Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha van túlvilág, akkor miért...

Ha van túlvilág, akkor miért félünk a haláltól? Főleg a " zuhanó repülőn nincsenek ateisták "

Figyelt kérdés
aug. 6. 21:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet kifordulni. Nagyon sok jól dokumentált pszichológiai kísérlet és történelmi példa van arra, hogy az emberek mennyire ki tudnak fordulni magukból vészhelyzetben vagy hosszabb stressz alatt és tesznek olyat, amit egyébként mélységesen elítélnek. És persze még átnevelni is át lehet embereket. Aki meg pánikban van, biztos nem fog azon gondolkodni, hogy nevetséges-e, amit csinál vagy bárki mit szól hozzá.

A sötétséget azért írtam példának, mert ott is az ismeretlentől fél az ember. Mindegy, miért, mióta. Írhattam volna, hogy sokan azért vannak rossz kapcsolatban, mert félnek, hogy utána még rosszabb lesz egyedül. Vagy hányan félnek megkóstolni valami újat. Vagy először szerepelni.

Buddhizmust meg csak arra írtam példának, hogy az ateizmus nem jelent vallástalanságot vagy hitetlenséget - nem akarok senkit meggyőzni semmiről, hogy miben higgyen vagy se és nem vagyok buddhista. (Erről szerintem nem is lehet, ez egyéni döntés kérdése. Tisztelettel beszélgetni lehet nyitott emberekkel vagy érdekes előadást tartani kíváncsiaknak, de a győzködés, pláne lebutázás pszichésen ellenséget csinál a másikból, azaz olyan érzelmi löketet ad, amikor nem figyelnek arra, amit mondasz, mert elfedi az azon való felháborodásuk, ahogy mondod. Ezt már tanácsként írom, Szervizmérnök úr, mert sok helyen láttam hozzászólásodat.)

aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Szervizmérnök úr, hasonlóan gondolkodunk, félre ne érts. Annyi, hogy én kicsit remélem, hogy van túlvilág.

De ugyanakkor extrém helyzet extrém reakciókat szülhet, egy meggyőződéses ateista is kétségbeeshet. Egy ilyen helyzetben lehet, hogy valakiben megszűnik a racionális gondolkodásra való képesség. Ezt nem rád mondom, nyilván te tudod, hogy reagálnál.

Persze ezt a kétségbeesés szüli, véleményem szerint senki nem lesz kevésbé ateista attól, hogy kétségbeesésében esetleg elmond egy imát. Ha mégis leteszik a gépet, nem hiszem, hogy folytatná az imát a legtöbb ilyen ember.

Gyerekkoromban jártam templomba, még elsőáldozó is voltam, aztán ez az egész jelentőségét vesztette számomra, nem tudok hinni benne, mítoszok gyűjteményének tartom, elképzelni sem tudom, hogy valóságalapja lenne. De azért próbálom tisztelni, hogy másnak ez fontos. Persze rengeteget ártottak a vallások nevében az emberek. De ez egy rakás más, nem vallásos ideológiáról is elmondható, nem kell hozzá istenhit.

aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha én egy zuhanó repülőn utaznék csak két gondolat jelenne meg a fejemben: GAME OVER!
aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"esetleg elmond egy imát"

Egy ateista azért nem fog ilyet tenni, mert butaságokban ilyenkor sem hisz. Tehát a többi igaz, amit írsz, de imádkozni azt nem fog.

aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nem hisz, persze, nincs mögötte hit, csak kétségbeesés. Nem arra gondoltam, hogy elmondja a miatyánkot, hanem inkább csak valami fohászt. De mondjuk azt meg tartalom nélkül is lehet, csak mint egy szófordulatot.
aug. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Inkább valami népszerűbb káromkodásra tippelek ilyenkor.
aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Barátnőm ateista apukája, amikor kórházban haldoklott, mondta a barátnőmnek (aki keresztényből lett muszlim egyébként), hogy úgy szeretne ő is hinni, de nem tud. És imádkoztak együtt, mert kérte. Nem tudom, ettől elkezdett-e hinni, talán valószínűbb, hogy nem, de ez egy reális emberi vágy a kapaszkodó után és nem tartom kizártnak a példa alapján, hogy "ártani nem fog" alapon egy zuhanó repülőn többen elkezdenek imádkozni olyanok, akik egyébként hülyeségnek vagy cikinek tartják.
aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Persze, csak ők nem ateisták.

Legfeljebb olyanok, akik idáig nem foglalkoztak a hittel.

aug. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 veszettkecske ***** válasza:
100%
Szerintem, a zuhanó repülőn csak ateisták vannak, mert különben nem félnének és imádkoznának, hanem örülnének, hogy megtapasztalják amiben eddig hittek :D Alapvetően mindenki ateista, csak valaki még be tudja csapni magát. Persze, ettől még lehet "túlvilág" csak nem tudunk róla. Legalábbis biztosat senki. De erről a világról sem.
aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%
Az emberi lét legborzalmasabb pontja, hogy tisztában vagyunk azzal, hogy létünk véges. Az állat nem gondolkodik ilyeneken, vezetik az ösztönök, elvan. Az ember borzalmasan tud szenvedni az elmúlás gondolatától, pedig mindenkiért el fog jönni a halál. Erre kéne tanítani az embereket imák mormolása helyett, hogyan kell emelt fővel meghalni... Ami az istenért való kiabálást illeti, ez csak a társadalom által belénk nevelt reakció a vészhelyzetekre, lásd "jézusom!" és jön a meglepődés. Ezt nem tudjuk levetkőzni, ahogy a "krva isten bssza meg"-et sem. Nyilván a legnagyobb ateisták is amikor kapnak egy szívrohamot és érzik, hogy vége, biztosan betolnak egy "istenem"-et, de nem azért mert hirtelen megbánták bűnös ateista életüket, csupán így lettünk szocializálva. Ettől függetlenül nem tartom fair dolognak, hogy ezt az emberek orra alá csapjuk, mintha elégtételt vennénk a gonosz ateistákon, hogy "látod látod, Lenin sem a traktorhoz imádkozott a halálos ágyán" és akkor hátra dőlnek a nagy keresztények "mi megmondtuk". Szánalmas tartom ezt a hozzáállást :D
aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!