Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi tesz számodra valamit...

Mi tesz számodra valamit hitelessé?

Figyelt kérdés

Irányzat, vallás, spirituális magyarázat, ezoterikus könyv/videó, hit stb. témakörében.

Tehát NEM tudományban, bármi olyanban ami NEM bizonyítható, vagy tudható teljesen.

Rengeteg van ilyenből a divatezótól kezdve a régebbi vallásokig, vagy eszközökig (pl asztrológia)

Te mi alapján szavazol hitelességet valaminek?


2022. febr. 19. 18:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
36%

9

Az ezotéria ezekszerint egy baromság? Tudod mi különböztet meg egy elfogadható ezotérikust, meg egy elmebeteget? Az ezotérikus azt mondja, hogy a tudomány majd bebizonyítja az elméleteit, az elmebeteg csak abban hisz, hogy se nem bizonyítható, se nem falszifikálható baromságokkal traktálja a saját elméjét, mert ettől lesz különleges, vagy a tököm tudja miért.


Azért vagyok itt, mert kíváncsi természetű vagyok, ha vélemény buborékot akarsz, akkor rossz helyen jársz.

2022. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Ilyen szellemi kérdésekben szerintem ez nem bizonyítható pontról pontra mint a fizika házi.


Számomra attól hiteles valami, ha szívből jön, és nincs benne anyagi vagy érdek szál.

Bármi olyan vallási vagy spirituális csoport vagy vezető, aki azt akarja, hogy fizessek tárgyakért meg rituálékért, azonnal érdektelen nekem.

(Nem követek semmilyen felekezetet)

2022. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
44%

#11 hogy bizonyitod es ellenorzod hogy elmebeteg?


vannak dolgok amik relativak


a gravitacio nem annyira relativ, meg sok egyeb hasonlo fizikai vagy kemiai dolog ("matematikai" logikai)

valamennyire ezek bizonyithatoak

te szemszogedbol 100% ban

egy Isten hivo szemszogebol kb. 99% ban

Egy "elmebajoseban" (mondhatni valamifele agnosztikuseban) kb. 50% ban


vagy te is Istenhivo vagy? kb. 99% ban tartod lehetsegesnek a bizonyosagokat?

2022. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 SZücsöm ***** válasza:
57%

12 Ezzel több probléma is van.

1. Charles Manson pl szívből osztotta a tanait és anyagi érdeke se volt. Az már más téma hogy a színtiszta őrület szülte a hitvilágát.

2. Ha valaki elég jól hazudik akkor nem fogod tudni megmondani az igazat.

3. Ha a hitvilág vezetői/indítói csalók, de a hívő réteg akikkel te találkozhatsz is( ellentétben a fejesekkel) valóban jámbor hívők, akkor nem fogod látni hogy belülről rohad a rendszer.

4. Ha olyan régi a hitrendszer hogy senki se él már az alapítása óta akkor ismételten nem megállapítható a hitelesség.


Tehát amit te megállapíthatsz magadtól az max a jó szándék léte. A tanok hitelességéről fogalmad se lesz. A jó szándék megtalálására viszont nincs (de legalábbis nem kéne ) szükséged hitvilágra.

2022. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
57%

#14 jo szandek szuli a legnagyobb bajokat mindeg

Mert a jo szandek mindeg abbol indul ki hogy

"mi a jo Nekem"

es az korantsem biztos hogy fedi mi a jo a masiknak, masoknak

2022. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 SZücsöm ***** válasza:
74%

A mi a jó nekem az az érdek/önzés.

A jó szándék, ami nem csak elnevezésében jó szándék az önzetlen/és nem erőszakos.Azaz ha nem kérsz belőle nem tukmálják rád.

2022. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#16 kellene lennie, de ratudod kenyszeriteni mindenkire?
2022. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 SZücsöm ***** válasza:
17 Bevallom ezt a kérdést nem értettem.
2022. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
20%
Kontár, legalább nem hazudik. Ezzel a névvel hiteles is ez a sok semmitmondás
2022. febr. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

19 miert semmitmondas az igazsag? A tenyek? Ehez kontarsag sem kell laikussag is eleg a tisztanlatashoz

logikiai dolgok mint minden

1-0 igen - nem


valaki elmebajos igen vagy nem?

eldontheto relaive

2022. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!