Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet hinni olyan badarsá...

BlackSword kérdése:

Hogy lehet hinni olyan badarságokban, mint az ezotéria?

Figyelt kérdés
A XXI. században élünk és nem a sötét középkorban... Akkor mégis hogy lehet valaki annyira elvetemült, hogy olyan dolgokban higgyen, ami butaság???
2011. máj. 31. 19:20
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy közbeszólok, ha 404 haverjai valamelyiketek. Nem tudnátok elintézni, hogy vegye már fel a párbajt és rakja fel a videói közé ? Röhögni akarok egy jót. Köszi ! :)
2011. jún. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

siddhi!!!


Én nem hiszem, hanem tudom, hogy a Föld alakja geoid... Teljesen felesleges kívülről látni... Már az ókori görögök megmérték a kerületét... És nekik csak egy rúdjuk volt hozzá...

De szerintem fordulj szakemberhez, mert ez már paranoia... És tényleg... Te magad is megérdemled, hogy egészségesen élj...

Másodsorban az ember azt lát, amit látni akar... Ha látsz valamit, amit nem tudsz magyarázni, de hiszel valamiben, akkor azt látod, mert azt akarod látni... Szóval az élmények is kizárhatóak a bizonyítási eljárásból...

2011. jún. 1. 06:47
 23/51 M@x ***** válasza:

Na jól van, álljunk meg egy pillanatra!

Butaság, BlackSword, butaság?

Szerinted.

Már elnézést, nem olvastam végig az összes választ, de már az elején lévőkben gondok vannak.

Nem vagy túlsúlyos, teltkarcsú, sőt még csak nő sem!

Nincs tönkremenve az életem, vannak barátaim.

És mégis ide járok, és hiszek benne na vajon miért?

Mert érdekel ez a téma.

Én se hiszek mindenben, de amiben igen, abban se csak úgy.

Meggyőződésemre, hogy mik léteznek általam bizonyítékok vannak.

Na szóval tanulság:

Ne ítéljünk elhamarkodottan, és hagyjuk a sztereotípiákat!

Köszönöm.

2011. jún. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Azt mondod bizonyítékaid vannak... Akkor miért nem állsz velük elő??? Odáig már eljutottunk, hogy ami valóban létezik, annak meglétére vannak bizonyítékok... Tehát elő a farbával!!!


Senki nem állította (én aztán végkép nem) hogy a vérezosok mind egytől egyig középkor utáni molett hölgyek...


Ha van bizonyíték, akkor miért nem álltok elő vele??? Jah... Hogy az már nem menne??? Akkor miért jár a szátok???

2011. jún. 1. 13:41
 25/51 anonim ***** válasza:

"Én nem hiszem, hanem tudom, hogy a Föld alakja geoid... Teljesen felesleges kívülről látni... Már az ókori görögök megmérték a kerületét... És nekik csak egy rúdjuk volt hozzá... "


de várj Blacksword te is megmérted? honnan tudod ennyi erővel hogy amit megmértek azt nem csak úgy mondták hogy megmérték? szerintem indulj el MOST és amíg át nem érsz a föld túlsó felére majd vissza addig ne is írj ide semmit. hiszen addig az NEM LÉTEZIK!

2011. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
itt mindenki hülye és egymást próbáljátok lehúzni hogy aztán rutinnal legyőzzétek.
2011. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

Szkeptikusok!


Ti mazochisták vagytok, vagy van valami bajotok? Komolyan mondom, mint a falusi vénasszonyok, akik kinn ülnek a ház előtt, és háborognak, hogy "a Szabóék lányának milyen rövid a szoknyája!!Hú meg hááá, hát hogy lehet ez, nem borzasztó???"


Nem kell ránézni! Ennyi!

Miért kell idejárni és háborogni azon, hogy ki miben hisz?


Ezekkel a kérdésekkel, meg a kommentjeitekkel olyan, mintha direkt szadiznátok magatokat. Tudjátok, hogy vita lesz, mégis kiírjátok a kérdéseiteket.


Komolyan kérdezem: Mi a bánat a célotok ezzel? Vagy csak szerettek veszekedni, és levezetni a feszültséget?

2011. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

14:12! Ott a pont!


BlackSword!


„De szerintem fordulj szakemberhez, mert ez már paranoia... És tényleg... Te magad is megérdemled, hogy egészségesen élj...”


Köszönöm szépen az aggodalmat, de teljesen felesleges.

Azt ugye tudod, hogy a stressz, idegeskedés betegségekhez vezethetnek? Nyílvánvaló, hogy téged idegesít, hogy mások hisznek valamiben, főleg ha olyanokat olvasol ami itt az oldalon is szerepelnek. De akkor miért kell ezt tenned, hmm? Hiszen te is megérdemled, hogy nyugodt, békés, egészségesen élj!:)


„Másodsorban az ember azt lát, amit látni akar... Ha látsz valamit, amit nem tudsz magyarázni, de hiszel valamiben, akkor azt látod, mert azt akarod látni...”


Ez igaz, de nem csak ránk igaz, hanem a materialistákra is(mellesleg a materializmus csak egy filozófia, ami ugyancsak hit kérdése, semmivel nem racionálisabb mint a többi több száz filozófia).

Ha egy szkeptikus olyat tapasztal amiről nem tudja, hogy mitől lehet, rögtön utánna néz, hogy mi lehetett ez, ha nincs rá „racionális” magyarázat akkor mit csinál? Megpróbálja elfelejteni a megtörténteket...


„Szóval az élmények is kizárhatóak a bizonyítási eljárásból...”


Igen kizárható, de miért? Mert nem passzol ahhoz a világnézethez amit az évek alatt felépítettél magadban.

De sokunk saját magunkon tapasztaljuk meg ezeket a bizonyos élményeket, ami épp elég ahhoz, hogy tudjuk, hogy létezik az is amit az érzékszerveinkel nem vagyunk képesek érzékelni.

2011. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Killgun ***** válasza:
Amit nem látunk...Igen...Látod,ahogy "tudományosan"bebizonyítják az elméleteket a tudósok?Nem?Jééé!Még mersz benne hinni?Mondok jobbat!Felvágatd már magad,és megnézted tényleg szíved van,és nem csak úgy folyik a vér?Nem?Tedd meg gyorsan nehogy félrevezessenek!A gravitációt,vagy a levegőt sem látod,mégis itt van...Bizonyítékot akarsz?Várj keresek is neked egyet!Nem találok bocs...de te tudsz nekem mutatni tudományos kísérletet?Minden mozzanatát?Nem!De elhiszed!Mondok neked egy egyszerűt:Ha a tanár azt mondja:"xy,egyes." Akkor látod a dolgozatot?Bebizonyította,hogy 1 es?Nem,de elhiszed.Mi az ,hogy vérezó?Mi az,hogy észheztérítés?Neked kéne egy fejmosás ember!
2011. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 Killgun ***** válasza:
Egyébként,nyugalom!Itt senki nem ideges rajtad kívül.Van nekünk egy jó módszerünk:Meditálj! ^^
2011. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!