Erre van-e valami magyarázat?
Polaris csillag:
❕Did you know❔ - Lapos földes vagyok, tehát így tessék tekinteni érdeklődésemre 😉
Egy kevésbé kedves válasz: Te tényleg ennyire hülye vagy vagy csak tetteted?
Csoda, hogy ennyi iq-val megtanultál írni, olvasni. A Föld NEM lapos.
#20! A Naprendszer nem mozog olyan gyorsan a csillagok távolságához képest, hogy ez szembetűnő legyen neked. Nyilán műszerekkel ki lehetne mérni, de ahhoz már nem fogod venni a fáradságot, mert a hited csak arra korlátozódik, ami szimpatikus neked.
Amúgy a Polaris (Nyugodtan mondhatod magyarul is: Sarkcsillag) nem pont a Északi égi pólus közepén van, hanem kicsit mellette. A képeken is ha megnézed! És a valóságban is ha megnéznéd!
"Ezért olyan a csillagok pozíciója, amijen"
Mármint miért? Milyen csillagmozgás és milyen alapon következik az elképzelésedből?
Na akkor számoljunk picit, okosan ...
A sarkcsillag távolsága kb 430 fényév, a legtávolabbi csillag ami szabad szemmel látható kb 4000-4500 fényév.
A Föld (Naprendszer) tejútbeli keringésének sebessége nagyjából 300 km/s.
Most helyezzünk el két fix pontot a térben, az egyiket 430 fényévnyire, egyet meg 4000 fényévnyire. Ezek a naprendszerrel együtt adjanak ki egy egyenest! Nézzük meg hogy a lehető legnagyobb sebesség érdekében ha erre az egyenesre merőlegesen halad a Naprendszer, vajon mekkora szögeltérést okoz a két távolabbi pontnál az elmozdulás.
1 év az 24*365*3600 azaz 31536000 másodperc. Ezalatt a naprendszer elmozdul, 9.460.000.000 km-t, ami egy ezred fényév. (mily meglepő, ezred fénysebesség 1 év alatt ...:) )
Namost, a két távolabbi pontot tekintsük mozdulatlannak. Nézzük meg hogy a távolabbi pontból az elmozdulás mekkora szög alatt fog látszódni ... szögfüggvénnyel szépen kiszámolható hogy ez a szög kb 0.051 ívmásodperc!
Namost ezt az értéket még mindig el kellene osztani a két pont távolságának különbsége miatt, És akkor megkapjuk, hogy a mozgó Naprendszerből a két pont távolsága egy év alatt mennyi is. De szívesen megmondom én Neked, ez kb. 0,0051 ívmásodperc :) Azt remélem tudod, hogy az ívmásodperc az a foknak (mint szögmérték) a 1/3600 -ad része! a Hold látszó átmérője kb 1° (Igen, 1 fok). Úgy hogy az a helyzet, hogy a mi szánalmasan rövid életünk is kevés, hogy szabad szemmel bármiféle elmozdulást lássuk a háttércsillagokhoz képest.
megjegyzem se a Polaris (se a többi szabad szemmel látható csillag nem tekinthető állónak még a legnagyobb "jóindulattal" sem, hiszen a Naprendszerrel együtt szépen ők is keringenek a központi feketelyuk körül, így a tényleges érték, még ennek az -igencsak apró- értéknek is töredéke csupán !!!!!)
maci
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!