Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A gyűlölet előre tud vinni az...

A gyűlölet előre tud vinni az életben?

Figyelt kérdés

Nagy mennyiségű gyűlölet van bennem, ami motivációt ad nekem, hogy tovább menjek az utamon, arra amerre szeretnék menni. De nem tudom, hogy ez helyes módszer-e.


Elsődlegesen a vallástól független, spirituális gondolkodók véleményét várom. Keresztények légyszíves ne írjanak. Köszönöm.


2022. aug. 10. 18:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Ha haragszol a társadalomra, és leírtad mi minden miatt, akkor miért ahhoz folyamodsz, hogy felveszed a módszereiket (amikre amúgy dühös vagy)?

Ezzel csak egy önmagát generáló folyamat lesz, amibe beszállsz. Mit érsz el vele ha bosszút állsz? Úgyis megkapják máshonnan, aki másnak vermet ás alapon. De ha ugyanolyan módszerekbe kezdesz, amit másban szidtál, akkor csak annyit érsz el, hogy majd magadat is fogod tudni szidni érte. Ez meg mire jó?

2022. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

A többi ember felhasznalásárol pedig....


1) Ha magadnak akarok megmutatni, mire vagy képes, akkor sokkal nagyobb siker magad számára, ha azt tisztességesen teszed, nem pedig átgyalogolva masokon.


2) Ha már spirituális szempontból kérdezed...Spirituális szempontból azt kapod vissza, amit másnak okozol. Magyarul, ha másokat kihasználsz, akkor elég valószínü, hogy téged is kihasználnak. Ha másokat használsz fel egy cél elérésére, akkor valószínűleg téged is felhasználnak majd egy cél elérésére. Erre most lehet azt mondod, hogy oké, hát belefer én is ezt teszem, velem is tehetik, ez így fair (szerinted). De ez visszasülhet ám úgy is, hogy szépen haladsze gy cél felé, azt hiszed mar ott vagy, azt hiszed kezeldben tartasz masokat, aztan hoppá, egyszer csak kiderül, hogy téged b@sztak át, hogy amit tettél azt nem magadert tetted es nem te fogsz belőle profitálni, es közelebb jutni a célodhoz, hanem más, hiszen anélkül hogy észrevetted volna, a másik is felhasznált téged. Ettől a szabotázstól (nem tudod elerni a célod) aztán megint kiakadsz és elkezded gyűlölni az embereket, meg vissza akarod adni és így tovább. Önmagába záródó kör, amit igazából magaddal játszol, és nem tudsz nyerni benne.

Fel lehet használni a sérelmeket (nem gyűlöletet) üzemanyagnak, de jól állítsd be hogy milyen irányba mész, mi a cél, és hogyan jutsz el oda.

2022. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Sok olyan emberre lenne szükség mint te kérdező, aki nem csak mérgelődik magában, hanem tettrekész. Viszont nem a társadalom a bűnös. Kicsit bonyolultabb dolog ez. Szívesen elmagyarázom, ha érdekel. A lényeg annyi, a benned lévő gyűlöletet irányítsd át azok gyűlöletére, akik valójában tönkreteszik az életed...
2022. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

#19


Köszönöm. :D


Nemrég eléggé le voltam égve anyagilag, és már csak egy kis hagymát tudtam venni magamnak. Aztán mikor ott tartottam a kezemben azt a zöldséget, eléggé komikusnak éreztem, hogy "basszus, ez a holnapi kajám". Mert a 60 Ft-os zsemlére már nem volt pénzem. Szóval ja, ez nem tragédia. Ez, kérlek szépen, komédia. Ez egy vicc, hogy velem ilyen is előfordult.


Most meg van kajám, de igyekszem keveset enni, nehogy bántomban felhízlaljam magam. Jól kell ugyanis kinéznem.


Amúgy a Joker film még az én történetemnél is drámaibb. Arthur ugyanis egy mentálisan beteg ember volt, és a végén már nem finanszírozták a gyógyszereit, és emiatt (is) teljesen becsavarodott.

2022. aug. 10. 21:21
 25/35 anonim ***** válasza:
Szerintem csatlakozz a Bosszúállókhoz ott kiélheted a pusztításos vágyaidat
2022. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

"Spirituális szempontból azt kapod vissza, amit másnak okozol."


Ezt már sokszor hallottam, de nem igazán hiszek benne. Ezen az alapon az összes maffiózónak, tolvaj politikusnak, káros celebeknek stb. szenvednie kellene. Ennek ellenére nem ez történik globálisan.


Helyette van az a magyarázat, hogy majd haláluk után... Hát igen, de addig meg vígan randalíroznak az életben.

2022. aug. 10. 21:25
 27/35 anonim ***** válasza:

Tehát "tud-e előrébb vinni a gyűlölet az életben?"


Attól függ hogyan használod.

Amit te írtál, hogy megbosszulod azt amit te kaptál, úgy nem, egy helyben forogsz körbe-körbe.

Esetleg úgy tudod hasznalni, hogy megnézed mi az ami kiváltotta, mik okoztak sérelmet, és azt mondod, hogy nnnna én ilyet biztos hogy nem csinálok amit velem tettek. Ebben is ott van a gyűlölet, de arra használod fel, hogy akármi történik távol maradj a hasonlóktól.

2022. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Igen, tapasztalat.
2022. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#26

Szerintem ne a politikusok életét vedd alapul, hanem a sajátod. Kicsiben könnyebb észrevenni. Meg sose volt olyan hogy vkinek (barát osztalytárs szülő szomszéd), olyat szóltál oda, hogy azt biztos nem fogadta jó szívvel, utána meg a másik is rákontrázott? Ha veszel egy sima veszekedést...Ha veled üvöltenek, te is üvölteni fogsz a másikkal. Ha te üvöltesz a másikkal, ő is felemeli a hangját. Egymásnak dobaljátok a labdát...

2022. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nézz meg politikusokat, akik sokáig vannak hatalmon. Egyik se marad normális. Vajon miért...?
2022. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!