Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Éreztetek már halálvágyat?

Éreztetek már halálvágyat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet velem,hogy szivesebben vonz a halál ,mint az élet.Nem vagyok depis,se tini ,se emós és öngyilkos sem akarok lenni.Szerettem élni és most is ráfoghatjuk,hogy szeretek,de már nem tesz boldoggá.Inkább a halál uténi élet érdekel,azt még nem ismerem.

Lehet,hogy a kérdést az"egészség" topicba kellett volna irni,de akkor csak azt irnák,hogy forduljak szakemberhez.


2011. jan. 16. 10:38
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig ugyanugy lehet örülni a halálnak is,mint a születésnek.Persze csak ha a saját halálunkról van szó.

Más halála fölött nem örvendek hisz nem tudom épp hol tartott lelkileg mikor meghalt.

2011. jan. 16. 21:23
 12/36 A kérdező kommentje:

Ja és a halálvágy nem egyenlő a halálfélelemmel.

Ha mindenki tanulmányozza és sokat gondolkodik a halálról,akkor lehet róla véleménye.

A helyzet az,hogy itt nagyon senki erre nem is gondol.

"Jaj ne is beszéljünk a halálról,ne is vegyünk tudomást róla"-kb.ez az emberek hozzáállása.A halál pedig bármikor jöhet-kortól függetlenül.Nem árt foglalkozni azzal is,hisz az élet része.

2011. jan. 16. 21:26
 13/36 anonim ***** válasza:
43%
Ha minden jobban tudsz, minek teszel fel kérdést? Tudod, mit gondolnak az emberek a halálról, hogy állnak hoz, azt is tudod, hogy csak offolni fognak. -_-"
2011. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
A kérdést nem azért tettem fől mert nem tudom a válazt,hanem,mert más véleményére is kiváncsi vagyok.
2011. jan. 16. 22:28
 15/36 anonim ***** válasza:
64%
Hogy a fenébe ne lenne az emberben halálvágy?? Mióta 1920-ban Freud publikálta az Jenseits des Lustprinzips(Életösztön és halálösztön) című művét, állandó témája a pszichológiának. Az egy dolog, hogy félünk a haláltól, de attól még bennünk van a vágy a megszűnésre is.
2011. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
25%

Valaki azt írta,hogy mi van,ha a következő életedben kullancs vagy leveli béka lennél?

Ekkora marhaságot...

A halál után nem kerülsz másik testbe.Ha valaki meghal,2 lehetősége van.

Ha hitt Istenben és ennek megfelelően viselkedett,a Mennyországba jut.

Ha nem hitt Istenben,akárhogyan élt,pokolra kerül.

Én Istenfélő ember vagyok,hiszek benne.Ezért nem félek a haláltól,mert a halál után kezdődik az igazi élet,ami örökké tart.

Nekem is halálvágyam van.

A halál utáni életet emberi ész fel sem tudja fogni.El sem tudja képzelni.

Hinni soha nem késő,higgyetek,hogy üdvözüljetek!

2011. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Utolsó: aki halálvágyat érez, a pokolra kerül, ahol kínzások lesznek, meg ilyesmi? Ha mazochista, akkor az kéjmámor lesz számára? Ugyanakkor testnek és a léleknek van egy mechanizmusa, ami meggátolja egy idő után a kibírhatatlan fájdalom teljes átérzését, hosszú távon amúgy is immúnis. Akkor ott mi olyan rossz?

Mi egy keresztény képre a pokolról? :)

2011. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
0%

istenem vágd föl az ereidet azt csá:||

1 emossal kevesebb.

2011. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
66%

még a kullancs meg a levelibéka meg a répa is jobb ha annak születsz, mint az ember...

amúgy ja én is vagyok így vele mint a kérdező, de ez természetes...

2011. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Hat a halal az nem old meg semmit az elet valtozo egyszer nehez maskor meg konnyu neha bldog vagy maskor meg szomoru az elet sok oldalu. Igyhat elni kell mert ajandek nem szabad eldobni ... velem is tortent ilyen dolog hogy beteg voltam es olyan emberekkel almodtam akik mar regen meghaltak erzetem hogy hivnak magughoz es az allapotom mind sulyosabb lett igy hat megeroltettem magam es feltamadt bennem az elni akaras es elmultak az almok es megvaltozott minden meggyogyultam. "A halal se tobb mint hutlen szeretonk szoritasa...faj, de megis kivanjuk." na ezt kell megtagadni mert "Ha elni vagyom - csak halalt lelek ha halni vagyom - eletet..." W.Shakespeare ... en szinesz vagyok ezert idezek
2011. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!