Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Éreztetek már halálvágyat?

Éreztetek már halálvágyat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet velem,hogy szivesebben vonz a halál ,mint az élet.Nem vagyok depis,se tini ,se emós és öngyilkos sem akarok lenni.Szerettem élni és most is ráfoghatjuk,hogy szeretek,de már nem tesz boldoggá.Inkább a halál uténi élet érdekel,azt még nem ismerem.

Lehet,hogy a kérdést az"egészség" topicba kellett volna irni,de akkor csak azt irnák,hogy forduljak szakemberhez.


2011. jan. 16. 10:38
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Én is biztos vagyok benne,hogy mindent,ami létezik valami INTELIGENCIA hozott létre.Hiszen az embereknek is kellett némi inteligencia,hogy azokat a technikai dolgokat megcsinálja,amik ma vannak.Azok sem maguktól vanak.

Tehát van valami TUDAT,valami ISTEN szerintem is,de nem hinném,hogy a bibliai istennek ehhez köze lenne.

2011. febr. 3. 21:51
 32/36 anonim ***** válasza:

Isten teremtett minket,tehát az eszünket is neki köszönhetjük.

Persze a az autót,az épületeket,stb. az ember alkotta.

Az ember viszont Isten alkotása.

Lehet,hogy ezeket a dolgokat az ember magától találta ki,de lehet,hogy Isteni sugallat volt... :)

2011. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Igen. 15-18 éves koromig. Az elmúlt egy év során azonban ritkábban, kivéve vizsgaidőszakot XD

Nem feltétlenül betegség (nálam állítólag az volt).

2011. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Igen, a nagy bummal kezdődött minden. Hogy miért? Mert magyarázatot tudunk rá adni, látjuk a jeleit és a következményeit. A fizikába nem lehet belekötni, mert szinte mindenre van időnk. És egy dolog istenről és a Luciferről. Isten azt szeretné, ha azt tudnánk, amit ő "mond" nekünk. Ellenben tudomásom szerint Lucifer a tudomány pártfogója, addig vizsgálódik és kétkedik, amíg egy állításról teljes bizonyosságot nem szerez. Ezek után melyik a szimpatikusabb...?


Én is megnézném, milyen a halál. Természetes, hogy az ember kíváncsi, mi történik a tudatával azután, hogy a teste elpusztult. Kíváncsi vagyok, vannak-e szellemek, esetleg tényleg létezik mennyország, vagy a görög-római alvilág. Érdekes dolog a halál: nem feltétlenül akadnék ki, ha megtudnám, hogy mikor fogok meghalni.


15/L

2011. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Nem értem, felnőtt emberek hogy lehetnek ilyen gyerekes gondolkodásúak. Méghogy mennyország.. Meg hogy aki nem hisz istenben, az a pokolba jut?? Persze :) Ki az az isten, egy ember? Vagy mi? Mindent tud? Azt is, hogy én miben hiszek? A Föld 6 milliárd lakójáról tudja? Ez jó nagy hülyeség :) És miféle komoly istenség lenne az, aki azért annyira megharagszik, mert nem hiszem el, hogy ő van, hogy ezért a pokolba küld, örök kínokra? Ki ez, egy pszichopata? Ébresztő, ez itt a Föld nevű bolygó, rajta az élet, élén az emberrel, és nincs semmi emberfeletti hatalom, ez nem a Star Wars! El kell fogadni, hogy megszületünk, élünk, és meghalunk - ennyi. Biológia. Ha megtalálod az élet szépségeit, családot alapítasz, gyermeket nevelsz, unokáid lesznek, munkáddal hozzájárulsz a közösség előrejutásához, akkor szép, értelmes életed volt. Milyen értelem kell még ide? EZ az élet!
2012. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Ja, még valami hogy a témánál maradjunk: Aki meg akar halni, nem biztos, hogy depis, vagy hülye. Egyszerűen olyanná vált az élete, hogy nem jó, nem akarja, és úgy látja, hogy annyira eltolta, hogy azon már nem lehet változtatni. Ennek ezernyi oka lehet. Pl. valaki alkoholista lett, és annyira tönkrement a szervezete, hogy a dokik azt mondták neki, ha így folytatja, max pár hónapja van hátra. Mivel a feleségével már úgyis elhidegültek (vagy el is váltak) egymástól, és úgy érzi, nem tud életmódot sem változtatni (nem tudja abbahagyni az ivást), minek várja meg a pár hónapot? Két ilyenről is tudok, mindketten felakasztották magukat. Én megértem őket, tudom, hogy már nem tudtak volna változni. A baj már előbb történt, amikor ennyire függővé váltak. Onnantól gyakorlatilag csak idő kérdése volt, hogy ide jussanak. Ez szomorú, de tényleg el lehet úgy tolni az életet, hogy már nincs rá megoldás. Ezért pedig a társadalom a felelős, ami olyan, hogy ezek megtörténhetnek ha az emberek gyengék. Egy jól működő társadalomban nem fordulhatna elő.
2012. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!