Az emberek csak most lettek olyanok, hogy csak azt hiszik el, ami be van bizonyítva?
tegnap 17:53!
Pontosan ezért vannak nemzetközi szervezetek, hogy ne fordulhasson elő olyan, hogy az emberiség kiírtsa saját magát... Pl. atomsorompó szerződés, vagy a különböző fegyverzetleszerelésekről szóló szerződések és megállapodások... Sötét világképet alkotsz a jövőről... Szerintem senki sem akar meghalni...
(bár ez már tényleg nem ebbe a kategóriába tartozik)
Ez a válasz 31%-ban hasznosnak tűnik.
A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 01:38
Neked se nagyon jutott el az agyadig, hogy ő pont arról a korról beszélt amikor az emberek nagyon vallásosak voltak...
"és NEM kamu, csak sok a hülye ember, aki olyan földhözragadt, hogy csak abban hisz, aminek a létezése be van bizonyítva"
1. Ja, bizonyára ami nincs bizonyítva, az BIZONYÍTOTTAN nem kamu. Csak én érzek eben anomáliát? :D
2. Szóval az hülye aki gondolkodik, és nem fogad el logikátlan állításokat?
Hmmm... elég butus vagy te...
Az emberek nem csak azt hiszik el, ami be van bizonyítva. Legalábbis elég tekintélyelvű a rendszer, mert nem tudom hányan tudnák itt most pontosan levezetni az egyes fizikai tételek bizonyítását, vagy a matematikaikat, a technikai dolgok működéséhez sem ért mindenki, csak használjuk őket.
És az embereknek nincs általános hitük, több táborra oszlanak legalábbis.
Mostanság a racionalizálás a dívik. Ha egy kis valláspszichológiába nyúltál volna, mielőtt ezen elkezdesz gondolkodni, tudhatnád, hogy ez egy fejlődési folyamat eredménye, először volt a mágikus gondolkodásmód, aztán a mitologizáló, majd a racionalizáló. (mágikus: teljesen kietlen, idegen világban antropomorfizálni dolgokat, varázsolni, hátha attól jobb lesz, egyszóval próbálni részt venni az élet és sors alakításában; mitologizáló: már vannak ismeretek, amit azonban sehogy sem lehet megmagyarázni, mesével pótolják, racionalizálás: nagy tudás, hatalom, amit nem tudunk megmagyarázni, arra teóriákat találunk ki, és így tovább.)
De nem is ez a lényeg. Ha mindenki kritika nélkül elfogadna mindent, amit mondanak neki, az nem lenne túl szerencsés, vagy szerinted igen?
Az első hozzászólók között volt egy emberke, akinek a tudomány a vallása, abban hisz, hogy jobbá teszi a jövőt, az embereket szolgálja, bla-bla. Ez is egy álláspont. Mások szerint már rég megdőlt. (Erich Fromm pl.)
Az ateisták pedig istentagadók, de az is kicsit visszás, mert isten tagadásával elismerik a létezését, ez inkább durca.
Ja, csak mostanában lettek ilyenek, régebben elég volt valakire ráfogni, hogy boszorkány, vagy elég volt annyit mondani, hogy a Föld nem lapos és már gyújtották is fel.
Egyébként ennek csak az lehet a hátránya, hogy sok dolgot csak később bizonyítanak be a feltevések közül, de hát mindenki maga dönti el, hogy szimpatikus-e neki egy feltevés vagy nem.
A racionális gondolkodás még mindig jobb, mint hinni valamiben, ami vagy létezik, vagy nem.
Higgyünk valamiféle istenségben, aki azon élvezkedik, hogy emberek nyomorognak itt a földön? Aki akkor sem jelentkezik, ha az ember utolsó kétségbeesésében hozzá imádkozik? Lehet, hogy isten létezik, de csak pár ember számára. De az ilyen dolgokat elsősorban a társadalom manipulálása érdekében hozták létre és működtetik. Időnként tüzes vassal is be kellett segíteni, hogy az emberek higgyenek.
Elözönek:
Te se voltál még misén ott általába ezekröl a dolgokról beszél a pap!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!