Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire szeretitek Istent?

Mennyire szeretitek Istent?

Figyelt kérdés
Volt itt valami olyan kérdés, hogy Isten mennyire szeret benneteket. Gondoltam megfordítom.
2011. márc. 16. 00:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Utálom, de ez kölcsönös.
2011. márc. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%
Én hívő ember vagyok, de sosem értettem hogy lehet Istent szeretni, vagy utálni. Nem is ismerem :o
2011. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Hát akkor te nem vagy hívő. Én szeretem Istent és elfogadom mint legfelső uramat.
2011. márc. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%
Én nem foglalkozom vele. Engem ilyennek teremtett és kész. Én, ha már hinnem kéne benne úgy képzelném őt el, mint ahogy mondják is. Mindennek felett álló égi hatalom, ki tud mindenről és tud mindent. Tehát belém lát és ismeri a gondolataimat, érzéseimet. De hát hogy is ne ismerné, ha ő teremtett ilyennek. Sokkal jobban ismer engem, mint én saját magamat. És ha ő engem ilyennek teremtett, hogy az alázat ne tartozzon a erényeim közé akkor ez van. Így hát nem tekintek rá úgy, mint az uramra vagy egy olyan dologra amit szeretnem, tisztelnem kéne. Viszont ez nem baj, mert minden ami van az ő miatta van, tehát ő ilyennek akart engem és ilyenné lettem. Ennyi!
2011. márc. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon zavar, hogy meg kellett "őt" személyesítenem!

Kár is volt belekontárkodnom ebbe a témába, mert már fáj a fejem is tőle.

2011. márc. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
38%
Én nem hiszek istenben, de ha létezik, akkor vagy nagyon k.csög, vagy gyenge. De nekem a Biblia alapján amúgy egyáltalán nem szimpatikus.
2011. márc. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
25%

"de ha létezik, akkor vagy nagyon k.csög, vagy gyenge"


Látszik, hogy nem sokat merengtél még az élet dolgain.

2011. márc. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
67%
A LEGESLEGJOBBAN OT SZERETEM!!!!!!!
2011. márc. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
25%

Semennyire. Ha valóban létezik akkor egy nagyon érzéketlen valami lehet. Szemrebbenés nélkül hagyja meghalni a kisgyerekeket. Hittanórán egyszer eltévedtünk erre a témára és a tanár azt mondta (nem emlékszem pontosan de valami hasonló) "mert az ember szabad akarattal rendelkezik".


Ez idáig oké, de akkor is rengeteg kisgyerek hal meg nap mint nap az emberek hibáján kívül is. Csak egy érzéketlen senkiházi hagyja ezt ha valóban van hatalma ezt megakadályozni. Én jártam hittanra, akkor még hittem istenben, apám rákos lett, én imádkoztam érte, de meghalt 49 évesen. Soha többé nem fogok hozzá imádkozni.

2011. márc. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%

Azért ha mégis szeretnél adni egy esélyt arra, hogy megértsd Istent, gondolkozz el a szabad akaraton és a karmán. Meg teljesen őszintén azon, hogy mi az ami motivál téged, mi az ami örömet szerez neked. Meg azon hogy hogyan éreznéd magad egy olyan helyen, ahol örök életed van, mint mindenki másnak, és teljes a tudásod a világról, nincsenek nálad se butábbak se gyengébbek, és mindent Isten szabályai szerint kell tenned. Gondolkozz el azon, hogy más emberek hogyan látják a világot, más embereknek mik a céljaik. És veled például mi lett volna ha máshogy nevelkedsz fel, más környezetben.


Nem akarok ezzel semmit mondani, csak gondolkozz el ezeken, és akkor talán megérted, miért ilyen a világ, amilyen.

2011. márc. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!