Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire szeretitek Istent?

Mennyire szeretitek Istent?

Figyelt kérdés
Volt itt valami olyan kérdés, hogy Isten mennyire szeret benneteket. Gondoltam megfordítom.
2011. márc. 16. 00:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon!:) Én csak úgy hívom, főnök :)

Persze ez nem volt mindig így, sőőőt!!!:D És ma sem imádkozom mindennap meg ilyesmi, viszont mindennap vmilyen módon eszembe jut. Egyébként azóta tudom, hogy van, amióta -csúnya szóval mondva- bizonyított. (ez jobban hangzik, mint a "megtapasztaltam", mert azért hülyének néznétek:D)

Szóval igen:

néha elfelejtem, de.....eszembe juttatja magát! Pl. amikor babát akartam és nem jött össze az első, második...hónapban, írtam neki (én így jobban tudok koncentrálni), hogy teljesítse őszinte vágyamat, ha ő is úgy gondolja, hogy valóban érett vagyok a gyermekvállalásra. És láááááááááám: még abban a hónapban megfogant a kisfiunk!:))))))))))

Örök hála érte!!!

2011. márc. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
63%
Nekem nincs vele bajom, sztem van,nem gyakorlom csak magamban.Nem erőltetem senkire, nem járok sehova Istenesíteni.Szoktam felé fordulni és ha megérdemlem/megérdemeltem úgy is segít/segített.
2011. márc. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
76%
Isten nem személy, nem egy úr, nem egy hatalmi figura. Isten bennünk él, a lelkünkben, a tetteinkben, a gondolatainkban. Mindennek és mindenkinek része.
2011. márc. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom. Igazából egyesekkel mindenben kivételezik, másokat meg egész életükben szivat, van akikkel semmit sem csinál, magyarul akikkel nem foglalkozik. Én katolikus iskolákba jártam, ott mindent kineveltek belőlem ami bennem volt, a papok és a nagy katolikusokról nagyon rossz a tapasztalatom. "minél alázatosabb, annál gyalázatosabb" Azóta a sorsban hiszek főként, és már csak 10%ban Istenben, ellenben tetszik a buddhizmus és a hinduizmus. Na meg a reformáció is. A római katolikus nekem túl szigorú és álszent, ráadásul a cölibátust már rég el kellett volna törölniük!
2011. márc. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
13%

:) a kerdes azert erdekes, mert beirjak valszra az emberek, hogy nagyon, o a minden mikozben fogalma sincs ezeknek az embereknek h mirol beszelnek.


melyik istent szereted nagyon? az egyet? a nagyot? aki megformalta az embert a kepere?


Mert az okori egyiptomiak ota VAN CSAK 1 istenhit. Elotte a funek, fanak, bokornak, tevepupnak, tengernek, porkoltszaftnak is volt istene.

2011. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 öregvarázsló ***** válasza:
37%
Isten bennem él. Hát hogyne szeretném.
2011. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
17%
Meg van a sajátos filozófiám isten létezésére...habár nem hiszem, hogy létezik, de ha létezne ilyen lenne: Egy kérdés: Ugye azt mondják, isten (bocs, nem tudom nagy betűvel irni a nevét) saját képére teremtette az embert. Na már most az ember igen gyarló, gonosz jószág, csak magával törődik.....tisztelet a kivételnek, de igazándiból a tiszta jó embert se tudom elképzelni, hogy létezne. Max istent Big brother-ként tudom elképzelni, ahogy odafönt ül, eszi a pattogatott kukoricáját, miközben mi csináljuk neki a show-t. Ha isten létezne, nem halnának meg az ártatlan csecsemők.
2011. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ő engem nem szeret, egy csomó olyan fájdalmat zúdított rám, amit úgy érzem, nem érdemlek meg.

Annyira szeretem őt, mint ő engem.

2011. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem úgy hiszek Istenben, mint más. Illetve nem abban az Istenben, aki a Bibliában szerepel.

Hiszem, hogy létezik egy felsőbb hatalom, nevezhetjük akár karmának, Istennek, de puputevének is, ha úgy tetszik.


Hiszem, hogy léteznek olyan lények, akiket nem érzékelünk, mint ahogyan egy fa is él, mégsem tud az emberekról, és ahogy mindennek megvan a rendszere, kétlem, hogy az önző, mocsok emberek lennének ennek a tetején.


De ez nem jelenti azt, hogy a felsőbb hatalom segít nekünk. Legalábbis nem jobban, mint mi némely állaton.

Ebben hiszek, de nem szeretem, hisz nem ismerem.

2011. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Van a hit és van a vallás. Míg az első bármilyen formában létezhet, addig a második konkrétumokat hoz fel, mint pl a Biblia. Ott egy lineáris leírás van Istenről, egy igazság van, annak követését várják el a hívektől. A legtöbb vallás erre épül, lineáris tanokra, szilárd alapokra. Szerintem pont a linearitás az, ami szöges ellentétben áll az Isten fogalmával. Hogyan lehetne valami kiszámítható, ami időtlen?
2011. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!