Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel istenbe? Ha igen akkor...

Hiszel istenbe? Ha igen akkor miért hiszel benne, ha nem akkor miért nem hiszel benne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 16:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nincs semmi olyan ami motiválna a vallásra. Ha viszont TÉNYLEG létezne isten, és akkor is ilyen lenne a világ, akkor az elég csömör lenne. Szerintem...
2011. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
én hiszek. viszont a Hitet nem lehet megmagyarázni. e olyan mintha azt kérdezted volna, hiszünk-e a szerelemben?
2011. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem, de ez így nem pontos. Én a karmában hiszek. Nem azért, mert mindenáron kapaszkodni akarok valamibe, én lennék a legboldogabb, ha a halál után végre egyszer s mindenkorra nyugtom lenne. A buddhizmus tanait elfogadom, mert logikusak, megtapasztalhatóak, nincs belemagyarázva semmi. A szánalmas keresztény, stb. vallásokban nem hiszek, mert logikátlan, azok a szánalmas emberek találták ki, akik képtelenek elfogadni a halált.
2011. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Azért hiszek benne, mert tudom, sőt meggyőződésem, hogy van az ő igazsága, ami nem egyenlő az emberek igazságával.Megteremté a világot és látá, hogy jó.Erre az őáltala teremtett világra valaki azt mondja, hogy "csömör".Na, akkor most kinek hinnél?
2011. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! ne minősíts! 2.voltam
2011. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
mármint 3válaszoló
2011. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Miért, mi ez a világ ha nem csömör? Szegény 40éves családapának nem megy haza a 14 éves lánya, majd mikor a keresésére indulnak, neki kell megtalálnia megerőszakolva és leszúrva. Sajnos tudnám folytatni. Ha te ilyen istenben akarsz hinni, hát hajrá, én nem hiszek ilyen halandzsában.
2011. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek.

Ha lenne, akkor az lenne a dolga, hogy ne legyen a világ ilyen igazságtalan és szörnyű.

De mivel igazságtalan, kegyetlen, szörnyű, ezért nincs.

Az egyik embernek tökéletes élet jutott, míg a másiknak olyan, hogy huh... Elmondhatatlan sz@r.

2011. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

„Hiszem, hogy ha volna Isten, kevesebb rossz volna a földön, hiszem, hogy ha a rossz jelen van a földön, akkor e felfordulás vagy Istentől ered, vagy Isten nem tudja meggátolni; márpedig nem félek olyan istentől, aki vagy gyenge vagy gonosz, …” /Sade márki: Justine/


Ezzel az idézettel teljes mértékben egyet értek. Nem is fűznék hozzá többet. Magáért beszél.

2011. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Az ember Isten képmása, vagyis azonos minőségben vele, így tökéletes, mégpedig olyannyira, hogy képes önmagával elhitetni, hogy bármi, még akár saját maga is tökéletlen, rossz, igazságtalan legyen..."


kérdésre válaszolva, nem kell Istenben hinni, mivel VAN, de azt persze el kell hinni hogy van, s nem árt tudni is mellé, hogy micsoda, mert a csoda csak akkor jön, amikor e két dolog frigyben jár. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!