Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A gyűlölet kizárja a spiritual...

A gyűlölet kizárja a spiritualitást?

Figyelt kérdés

Tehát ha mondjuk én az életet gyűlölöm, akkor nem lehetek spirituális?

Vagy nem világosodhatok meg?


tegnap 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
tegnap 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz


Azért ébred benned gyűlölet hogy megoldjad azt a problémát ami így mutatja meg magát

tegnap 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én nem akarok problémákat megoldani. Egy békés nyugodt életet szeretnék. Nagy igényeim vannak 😅

De már az is nagy szó, ha van egyhuzamban 3 nap amikor épp nincs megoldandó probléma.

Valami ilyen létállapot érdekelne...

tegnap 19:27
 4/20 A kérdező kommentje:
Örökre...
tegnap 19:28
 5/20 anonim ***** válasza:

Örökre?

Hova sietnél az életből?


Ne a problémákra fókuszálj, hanem a megoldásokra. Mert ha valakinek problémája van, az még kap mellé problémát. De ha valakinek megoldása van, az még kap mellé megoldást.

Ha pedig nincs megoldásod, akkor keress. mert aki keresi, az talál is megoldást.

Ha pedig nem találsz megoldást, akkor kopogtass olyan emberek ajtaján, akiknek van megoldásuk egy adott problémára. Mert aki kopogtat, annak megnyílnak az ajtók.


Viszont tarts szünetet. Aludd ki magad. Pihenjél. Mert fáradtan nehéz megoldást találni, kipihentem pedig sokkal könnyebb.

Stresszcsökkentésben gondolkodj. Ne a pénzt hajszold, mert az csak stresszel jár és soha sem lesz elég. Ne költs baromságokra, hanem egy ideig csak a szükségesre. Amíg pedig így ilyen formában úgymond böjtölsz, addig keresd a bölcsességet. Ha kell, imádkozz a bölcsességért.


A megoldások mesterkulcsát, a mestermegoldókulcsot keresd. Az alapokkal van szükség változtatásra, hogy jól működjön az életed.

tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Most azt hiszed engem a penz érdekel?


Hát nem.


Nem érdekel se a karrier, se a pénz, se a siker, se párkapcsolat, se gyerek...


Nincs célom. Illetve van, 1 cél, hogyha én egyszer elmegyek innen, akkor soha többet vissza ne jöjjek. Csak a családomért tartom magam életben, akikért egyébként annyira nem érdemes, mert elviselhetetlenek. Aki nem elviselhetetlen azokkal meg csk többévente találkozunk.


Addig meg nem szeretnék szenvedni, mert szerintem TELJESEN felesleges.

tegnap 21:20
 7/20 A kérdező kommentje:

"Hova sietnél az életből?"


Nem az életből sietnék, hanem a testemből és a fizikai vilagból.

tegnap 21:21
 8/20 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy éltem át hasonlót, mint te.


1568 nappal ezelőtt ott lehettem, ahol te. Én elvesztettem mindenem, amit magaménak mondhattam. Drogfüggő voltam, kezdődő elvonási tünetekkel küzdöttem, a családom pedig elhagyott. Pénzem nem volt, terveim nem voltak, célom nem volt. Tényleg nem voltam messze a gyors haláltól. Golyó a fejbe, aztán vége. Nincs elvonás, nincsen szégyen, nincsen semmi fájdalom, nincsen probléma, nincsen semmi, amit meg kellene oldanom.


nekem szerencsém volt, mert, ahogyan ezt elhatároztam a szemem elé került egy keresztény újság: "Érted halt meg, hogy te élhess"

Ez a mondat virított rám. Én nem tudom, hogyan, de beindított bennem valamit. szívemben térdre rogytam és sírva imádkoztam és életemben előszór Jézushoz imádkoztam. Hogy ne kelljen ezt megtennem, ne kelljen ilyen módon véget érnem. Mert láttam szemem előtt azoknak az arcát, akik szerettek, ismertek. Láttam a kollégák megdöbbent arcát, amikor megtudják, hogy öngyilkos lettem, láttam a volt nejem és a gyerekeim arcát, a szüleimet látta és láttam, ahogyan zokognak, miközben eltemetik a fiukat.


És akkor éreztem. Megmagyarázhatatlan volt. Az elvonási tünetek elillantak. És békét éreztem, hogy körbe vesz a szeretet. jelenlétet éreztem. Azóta is folyamatosan érzem. Nem vagyunk egyedül. Már sosem leszek egyedül. Erőt éreztem magamban és felálltam.


Nem mondom, hogy könnyű volt, de már nem egyedűl csináltam. Velem van az Úr.

Hála Istennek, Jézusnak 1568 napja élem bónusz időmet a földön. Célom, hogy ezt minél több embernek elmondhassam, hogy megtudják, hogy van Isten és még egy magamfajta semmirekellő nyomorultat is megvigasztalt, felépített a romjaimból.


Csak azért írom ezt le neked, mert amit keresel, mindvégig ott volt veled. Te sem vagy egyedül.

tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én sosem voltam drogfüggő, szerencsére, de én is éreztem már ilyet. Csak engem otthagyott. Minden csoda 3 napig tart. Vagy még addig se.

Helyette kaptam toxic embereket magam köré. Végülis én sem vagyok egyedül XD


De örülök hogy neked ment 😊

tegnap 22:36
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem jó a gyűlölet. Az első lecke volt, hogy tanuljam meg szeretni azokat, akiket gyűlölök. Tanuljak megbocsátani.


A gyűlölet olyan, tudod, mint amikor megiszod a mérget és azt várod, hogy más dögöljön bele.


De még ha csak magadban bocsátasz meg azoknak, akik mérgezőek körülötted és gyűlölet helyett szertetettel fordulsz feléjük, akkor az olyan, mint ha orvosságot vennél be egy vírusos betegségre. Te gyógyulsz tőle.

A megbocsátással magadat gyógyítod, a szeretettel pedig másokat gyógyítasz.


Nekem azt javasolták, hogy imádkozzak azokért, akiket gyűlölök. Volt egy egész halállistám, akiket legszívesebben a föld alatt láttam volna. Elkezdtem imádkozni azért, hogy ezeknek a f.szkalapoknak jobb legyen. Azért így hívom őket most, hogy így is érzékeltessem, hogy hogyan is viszonyúltam hozzájuk. patkányok, Görények, fondorlatos kis ravaszrókák...stb. volt egy egész ilyen állatállomány a listámon, valódi nevüket nem írnám le.

és én imádkoztam, soroltam a neveket az úrnak és kértem, hogy tegyen jót velük, áldja meg őket, de hozzájuk soroltam azoknak a nevét is, akiket szerettem.

Emlékszem akkoriban azon fantáziálgattam, hogy milyen módokon bánnék el velük. főleg, ha magam voltam vagy munka közben járt ez a fejemben. és ahogy minden nap soroltam a neveket és mindenféle jót és áldást kívántam nekik, egyik nap talán egy hét sem telt el, azon kaptam magam, hogy már nem is gyűlölöm őket annyira. egy hónap után némelyikükkel kezet is ráztam volna. Voltak ezután, akikkel meg is beszéltük a nézeteltéréseket.


Jobban lettem, terhek kerültek le rólam. Nekem ez segített.

de nem volt egyszerű. az első alkalommal, amikor értük imádkoztam rendesen levert a víz, annyira idegen volt mindez számomra. De működött.

tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!