Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Éreztetek már halálvágyat?

Éreztetek már halálvágyat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet velem,hogy szivesebben vonz a halál ,mint az élet.Nem vagyok depis,se tini ,se emós és öngyilkos sem akarok lenni.Szerettem élni és most is ráfoghatjuk,hogy szeretek,de már nem tesz boldoggá.Inkább a halál uténi élet érdekel,azt még nem ismerem.

Lehet,hogy a kérdést az"egészség" topicba kellett volna irni,de akkor csak azt irnák,hogy forduljak szakemberhez.


2011. jan. 16. 10:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Én inkább depikorszaknak mondanám az ilyesmit, engem évente átlag kétszer kap el: vizsgaidőszakban. :P
2011. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
39%
Soha! Egészséges elme soha nem vágyik a halálra. Ez teljesen szembemenne a teremtéssel, az evolúcióval, a természetes életösztönökkel. A halálvágy egy idegi vagy elme problémának a vetülete.
2011. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
75%
És ha nincs élet a halál után, akkor mi van? Az élet jó (igen,nagy részében az!) és a létezése biztos, az élet a halál után lehet, hogy még jobb, de már egyáltalán nem garantált, hogy van. Én inkább élvezem az életet, mint hogy vágyódjak az ismeretlen után.
2011. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Vagy, ha olyan élet van a halál után, hogy mondjuk a következő "életedben" kullancs leszel, vagy levelibéka? Persze úgy is lehet vonzó.:S
2011. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

"Soha! Egészséges elme soha nem vágyik a halálra. Ez teljesen szembemenne a teremtéssel, az evolúcióval, a természetes életösztönökkel. A halálvágy egy idegi vagy elme problémának a vetülete."


Ezzel nem értek egyet.Épp úgy lehet vágyni a halálra,mint az életre.Csak ugye nem igy vagyunk nevelve és félünk ettől.Ez is tartalmazza az életösztönt,mert a halál nem a vég.Ebben biztos vagyok.Ha az lenne,akkor értelmetlen lenne minden.Az is,hogy tudatunk van.Értelmetlen lenne minden tevékenység,amit csinálunk.

Mindezt néhány évtized miatt csinálnánk.Hát szerintem azzal van gond,aki ezt hiszi.

2011. jan. 16. 13:11
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

,,Meghalni erotikus aktus.

Mi a civilizációnktól már olyan nagyszerű lelki apparátust kapunk készen, hogy életünk túlnyomó részében el tudjuk felejteni, hogy meghalunk; lassanként a halált éppúgy félre fogjuk tolni a tudatból, mint ahogy már félretoltuk Isten létezését. Ez a civilizáció. De az archaikus ember számára semmi sem volt jelenvalóbb, mint a halál és a halott, maga a halott, akinek titokzatos továbblétezése, sorsa, bosszúja állandóan foglalkoztatta.

Rettenetesen féltek a haláltól, és a halottaktól, csakhogy az ő lelkükben még inkább ambivalensebb volt minden, mint a miénkben, a nagy ellentétek még közelebb voltak egymáshoz. Halálfélelem és halálvágy egészen közeli szomszédok voltak a lelkükben, és a félelem sokszor vágy volt és a vágy sokszor félelem.

... akik életük teljességében, sőt éppen azért, mert életük teljes, vágyódnak a halál felé, mint a legnagyobb eksztázis felé, mint ahogy halálos szerelemről beszélnek."

Szerb Antal - Utas és holdvilág

2011. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
43%

Aki nemelégedett az élettel az nyugodtan lehet öngyilkos.

De légyszi ne a metró alá ugorj, hogy ezzel több ezer embert feltarts. Annyira bunkó, aki ezt teszi, jobb is hogy meghalt.

2011. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
38%
sztem csak unod magad menj el valahovea kirándulni vagy csinálj v.mi extrém sportot
2011. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
28%
ha anyira akarod legyél öngyilkos de ahogy az egyik válaszadó monta ne a metró elé ugorj ! és semmiképp ne a Debrecen felé közlekedő vonat elé mert ha megint késik megölöm magam!
2011. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
48%

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`

2011. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!