Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet hinni olyan badarsá...

BlackSword kérdése:

Hogy lehet hinni olyan badarságokban, mint az ezotéria?

Figyelt kérdés
A XXI. században élünk és nem a sötét középkorban... Akkor mégis hogy lehet valaki annyira elvetemült, hogy olyan dolgokban higgyen, ami butaság???
2011. máj. 31. 19:20
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Rákerestem a Kirlián-fotóra. Ajánlom a photoshopot
2011. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Milyen photoshop te szerencsétlen? Olvassál is, ne csak a képet nézd.
2011. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Igazad van Dien, mert a kirliannal sok minden látszik és nagyon érdekes is ! De abból az energia csakrák nem jönnek ki és nem lehet érzelmi szinteket mérni. Nekem magyarázták egyszer hogy mi az. Valamilyen emberi elktromosság az egész és az élettelen tárgyaknak is van elektromos mezejük, akkor azoknak is lenne betegségük ? Ez valami más. De az igaz, hogy nagyon érdekes a kirlián !
2011. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Én nem is állítottam, hogy érzelem állapotokat lehetne belőle mérni, de persze az sem kizárt. Viszont az ételek tápértékét lehet. [link]
2011. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Fantasztikus. Az emberek körül lévő elektromágneses mezőt lehet vele látni. Végülis az emberi test 2/3a víz, ami jól vezeti az áramot. Végülis az agyad is elektromosággal kommunikál. Végülis a kép magyarázható a korona effektel.

De nem gond. Vegyünk valamit, aminek van egy bebizonyított magyarázata, de ne vegyünk róla tudomást, hanem adjunk neki valami ezoterikus magyarázatot is. Gratulálok.

2011. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

09:37 Bocsi, muszáj beléd kötnöm.:P

Az, hogy lehet, hogy a több ezer éves Védikus irásokban is szerepel, hogy valamiféle energia körbe vesz minden élő és élettelen testet, és most pár évtizede kiderült, hogy tényleg így van? Az egy dolog, hogy ez elektromágnesesség, de abból amit Dien linkelt az is kiderül, hogy ez az energia mező valamilyen szinten a testek lenyomata. Az is érdekes, hogy a Védákban is pont így szerepelt, hogy az első pár aura réteg a fizikai testünk mása, és ebből meg lehet állapítani, hogy az egyén milyen egészségnek örvend. A kirlian fotó pedig valószínüleg csak az aura(már, ha ez valóban az aura) első rétegét tudja csak "mérni".

Honnan tudod, hogy pár év(vagy pár száz év) múlva nem-e tudjuk mérni a többi réteget is, ha lesznek olyan műszerek, amik az esetleges finomabb energiákat is mérni tudják?


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez biztos, hogy valami spirituális, én úgy gondolom, hogy ezeknek a dolgoknak is megvan a maga fizikája, csak még nem ismerjük őket.

Az alkímiát is régen varázslatnak hitték, pedig ennek köszönhetjük a mai kémia alapjait.

2011. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

@ siddhi: Elfogadom, amit mondtál, mert tényleg fejlődnie kell a tudománynak. Ettől szép a dolog.

Azonban attól, hogy a testnek van egy kisugárzása az még nem lesz aura. Mert az aurához rengeteg más tanítás is társul. Ettől lesz aura és nem csak valami kisugárzás.

2011. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Dien!!!


Az aura sem bizonyított... Ahogy Liza is írta az egy réteg, aminek eltérő a hőmérséklete mind a Te testhődtől, mind a környezetétől... De kérdezz meg egy mérnököt (építészt, statikust) és annit mondj még hozzá, hogy hőátbocsátás... el fogja neked magyarázni... És ez tényleg bizonyított...


Ez azért van, mert a testedből áradó hőmérséklet nem tud azonnal eloszlani a környezetben, és mivel folyamatos a hő utánpótlása, ezért nem is szűnik meg...

2011. jún. 2. 16:43
 49/51 anonim ***** válasza:
Emberek, direkt azért írtam, hogy "nevezhetik aurának, vagy aminek akarják".
2011. jún. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Dien!!! Nem nevezhetsz valamit valaminek, ha nem az... Egy trabantot sem nevezhetsz BMW-nek, ha egyszer nem az...
2011. jún. 3. 09:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!