Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A gyűlölet előre tud vinni az...

A gyűlölet előre tud vinni az életben?

Figyelt kérdés

Nagy mennyiségű gyűlölet van bennem, ami motivációt ad nekem, hogy tovább menjek az utamon, arra amerre szeretnék menni. De nem tudom, hogy ez helyes módszer-e.


Elsődlegesen a vallástól független, spirituális gondolkodók véleményét várom. Keresztények légyszíves ne írjanak. Köszönöm.


2022. aug. 10. 18:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, végső soron a kérdésedre az a válasz, hogy igen: a gyűlölet előre tud vinni az életben. A boldogságnak viszont az útjában áll. Összefoglalva, ha tele vagy gyűlölettel, sikeres lehetsz, de boldog nem.
2022. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Akkor elsőre elég ha sikeres leszek.


A boldogságon majd gondolkodom, a főnöki székben ülve.

2022. aug. 10. 19:32
 13/35 anonim ***** válasza:
58%

Kérdés, mit fogsz tudni tenni akkor, ha a következő 15 éved a sikernek szenteled, majd ott ülsz a székben, és lesz egy megcsontosodott világképed, amiben nem engedsz közel magadhoz senkit, és csak a hatalom nyelvén értesz.

Vagy kérdés, mi lesz, ha nem sikerül mégsem sikeresnek lenni, és ott leszel boldogtalan, sikertelen embernek.

Vagy, és ez a legvalószínűbb, elérsz sikereket, de mindig lesz a sikernek még egy elérhető foka, és életed végéig mászod a létrát, boldogtalanságra ítélve magad.

Szóval szerintem azért gondold újra, mi a fontosabb.

2022. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 LeonScottKennedy ***** válasza:

"Engem inkább az érdekel, hogy ezoterikus-spirituális értelemben mi történik velem, és hová vezethet ez."


Hát, értelmesebb választ kapni nem fogsz. Először is azt kéne leírnod, hogy mit értesz spiritualitás alatt, mert ahány ember, annyi koncepció.


"Például elköltözni Magyarországról, és állampolgárságot szerezni egy másik országban, ahová vágyom."


Ez egy példás cél. Csak ehhez tényleg kell egy jófajta edukációs háttér, jó nyelvtudás és bevételszerzési lehetőségek.

2022. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

#13


Ha 15 év múlva sem leszek sikeres, akkor öngyilkos leszek. Eredetileg ez volt a terv, csak arra gondoltam, hogy mi lenne, ha kihoznám magamból a maximumot? Nézzük meg, hogy mire vagyok képes, ha tanulással, kitartással, kemény munkával stb. mindent beleadok.


Hát ezért nem öltem meg magam, mert tudni akarom, hogy mire vagyok képes, milyen sikereket tudok elérni, stb. már csak ennek élek, az emberi kapcsolatok nem számítanak. Azt vettem magamon észre, hogy elkezdtem úgy gondolni az emberekre, hogy "hogy ezt az embert semmire sem tudom felhasználni, tehát jobb az életemből kirakni". Egy bizonyos értelemben tehát a hatalom megszállottja lettem.


"Csak ehhez tényleg kell egy jófajta edukációs háttér, jó nyelvtudás és bevételszerzési lehetőségek."


Köszönöm. Gőzerővel dolgozom ezen.


3 nyelvvizsgát tervezek ebben az évtizedben letenni.

2022. aug. 10. 19:51
 16/35 A kérdező kommentje:

#14


Leon S. Kennedy amúgy az egyik példaképem. Az én gondolkodásomban Magyarország olyan, mint Raccoon City, ahonnan igyekszem kijutni. Nagyon nem szeretek itt lenni

2022. aug. 10. 19:56
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Spirituális értelemben ez egy olyan út, ami nagyon káros.

Eléred hogy sok pénzed lesz, hatalmad, de rendkívül üres leszel belül, az a részed fokozatosan elhal, ami boldog tudna lenni.

Örömtelenül fogod élni az életed.

Kezdj el már most apró, önzetlen jó cselekedeteket tenni, és megtapasztalni lassan az örömet, amit ad.

Kevesebbel fogsz tovább menni halálod után mint ahogy idejöttél, egy sokkal sötétebb, rosszabb életet fogsz kapni legközelebbre.

2022. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

#17


Ha lehetséges, akkor inkább a hatalmat választom, akkor is, ha ezért úgymond el kell adnom a lelkem. Túl sokat szenvedtem, túl sokszor használtak ki. Itt az idő, hogy végre, hogy végre hatalomra jussak.


A szenvedések és a töménytelen mennyiségű negatív élmény valami olyan erőt ébresztett fel bennem, hogy azt hiszem ezzel szinte bármit elérhetek. Az biztos, hogy sosem leszek már olyan mint régen, de ez nem zavar.

2022. aug. 10. 20:30
 19/35 LeonScottKennedy ***** válasza:
82%

"A szenvedések és a töménytelen mennyiségű negatív élmény valami olyan erőt ébresztett fel bennem, hogy azt hiszem ezzel szinte bármit elérhetek. Az biztos, hogy sosem leszek már olyan mint régen, de ez nem zavar."


Ez a monológ tetszett. Mintha Joker original storyját írtad volna le. Most már csak az kell, hogy ráébredj, az életed valójában nem egy tragédia, hanem egy komédia :D

2022. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
A gyűlölet önmagában kevés. Ahhoz, hogy valamit el is érj általa, erő kell. Vagy fizikai erő, vagy valamilyen hatalom, amivel azt, akit gyűlölsz, el tudod taposni, közben pedig te magasabbra emelkedhetsz.
2022. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!