Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Számodra misztikus időszak az...

Számodra misztikus időszak az éjszaka?

Figyelt kérdés

Amikor sötétedik, teret nyer a sötétség, előtör bennem egy furcsa érzés, mintha életre kelnének a gyermekkor babonái, valamint a rémmesék alakjainak létezését sem kérdőjelezem annyira meg, mint napközben, mikor jót röhögök rajtuk.

Éjszaka a legjobb rém- és horrortörténeteket, filmeket olvasni és nézni, mert előfordul, hogy némely alkotás nagy hatással van rám.

A creepy pasták és az SCP-s történetek is éjszaka ütnek igazán, némely történet hallatán és kép/ videó láttán előfordult néhányszor, hogy még felnőttként is félve mentem le a földszinti WC-re az éjszaka közepén:D


Talán az ősi ösztönök teszik misztikussá, sőt, kissé félelmetessé az éjszakát, a sötétség óráit?


Számotokra is misztikusnak hat az éjszaka?



2021. márc. 13. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, pont ahogy írod. Valahogy társadalmunk kultúrájának része, hogy tartani kell az éjszaka sötétjétől. Pedig ha belegondolsz, a legtöbb szörnyűség nappal történik.
2021. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is az ösztönök, illetve az ismeretlentől való félelem. Éjszaka amikor még nem volt fény, őseinkre könnyebben lecsaphattak a sötétség leple alatt a vadállatok, stb. Ezért alakulhatott ki ez, legalábbis szerintem. Aztán persze lehet, hogy ez butaság.
2021. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen igen,a WC-s jelenet velem is megesett párszor.:D

Meg gyakran az árnyékokat figyeltem az ablakból.

De a legfurább hogy féltem hogy éjszaka el fognak rabolni az idegenek.Ettől 24 éves koromig rettegtem.:)


Az éjszaka még most, a negyvenhez közel is misztikus számomra, főleg a hold,de inkább szép,mint félelmetes.

2021. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Az én számomra is nagyon misztikusak az éjszakák!😱
2021. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a nappal is misztikus időszak.
2021. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
5-ös, a nappal miért?
2021. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen misztikus az éjszaka. Én is nagyon szeretem. Van egy titokzatos varázsa.
2021. márc. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem sokszor, hogy a kis szürkék bàrmikor, bárkiért eljöhetnek este. Ez van gyerekkorom óta. Alvási paralízisem is van gyerekkorom óta kis szürkékkel. Amúgy nem hiszek benne, majd, ha a tudósok kimondják, hogy léteznek az ufonauták, de mégis itt ez a rejtett félsz bennem tőlük meg a rossz álmok velük kapcsolatban. Fura ez.
2021. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Misztikus tud lenni a nappal is, de az éjszaka pláne.

Egy éjjel még tavaly történt, hogy lefekvéshez készülődve, mentem fogat mosni, nálunk a falak nagyon vastagok, a konyhába vezető ajtóban megálltam, felfigyeltem egy fura halovány búgó hangra ,máshogy nem tudom leírni, talán mintha valami frekvenciát fogtam volna be, mint amikor a rádió gombját tekered és egyszer csak befogsz valamit, de csak búg. Ahogy az ajtókeretből kiléptem nem hallottam, ezt eljátszottam párszor ki-be lépkedtem és füleltem, ijesztő volt, hogy nem hallom a konyhában csak az ajtókeretben. Aztán fura érzésekkel mentem a hálószobába,leengedni a redőnyt ott az ablakban még jobban hallottam, kérdeztem páromat is, de ő nem hallotta, bár máskor is bebizonyosodott már hogy a hallásom nagyon kifinomult, olyat hallok amit ő nem :) Lefeküdtem, hallottam az ágyban is, intenzíven. Egy darabig füleltem aztán elég könnyen elaludtam, végül hajnali 3kor bal oldalról hangos sípoló(gépi jellegű) hang térített magamhoz, szinte felugrottam az ágyban a szívem hevesen vert. Ilyet még sose tapasztaltam. Álomra se emlékeztem, pedig ahogy felkelek egyből vissza tudom idézni.

De volt már hajnal kora reggel példa rá, hogy még félálomban kb 5 korul forgolódtunk, és egyből hallottam egy közeledő búgó hangot ami mintha a ház közelébe érve megállt volna és állt egy darabig (a ház felett, fura de hallottuk,hogy fentről jön), ezt már párom is hallotta, kérdeztem is tőle lélegzet visszafojtva hogy : hallod? végre ezt hallotta :D aztán az a valami egyszer csak ahogy jött a hang hallottuk ahogy távolodva halkul. Kiljebb élünk a várostól egy kis tanyán, gépek ezidőtájt nem dolgoztak a földeken. És már kulönbséget tudok tenni a minket körulvevő ismétlődő zajok között.

2021. márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az éjszaka nagyon titokzatos. Falun lakom, és amikor elcsendesedik a ház, fekszem az ágyban éjjel, de még nem alszom. Éjjel 1-2 óráig fent vagyok. Szóval a sötétben fülelek. Minden nesz, zaj jobban hallatszik. Recsegnek a bútorok,stb.Szóval az éjszaka hangjai. Az nagyon ijesztő, amikor olyan csend van kint, hogy tényleg 0 zaj. Még a kutyák sem ugatnak. Néha egy-egy bagoly hangosan vijjog, na az nagyon para a nagy csendben..
2021. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!