Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alvásparalízis vs. Démonok és...

Alvásparalízis vs. Démonok és sötét erők. Melyikben hiszel és milyen okból kifolyólag?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettőben hiszek, mivel léteznek is.Együtt és külön-külön is.
2011. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sokan alvásparalízisben hisznek és sokan abban,hogy ez csak a tudomány blablája,akik úgy vélik,hogy mindazt,amit éjszaka átélnek gonosz és sötét erők váltják ki.
2011. febr. 2. 21:38
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem hiszek bennük,mert már nem a középkorban élünk!
2011. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alvási paralízis orvosilag, tudományosan bizonyított, létező jelenség, az alvászavarok egy formája és nem pedig hit kérdése. Nem hinni benne olyan, mint nem hinni mondjuk a horkolásban, az alvajárásban, vagy abban, hogy esetleg beszélhetünk álmunkban. Aki nem hiszi, járjon utána, akár az interneten, akár bárhol! Erről ennyit.


A démonokkal és egyéb túlvilági lényekkel kapcsolatban annyi a véleményem, hogy a világ valószínűleg több, mint amit látunk, tehát elképzelhetőnek tartom a számunkra érzékelhetetlen, energiából álló lények létezését, bár erről lehet vitatkozni, ugyanis ez már nehezen bizonyítható.

Én mindenesetre úgy vagyok, hogy ha valami szokatlant tapasztalok, amit nem tudok megmagyarázni, mindenképpen az az első, hogy arra gondolok, talán létezik rá tudományos magyarázat, csak én nem ismerem és először ilyen irányban próbálom keresgélni a válaszokat.

2011. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

hát, alvásparalízis van.

én volt, h felébredtem az éjszaka közepén, és nem tudtam megmozdítani semmimet percekig. szal ez nem kamu.

nagyon be voltam f*sva, h úristem febénultam, de még csak szólni sem tudtam, 1 hang sem jött ki a számon.

h démonok vannak-e, nemtom...egyszer halottak napjakor gyertyát gyújtottam, és kértem azoknak a holtaknak a szellemeit, akikre senki nem gondol, és ott vannak, h mutassanak jelet. akkor az órám mutatója visszafelé kezdett el járni...akk nagyon beparáztam, le is feküdtem.

reggel u.úgy ment az órám, mint azelőtt.

azóta már azt gondolom, csak az elem volt merülőben, vagy pár percre stikkes lett az óra.

2011. febr. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hiszem, ha látom.

Sokan persze bírálják ezt a szemléletet. De hogy hihetnék valamiben, amit nem tapasztalok? Soha egyetlen démon, szellem, lidérc tevékenységet sem láttam, éreztem. Nem láttam az égen sem furcsa jelenségeket. Pedig ha látnám, megtörténne, talán el is hinném, ha nem találok racionális magyarázatot rá.

2011. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Alváparalízis... Tudományosan hangzik...

Démonok... Ezoterikusan hangzik...

Manapság abban illik hinni, ami tudományos.


Ha démonok léteznek, engem megszállt egy. :) Ha nem, skizofrén vagyok.

2011. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hello én pl. a múlt héten tudtam meg hogy ezt az egészet alvásparalízisnek hívják. Én évente 1-2 alkalommal átélem ezt a dolgot, nem kívánom seninek. Velem mindíg a délutáni tv-zés közben fordul elő, mikor csak elszenderedek. Egyszer csak arra eszmélek fel hogy nem tudok megmozdulni a szemem is csukva van mert azt sem tudom kinyitni... tudom hogy hol vagyok, hallom a tv-t de nem tudok felkelni. Csak a gondolataimat tudom irányítani. De a lényeg az egészben hogy én is egyfajta gonosz lényt érzek a szobában, látni nem látom (hála istennek) de érzem... Egyből 1 démoni lényre gondolok és olyan érzésem van mintha ő nem akarna visszaengedni a testembe. Lehet badarság... ilyenkor magamban mindíg kimondom a mindenható nevét és 3-4 kimondás után felébredek.. a kimondások alkalmával úgy érzem mintha egyre jobban felhregelném azt a valamit és a végén azért enged el mert nem bírja elviselni. most is ráz a hideg, és nem vagyok hívő!
2011. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az előző kommentet kiegészítva én azt mondom hogy soha nem tudjuk meg hogy ezt tényleg csak az agyunk játéka e..Az is lehet hogy ez a valami tudja hogy te a paralízis közben "tehetetlen vagy" és ezt kihasználva próbál meg ártani neked. Ezt egy kívülálló nem láthatja / érezheti a para közben ő csak annyit lát hogy fekszel és alszol. De sokmindent nem látunk és érzünk a világunkban és még is jelenvannak.
2011. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem mikor alvásparalízisem volt, Jézust kértem, hogy segítsen, de persze csak gondolatban, mert nem tudtam semmi hangot kiadni. Mint akit lekotoztek, úgy fekudtem. Viszont a szellemem éber volt. Azt hittem meghaltam. Minden esetre ez a paralízis valami nagyon rossz érzessel párosul, és szerintem igen is van koze a szellevilágnak hozzá. Ima hatására azonnal elmúlik. Nekem 2-szer volt benne részem, évek óta viszont nem. Mikor Jézust kértem, hogy segítsen, még nem voltam hívo, ma már viszont az vagyok, és se rémálmok, sem paralízis nem gyotor azóta.

Sleep Paralysis - How to Stop it - Treatment - Help - Causes

http://www.youtube.com/watch?v=ZIMo84XkG5I&feature=related

2012. szept. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!