Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Élet Értelmére rá lehet jönni?

Az Élet Értelmére rá lehet jönni?

Figyelt kérdés
Mert minden embert érdekel sokan keresik,de a vicc az egészbe,hogy ittvagyok a földön és nem tudom mi a dolgom de érdekes egy hangya tudja mi a dolga vagy bármely állat egyszerüen nem vágom mi van.
2011. máj. 4. 09:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
Miért ne? Lehet, hogy általános választ nem fog találni senki (talán mert nincs is), de a saját életének értelmére mindenki rájöhet.
2011. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És szerinted hogy?
2011. máj. 4. 09:27
 3/13 anonim ***** válasza:
határozd meg hogy mi fontos neked. Az emberiség? A nemzeted? Rokonságod? A családod? Esetleg csak te magad? Ha kitűzöl magad elé egy célt, minden megváltozik. Én az emberiség hasznára akarok válni, hátha az ükunokáim ükunokái már találnak valami rejtett összefüggést az univerzum dolgai között. hátha rájönnek, hogy mi van a fekete lyukak belselyében. Valószínűleg ebben én csak segítséget nyújthatok, igy hát segítenem kell az emberiség fennmaradását. Több szem többet is lát, ugye. Ezért tudományos pályára készülök.
2011. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

09:47

Milyen tudományos pályára???

2011. máj. 4. 09:56
 5/13 anonim ***** válasza:
csillagászat
2011. máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

rá.

42.

2011. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

igen rá lehet jönni, mégpedig akkor, amikor kilépünk a szűk látókörünkből, felhagyunk az elfogultsággal, és vesszük a bátorságot, és megvizsgáljuk a teljes egészet univerzális szinten, mivel képesek vagyunk rá, van nekünk elménk, amivel bármit megérthetünk, felölelhetünk, persze csak ha ledobjuk magunkról azt az illúziót, hogy erre képtelenek vagyunk.


ha pedig ezt ezt megtesszük, akkor láthatjuk, hogy egy hatalmas egység van, tejes összehangoltságban működve, csak itt van egy kicsi kis ellenségeskedés. ebből megérthetjük, hogy valójában az Élet értelme az, hogy teljes tudatunkból együtt működjünk azzal, mivel ekkor nyerhetjük ki a boldogságot...mindaddig amíg "ellene" megyünk, vagyis saját(szűkebb közösség) érdekeit vesszük előre, mással nem törődve, addig bizony az Élet nem fog megnyílni nekünk teljes valójában. Innen tovább menve észrevesszük, hogy az Élet célja pedig nem más, mint hogy felismertesse velünk ezt az igazságot, hiszen hagyja, hogy mi itt cincáljuk egymást, szabadon ezt választva, hogy majdan a saját kárunkból észrevéve belátással(nem beletörődéssel) változtassunk hozzáállásunkon. az Élet oka pedig szerintem kiderül ebből, mivel a tapasztaló elme nélkül felesleges az élet, tehát az Élet oka az Elme, de nyilván nem a pszichológia által ismert elme, hanem egy olyan, ami mindent tud egyszerre, ami teljes, ami táptalajt biztosít minden létezőnek, ami szolgáltatja a tapasztalatot, ami maga az Élet.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az élet értelme nagyon úgy tünik hogy az hogy eszek iszok hogy éljek és élet hogy szaporodhassak. vagy dolgozom ahhoz hogy tudjak enni és inni ami életben tart és igy tudok szaporodni. az élet mint jelenség nem függvénye az elmének csak jól hangzik. nem hiszem hogy a papucsállatkának van elméje, vagy elbeszélünk egymás mellett. az is érdekes már önnmagában hogy nem csak az élő hanem a nem élő de anyag miből lett és mibe van ez benne egyáltalán, én úgy gondolom hogy anyagaink foglyai vagyunk és az anyag korlátozottan tud értelmezni, mert saját korlátain nem tud túllépni mint ahogy nem tudod felgoni milyen nem létezni mivel amióta vagy azóta létezel
2011. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a nagy kozmikus hű de nagy mi az értelme az életnek azt szerintem sose fogod megtudni, de azt hogy mi értelme a te életednek megtudhatod. szeresd azokat akiket szeretsz, vagy csinálj amit akarsz tölts el itt pár jó évet aztán annyi
2011. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42
2011. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!