Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha kérek valamit és hiszem az...

Jason Becker kérdése:

Ha kérek valamit és hiszem az egyetlen igaz Istent hogyan tudhatom meg, hogy Ő válaszolt vagy valami más?

Figyelt kérdés

Léteznek valójában angyalok?

Létezik rontás?

Nem áll távol tőlem semmilyen tudomány...ÉS NEM VAGYOK HÜLYE!

Komoly válaszokat várnék! Köszönöm!


2011. febr. 10. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szinte mindegyik nagyobb vallás elfogadja, hogy Istenen kívül vannak szellemi lények, segítők,ők az angyalok.

Rontás -szerintem- nincsen,csak rossz energiák.

2011. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogyha tényleg hinnél benne, nem kérdeznél ilyet.

Az, hogy ki mit hisz, egyénfüggő. Mondhatod azt, hogy ha nincs bizonyíték, nem hisze el. Viszont a hit és a racionalitás két külön dolog.

2011. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

azert az istent es a tudomanyt 1 mondatban leirni, kicsit hatranyos helyzetbe hoz...


melyik az az 1 isten? hisz csak az egyiptomiak ota van egyistenhit elotte meg a madaruruleknek is volt istene.


a fenti kerdesed magyarazatra szorul mint ahogy a kijelentesed is miszerint" Nem áll távol tőlem semmilyen tudomány"



szoval az urkutatastol a mikrobiologian at, az orvosztomanyon keresztul te otthonosan mozogsz a szociologiabn a matematikaban, a fizikaban etc. hisz semmilyen tudomany nem all toled tavol...

2011. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt a témét már valamelyik nap kivitatkoztuk!!!! már uncsi

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-len..

2011. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, van egy hírem. Nemtudom, hogy pozitívan, vagy negatívan fogod-e fogadni, de az igazság az az, hogy NINCS ISTEN! Se angyalok, se rontás. Ha nem áll távol tőled a tudomány, akkor ennek egyből le kéne esnie előtted.


Felvilágosítás képpen a jóslás és az okkultizmus nem tudomány, ahogy a kreacionizmus sem.


A "devannakvallásostudósok is" nevű érvet pedig hagyuk. A "devannakvallásostudósok is" a hittérítők Csubakkája. Egy tudós aki vallásos az vagy túl lusta valamilyen témát mélyebben kitanulmányozni, ezért a még felfedezetlen részeket Istennel egészíti ki, vagy egyszerűen csak naív nyúlbéla aki egyes területeket nem mer kutatni, mert nagyon konzervatívan értelmezi a moralitást.

2011. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenek előtt köszönöm válaszaitok!


Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg kérdésem.

Lehet, hogy azért gondoltam egyetlen Istenre, mert keresztény vagyok (RK).

Sajnálom, ha félreértettétek ezt: "nem vagyok hülye" és igen, minden tudományos terület érdekel. Az ezzel kapcsolatos meg főleg.

Azt gondoljátok, nincsen rontás - hát én éppen így neveztem, jobb ötletem nem volt - úgy látom itt mindenki jártas a témában...nyilván ezért kérdeztem.


Én 33 éves leszek és ahhoz képest igen-igen sok "dologgal" szembesültem. Reiki 2-es vagyok.


Találkoztam egy lánnyal, akit szeretek!

Előtte volt egy másik az életemben, aki önmagát akkor "démon"-nak nevezte és igen - írtátok is - jártas rossz energiák használatában. Őtőle "furcsán" váltam el, megbántottam, ezért lennék kíváncsi (mielőtt valaki meghal, esetleg a mostani kapcsolatom széthullik), hogy tudnátok-e értelmes válaszokat adni!


Nem akartam említeni, azokat az embereket, akikkel kapcsolatban állt és nem is fogom...


Kemény a téma nagyon, lehet, hogy ezért kemény büntetés jár...


Nem humor-topicon vagyunk!


Köszönöm!

2011. febr. 11. 00:00
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, még egyet!


Nem hiszem, hogy tisztában vagytok a helyzet súlyosságával, tehát nem veséztétek ki ezt a témát, hacsak valakik itt véletlenül nem félistenek - Istenek netán...

2011. febr. 11. 00:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincsenek démon-lányok, és semmiért sem jár semmilyen bűntetés a képzeletbeli Istentől. Az egész a fejedben van. Annyira beleéled magad ebbe a témába, és annyira hiszel tudományosan megalapozatlan dolgokban, hogy az agyad számára valósággá váltak, ezért meg sem kérdőjelezed őket. Amikor úgy érzed Isten megbűntet, valójában az agyad élethű fantáziája annyira valósághűen szimulál egy általad elképzelt istenképet, hogy valóságosnak érzed az egész kitalációt.


"aki önmagát akkor "démon"-nak nevezte"


Loool. Ezek szerint te mindent elhiszel mindenkinek? Ha én most odamennék hozzád és bemutatnék néhány látványos trükköt, majd a Sátánnak nevezném magam, elhinnéd?


"Nem humor-topicon vagyunk!"


Az egész Ezotéria és Vallás témakör humor-topicok, és erre te vagy az élő bizonyíték! Démon a lány, mert azt mondta, hogy "démon vagyok" pff....

2011. febr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy ne csak szkeptikus válaszokat kapj, írok én is. Hogy léteznek-e angyalok vagy rontás... ha hiszel benne, akkor létezik. Ha elhiszed, hogy egy nehéz helyzetben jövő váratlan segítség egy angyal volt, akkor neked az is volt, függetlenül attól, hogy mit mond a külvilág. A rontás szintén, ha te elhiszed, hogy rontás van rajtad, akkor a viselkedésed is egyből megváltozik, és a negatív dolgok könnyebben összejönnek az életedben, illetve csak olyan emberekre lehet rontást tenni, akik gyengébbek, kevesebb az energiaszintjük (pl félnek a rontástól).

A fő kérdés pedig, amit kiírtál, hogy honnan tudhatod, hogy Isten válaszolt-e... attól függ, hogy mi volt a kérés, és milyen választ kaptál, erre anélkül, hogy ezt tudnánk nehéz válaszolni.

2011. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kedves Jason Becker.


van egy lehetőséged, hogy felvedd Istennel a kapcsolatot. Sőt neked még könnyebben is menne, mivel Reiki 2 ről beszélsz, amiről most már tudom micsoda. A lényege a dolognak, hogy felteszed a kérdésed, tudatosan megállítod a gondolkodásodat, teljesen, aztán érkezik majd a válasz, aminek hangja halk, világos és biztos. Egyszer szól, nem győzköd, nem akaratoskodik, nem követel, csak natúr súg neked.

Az Istentől való kéréssel kapcsolatban pedig annyit, hogy ha szívből, s őszintén teszed, akkor segít neked, de magát nem erőlteti rád...mivel az önzetlen magatartás az elve, ahol bizony nincsen nyomulás, csak tiszta szeretet, ugyanis az erőszakos, kiabáló hang benned, az önzésed hangja.

Egyébként nemhogy fel tudod venni az egyetlen igaz Istennel a kapcsolatot, hanem fel is tudod vele erősíteni, mivel valójában Isten a Te mélyebb éned, önmagad valósága, az Önvaló.


"Léteznek valójában angyalok?"

Igen léteznek. Vannak akik egy a mi tudatállapotunkhoz(önzés hátulütőjét belátták, és totálisan önzetlen a magatartásuk) képest fejlettebb egyéneknek fogják fel őket. Vannak akik azokat tartják angyaloknak, amik a jó-rossz kérdésért felelnek az egyének szempontjából.


"Létezik rontás?"

Igen létezik rontás, de az egyén képes önmagát megszabadítani attól, ha valójában akarja. Ez mentális érettségtől függő dolog.


a büntetéstől meg ne tarts, mert bármikor feloldozhatod önmagad az Istened segítségével, de nyilván nem árt tudni egy két apróságot, hogy tudd hol keresd. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!