Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet hinni olyan badarsá...

BlackSword kérdése:

Hogy lehet hinni olyan badarságokban, mint az ezotéria?

Figyelt kérdés
A XXI. században élünk és nem a sötét középkorban... Akkor mégis hogy lehet valaki annyira elvetemült, hogy olyan dolgokban higgyen, ami butaság???
2011. máj. 31. 19:20
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

"A XXI. században élünk és nem a sötét középkorban"


Ezek szerint teis elhiszed, hogy a középkorban voltak ilyenek- Nos akkor most mértne lehetne!


A másik dolog, hogy téged miért zavar ha hisznek benne?Neked nem lessz azzal több,se kevesebb!

2011. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 Killgun ***** válasza:
Ájj ti...Finoman szólva legszívesebben leharapnám a fejetek xD Na de viccet félretéve,ha úgy álltok hozzá,hogy majd jövünk,megmondjuk a tutit,hogy tudományosan be van bizonyítva,mit vártok?Akkor,hogy bizonyítsuk be nektek?Ez 1.2:Abban hiszünk amiben akarunk.Én sem hittem ilyesmiben,amíg át nem éltem.Mindenesetre,ln megkönnyítem az életem...nem muszáj küzdeni...3:Emiatt húztam kicsit fel magam...Nekünk jogunk hinni,amit akarunk...neked mi jogod leszólni a mi hitünk?Mi is hiszünk a tudománynak...Csak kitágítottuk a határait.És igenis jöhetünk azzal,hogy ha nem tetszik,ne gyere...Én sem megyek leszólni a tudományt egy másik témába...A legrosszabb,ez az atyai nevelés.A kicsik is had higgyenek,amit akarnak.Mi nekünk kell a legtöbbet tanulni,ha azt hisszük okosabbak vagyunk egy gyereknél...Sokan meglepődnének...Nem vagyunk vérezósok,ha megvédjük a hitünk...Ti amúgy is mik vagytok,ha nem hagytok minket kibontakozni,és esztelenül véditek a tudományotok beszűkült látóterét?A nagy elmék is teret engedtek az ezotériának.Albert Enstein is...hogy csak 1 et mondjak.A történelmünk nagy feltalálói,minimum a titkot ismerték.Nagy részük ezos volt...Nem áll külön a tudomány az ezotól...Egyszerűen az ezosok tudománya kitágította a felfogásait...Mi hiszünk abban is amit nem látunk...De ti is...Megérzések?Nem akarlak megtéríteni titeket :') De szépen kérem,ha nem akartok ilyenről hallani,és idegeskedni,akkor ne gyertek a topicba.Nekünk sem kellemes titeket látni,hogy lehülyéztek minket...nem vagyunk dilisek...A kisgyerekeket "óvjátok" attól,hogy behülyítsük őket...had higgyen amit akar...Hallotam olyat is,hogy:Ne térítsd át egy ilyen hülye hitre...(ezt kicsit finomabban írtam)A kisgyerek ebben hitt saját akaratából,és ő térítette át a beszűkült látásmódra...És én voltam a nyomorult hittérítő...:') Ezosoknak pedig üzenem:Ne idegeskedjetek ti sem.Annyit nem érnek,hogy felhúzzuk magunk rajtuk...Csak mondják amit ők élnek át,ahogy mi is,hogy mit élünk át.
2011. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
de szerintem meg hit kérdése. Nem tudod bizonyítani hogy nem létezik de azt se tudod bizonyítani hogy létezik. Innentől kezdve arról van szó hogy van aki hisz benne és van aki nem. Ezt olyan nehéz felfogni? Mindenki hisz egy csomó dologban amit mások badarságnak tartanak.
2011. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
22:41 Ha más véleménye nem számít akkor a tiéd miért?
2011. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Hogy bizonyítsátok??? A logika szereint ha valami létezik, akkor azt lehet is bizonyítani... Akkor hol a gubanc??? Ha lenne, akkor tudnátok bizonyítani... Szóval nincs...


Ez a jogom van azt hinni, amit akarok, sem teljesen van így... Jogod van hinni, DE ha ezt terjeszted, vagy olyanokat terjesztezz ezzel kapcsolatban, ami másokban félelmet, megbotránkozást kelt, akkor már nincsen jogod hozzá, mivel a félelemtől mentes élet, és a nyugalomhoz való jog minden ember elidegeníthetetlen emberi joga... Arra most ne is mennjünk rá, hogy a jósoknak is mind börtönben lenne a hellye...


Harmadszor Eintein nevét egyetleb vérezo se vesse képernyőre, mert maga a mester sem hitt az ezotériában, se nem ismerte el...


"A tudomány legalapvetőbb gondolatai alapvetően egyszerűek, és szabályként bárki számára érthető nyelven megfogalmazhatóak."


"A valósághoz mérten minden tudományunk primitív és gyerekes dolog - és mégis ez legnagyobb értékünk."


"Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, és az etikát kizárólag emberi ügynek tartom, ami fölött nem áll emberfeletti hatalom."


Az az Einstein aki ilyeneket mondott, hol hitt az ezotériában??? Elárulom neked: sehol...


Aztán jön a kik vagytok ti beszűkült parasztok??? Hát ez is vicces... De mint írtam nem a sötét középkorban élünk, hanem a 21. században... Tudod a sötét középkor nem azért volt sötét, mert nem kelt fel a nap, hanem azért, mert a hozzád hasonló bolondok el tudták hitetni, hogy vannak boszorkányok, szellemek, démonok ET-ik, és ezért ártatlan embereket küldtek mágjára... A történelem ezen kontexusából nézve az eseményeket az ezotéria bűn... És mivel rengeteg ember halálát okozta, emberiség elleni bűn...


Bocsi, de ez van...

2011. máj. 31. 22:44
 16/51 anonim ***** válasza:

Az ezotéria az egy LELKISEGÉLY szólgálat !


Vannak helyzetek amiben az ember egy adott dolgot akar véghez vinni, csak lelkiismeret fúrdalása van hogy ezt nem fogja-e megbánni később, erre jó az ezotéria.


Bizonyos dolgokat az emberek nem mernek felvállalni és bizonytalanok, tudják hogy nem lennének képesek egyedűl döntést hozni, erre jó az ezotéria. Megnyugtatja az ember magát, hamis ámításban, hogy jól végződnek a dolgok. Mint a sorozatokban a rossz végűl elnyeri büntetését és a jó a jutalmát. És ennyi. Ezt sokan kihasználják és így megy a dolog.

2011. máj. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

szar a logikád és veled van a hiba.

ha nem lennél ilyen gyenge felfogású akkor nem vernéd itt a nyálad ilyen hülyeség miatt.

2011. jún. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:

Sose értettem, hogy hogy lehet 100%-ig biztos benne valaki, hogy amit a szemünk nem lát, a műszereink nem tudnak mérni az már nem is létezik...

Mondcsak kérdező, te hiszel abban, hogy a Föld geoid alakú? Ha igen, miért? Talán láttad? Nem, de mégis vakon hiszel benne. Honnan tudod, hogy a műhold felvételek a bolygónkról nem-e manipuláltak? Amíg nem látod a saját szemeddel, addig ez csak pusztán hit...Ja, de, hogy te tényeknek hiszel! Enyiből mi „ezosok” is tényeknek hiszünk, ha hiszed hanem sok ezoterikus jelenség már bizonyítva van. Világszerte működnek parapszichológiai laborok, ahol ilyen és ehhez hasonló parajelenségek után kutatnak, mint pl. telepátia, prekogníció, remote viewing, testen kívüli élmények stb. és akármennyire is hihetetlennek hangzik, ezek mind „bizonyítva” vannak, csak ott van a bökkenő, hogy hiába látják, tapasztalják, fogadják el egyesek a létezésüket, nem lehet ezzel mit kezdeni, hiszen nem tudják mivel magyarázni eme jelenségeket, nincsenek konkrét bizonyítékok. Ezért a tudósok hallani sem akarnak erről, ezért nem elfogadott tudományág a parapszichológia. Ha ezt elfogadnák, az óriási pradigmaváltáshoz vezetne, és ehhez nem elég több millió ember tapasztalata, kézzelfogható bizonyíték kell.


Te ugyebár azok közé tartozól, akik nem fogadják el ezeknek a dolgoknak a létezését. De akkor miért vagy itt? Talán téritgetni akarod az embereket? De miért tennél ilyet, egy intelligens ember nem tesz ilyet, egy intelligens ember tiszteletben tartja mások hitét, nem pedig megmondja, hogy ki, miben higgyen.

2011. jún. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
Siddhi. Te nem olvastál skizofrén tőrténeteket, amikben hemzsegnek az ilyen kórképű jelenségek. Köztük van aki beszélő kutyákkal, koboldokkal vagy emberszerű lényekkel beszélget akiknek chip van a fejükben.
2011. jún. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Igazad van, biztosan sokan vannak aki mentális betegségek miatt élnek át ilyen élmények.

De mi a helyzet a laboratóriumi körülmények közt vizsgált személyekkel?

2011. jún. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!