Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A sors keze vagy mi?

A sors keze vagy mi?

Figyelt kérdés

Van egy fiú aki nagyon régóta tetszik, szeretem. Nem merem neki elmondani mert már régebben három fiúnak is elmontam korábban hogy tetszik és jó nagy pofáraesésem volt. Utána mindenki engem szekált. Akkor elhatároztam hogy többet nem mondom meg fiúnak hogy tetszik még akkor sem ha ettől belül szenvedek. Sajnos a sors tavaly összehozott egy fiúval aki megtetszett és azóta is oda vagyok érte. Nem beszéltem vele viszont a tekintetéből ugy vettem le hogy talán én is tetszek neki. Hónapok teltek el míg arra vártam hogy odajön hozzám de ne jött. Akár hányszor meglát nekiáll más lányokkal flörtölni. De ezt most hosszú lenne leirni. Na szóval. Ugy döntöttem véget vetek hosszú szenvedésemnek és a munkába temetkezve elfelejtem. El is mentem dolgozni és gondoltam így könnyű lesz. De nem egy hét sem telt el és feltűnt egy fiú aki nagyon hasonlít rá, most gondolhatjátok hogy biztos őt keresem benne de nem. Kiköpött mása. A kérdésem tehát ide kapcsolódik, a sors akarja hogy ne felejtsem el? Beszélnem kellene vele?

Ő is kezdett megtetszeni de csak azért mert a másik fiút láttam benne, de megkérdeztem magamtól ha választani kellene melyiket válasszam már nem tudtam dönteni ekkor kiderült a másiknak van valakije. Ez véletlen lenne?


2010. okt. 19. 00:13
 1/2 anonim ***** válasza:

"régebben három fiúnak is elmontam korábban hogy tetszik és jó nagy pofáraesésem volt. Utána mindenki engem szekált. Akkor elhatároztam hogy többet nem mondom meg fiúnak hogy tetszik még akkor sem ha ettől belül szenvedek."


Na ez az idézet leírja a gondolkodási módod problémájának gyökerét!


Sorozatosságot és logikát kerestél ott ahol nincsen. Az, hogy három fiúnak elmondtad és pofáraesés volt, attól még semmi sem bizonyítja, hogy a negyediknél is ez fog történni, mivel az emberek személyiségei közötti különbség annyira komplex, hogy ilyen egyszerűen nem lehet "megjósolni", hogy mi fog történni.


A sorozatossági logika csak olyan dolgokban tudja "megjósolni a jövőt" hogy pl. "kidobtam az ablakon egy követ, és leesett. Ha én is kiugranék, akkor én is leesnék."



Ezzel a "sors keze" dologgal meg hagyj fel, mert az ember egy szabad akarattal rendelkező gondolkodó lény, ráadásul felvilágosult demokráciában élünk, ahol mindenki azt csinálhat amit akar, egészen addig amíg nem árt vele másoknak. Nempedig valami középkori jobbágyrendszerben.

Azzal, hogy a 21. században a "sors kezében" hiszel, meghazudtolod emberi mivoltodat és jóformán lesz@rod olyan emberek munkásságát, mint Voltaire, Rousseau, George Washington és Albert Einstein.


Szóval fel a fejjel és legközelebb ha lesz esélyed összejönni fiúval, akivel azért akarsz összejönni, mert tetszik neked, mégegyszer kihangsúlyozom, mert tetszik neked, nem azért mert "így kell tenni a sors miatt" akkor vágj bele és jöjj össze vele! Mertha elszalajtasz ilyen esélyeket, akkor mégis hogyan fogsz összejönni valakivel? Nem Grimm-mesében élünk, hogy egyszercsak jönni fog a szőke herceg fehér lovon és tálcán kínálja magát neked!

2010. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Nézz utána a Vonzás törvényének! Eszerint, ha azt gondolod, hogy megint el fognak utasítani és pofára esel, az is fog történni, mert TE akartad így. Álmodd meg mit akarsz (pontosan) arra koncentrálj és meg fogod kapni.
2010. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!