Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Élet Értelmére rá lehet jönni?

Az Élet Értelmére rá lehet jönni?

Figyelt kérdés
Mert minden embert érdekel sokan keresik,de a vicc az egészbe,hogy ittvagyok a földön és nem tudom mi a dolgom de érdekes egy hangya tudja mi a dolga vagy bármely állat egyszerüen nem vágom mi van.
2011. máj. 4. 09:14
1 2
 11/13 anonim válasza:

Első vagyok.

Kicsit közhelyes, de az "ismerd meg önmagad" még mindig bejön. Nekem személyesen sokat segített a naplóírás. Én is baromságnak gondoltam, de aztán jó volt, hogy nem csak a pillanatnyi gondolataimat láttam magam előtt.

A hangyáknak és a többi állatnak is az életét ösztönök irányítják. Szerintem ők nem tudják, mi az élet értelme, csak teszik a dolgukat. Azután mi, okos emberek kitalálunk olyan szavakat, mint fajfenntartás meg ilyenek, és nagyon boldogok vagyunk vele... De ez nem az élet értelme. Bár ha szeretnél így élni, akkor hajrá... :)

Szerény és személyes véleményem szerint az életünk értelmét nem nekünk kell kitalálni, mivel Isten már ezt megtette. Nekünk "csak" rá kell jönni. Ebben segít az imádság, a közösségi munka (amikor segítesz vkinek, vagy felhordasz egy vendégségben, számomra ezek is segítséget jelentettek), és persze az, hogy gondolkodsz rajta.

2011. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
a fajfenntartás tényleg csak egy kitalált szó és csak megnevezi a jelenséget, viszont az okát nem magyarázza. viszont nagyon egyszerű példa erre a tiszavirág. (és most ne vedd figyelembe hogy amugy mennyit él a viz alatt mielőtt látható lesz) kikel, párzik, petét rak, meghal. valamiért e körül forog minden. olyan szinten hogy a legegyszerűbb dolog is nő, van ami viszonylag korlátlanul mint a növények és van ami korlátozottan pl állatok. de kivétel nélkül hajtja mindet "valami" ami arra ösztönzi hogy másolja magát, mind sejt mind egyed és mind rendszer szinten. Ha valami nagy értelmet keresel akkor ez valószínűleg nagyonon egyszerűnek kell legyen, mert mindenre kivétel nélkül kell vonatkozzon nem csakaz emberre. Én alapból nem vagyok Isten hívő, legalábbis nem úgy ahogy a hittanon tanítják. Valami értelem mintha lenne, de nem tudni mi az, ami az egészet hajtja, bár nagyon érdekes lenne tudni. És csak mégegyszer: a fajfenntartás egy szó, megnevezi a jelenséget, de nem magyarázat az okára.
2011. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ha egészséges vagy,van fedél a fejed felett,nem éhezel,tudsz boldog lenni és talán még a nagy Ő is megvan,akkor nincs min törnöd tovább a fejed! ;)
2011. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!