Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit takar számodra a megvilágo...

Mit takar számodra a megvilágosodás kifejezés?

Figyelt kérdés
Mit teszel azért, hogy elérd azt az állapotot?
2021. szept. 15. 13:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A szenvedés végét.
2021. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.


Mit teszel azért, hogy elérd azt az állapotot?

2021. szept. 15. 14:00
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne, hogy ez olyan dolog lenne, amiért tenni tudnék. Inkább nem-tenni. Ha érted.
2021. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tehát a megközelítésed leginkább a wei-wu-wei-megközelítés. Alapjában véve taoista.


Mit jelent az, hogy nem hiszel abban, hogy tenni tudnál a megvilágosodásért? Hogy jutottál erre a következtetésre? Miért érzed úgy, hogy nem tehetsz semmit a kevesebb/zéró szenvedésért?

2021. szept. 15. 14:07
 5/24 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy az egyik illúzióból a másikba pottyansz és azt hiszed hogy most megtaláltad a tuti utat a biztos megvilágosodáshoz, ami megszünteti a szenvedést. De nem. Ugyanaz az illuzió csak más a díszlet.
2021. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagyok megvilágosodott, így csak sejtésem, elképzelésem, illetve hitem van arról, hogy az mi lehet. Nem vallásos dogmák, vagy ezoterikus írások, hanem az eddigi életem megélése alapján.

Úgy gondolom, hogy az "én" nem tud megvilágosodni, hanem a megvilágosodás tud az "én"-en keresztül megnyilvánulni, ha engedik.

2021. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.


Mit takar az eddigi életem megélése kifejezés?

2021. szept. 15. 14:20
 8/24 anonim ***** válasza:
Kérdezõ, mit takar a kérdésed?
2021. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A kérdésem tudatlanságot és kíváncsiságot takar.
2021. szept. 15. 14:27
 10/24 anonim ***** válasza:
6-os Nagyon fején találtad a szõget. Amíg valaki meg akar világosodni, szinte zéró az esélye hogy ez valóban meg fog tõrténni. Furcsa paradoxon, de ez a helyzet. Egyébként, a megvilágosodás fokozatokban tõrténik, aminek az egyik oka a sok kõzül, hogy meg kell tisztulni lelki és fizikai szinen ami nem egy sétagalopp...
2021. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!