Az evolúciót bebizonyítja a bottal ásó disznók esete?
Sokakat érdekel hogyan fejlődtünk ki. A tudomány szerint az evolúció során mi emberek közvtlen a majomból származunk. A majmok nagyon ostoba állatok nem véletlen, hogy sok embernek nehéz elfogadnia a tudomány állításait, főleg hogy nem látni példát a gyakorlatban az evolúcióra, hiszen az évezredek alatt munkálkodik csak.
Nem láttunk még olyat, hogy egy állat eszközök használatával könnyítse meg tevékenységét esetleg a földművelését. Most érdekes dolgora bukkantak a tudósok. Disznók kezdtek tudatos tevékenységgel eszközt használni. Nem pedig utánzásból. Lehetséges hogy 2-300 000 év mulva már mobilozni fognak ? [link]
Te érted az evolúció lényegét?
VÉLETLEN mutáció + NEM VÉLETLEN szelekció.
Pont ugyanez történt a kutyáknál is, meg az összes háziállatnál és haszonnövénynél is.
"nem logikus és ésszerű az a rendkívül gyors fejlődés, amin az ember keresztülment az elmúlt évezredekben."
Az ember az elmúlt évezredekben NEM fejlődött szinte semmit.
Ne keverd össze a szerzett tudást a génmódosulással.
"Az alapján, amilyen lassan fejlődtek a majmok évmilliók alatt, utána később hirtelen nagyon megugrott az emberiség fejlődése."
Most nem tudom, mire gondolsz, de:
1: a majmok fejlődése ugyanolyan most is, mint régen. Az emberé is.
2: az emberiség megszerzett tudása exponenciálisan fejlődik, de ez egy öngerjesztő folyamat. Mi a probléma ezzel?
Köszönöm a kommenteket. Mindegyik értékes tartalmat írt. Igaz hogy nem tudok korábbi olyan esetről, ahol állatok használtak volna szerszámokat, de ha rákerestek a neten azt írják ilyen még nem volt soha. Az hogy fészket rak egy madár ágakból nem eszközhasználat. Az eszközhasználat jelentése abban áll, hogy valamit elkészít vagy új környezeti helyet alakít át tudatosan az állat olyan eszköz segítségével, amit a környezetében talál. A cikkek szerint most fordult elő ilyen először
Egyébként lehet hogy volt példa erre korábban, csak a hvg nem tud róla. [link]
A lényege a kérdésemnek, hogy szerintem ez az evolúció jelenlétére utal. Semmilyen másra nem vezetjető vissza a disznók "értelmessé" válása erre a szintre, minthogy evolúcionálisan megérettek rá. Az evolúció lassú folyamat. Míg egy majom emberré válik több ezer év. Viszont ez nagyon lassan, több lépésben megy végbe. Ilyen kezdeti lépés mondjuk az hogy elkezdenek eszközthasználni. Lehet most először láttunk példát a működő evolúcióra?
"a neten azt írják ilyen még nem volt soha."
Rossz a cikk. Rengeteg esetben figyeltek már meg ilyet.
"Az eszközhasználat jelentése abban áll, hogy valamit elkészít vagy új környezeti helyet alakít át tudatosan az állat olyan eszköz segítségével, amit a környezetében talál."
Igen. Főleg a madaraknál nagyon sok eszközhasználó van, méghozzá igen okosak.
Sok madár esze egy 7 éves embergyereknek felel meg, tehát okosabbak, mint a majmok (4 éves).
Ezeket ráadásul tanulják is, pl. egymástól.
Disznóknál valóban nem figyeltek még meg ilyet, de ők is elég okosak és taníthatók.
"szerintem ez az evolúció jelenlétére utal"
Ezt elég egyszerű lenne kimutatni: venni kell ezeknek a disznóknak a DNS-ét, és megnézni, mennyire különbözik a többi disznó DNS-étől.
Azért ez nem olyan egyszerű feladat.
Én valószínűbbnek tartom, hogy ez inkább tanulási folyamat eredménye.
Majmoknál is megfigyelték már igazi kőeszközök használatát, és ott valószínű, hogy ezt az embertől tanulták. Mármint pár nemzedékkel ezelőtt, és azóta egymást tanítják.
Én nem az előző vagyok, az azonos százalékarány miatt írom, hanem a korábbi hozzászóló.
#17 Nem tudom, hányszor kell még ezt leírni, hogy nem az egész evolúciót cáfolom, hanem egy részét vonom kétségbe.
Érdekes, hogy vajon hogyan alakultak ki a fajok, ennyi féle élőlény. Egy sejt elkezdett rengeteg irányba mutólódni, és a környezethez való alkalmazkodás miatt egymástól teljesen eltérő fajok milliárdjai jöttek létre maguktól, ez mindenképpen elgondolkoztató.
Most nem arra gondolok, hogy vajon hogyan lett egy páfrányból oroszlán, vagy egy fenyőfából papagáj, mert én ezt kizártnak tartom. Viszont azt el tudom képzelni, hogy egy fajcsalád kialakult egyik a másikból, ahol nincsenek nagy eltérések. De hogy ők miből jöttek létre az elején, amikor még nem volt hozzájuk hasonló, az már nagy kérdés. És vajon hol vannak az átmenetek, hol voltak régen, és ma hol vannak? Mikre lehet azt mondani, hogy na, ez a faj egy átmenet? Megint csak utalnék az egyik hozzászólóra, akivel egyetértek, azt írta, hogy ezt az egészet úgy tudnánk megérteni és megfigyelni, hogyha százezer vagy pedig millió évig élnénk. De így eléggé a sötétben tapogatózunk. Biztos, hogy létezik mutáció meg környezethez való alkalmazkodás és kiválasztódás, de itt szerintem le is lehet húzni a redőnyt, mert ahogy írtuk, sajnos nem él addig az ember, messze nem, hogy mindent alaposan megfigyeljen.
Na tessék, mit mondtam. A 19-es válaszoló is olyan kérdéseket tett fel amikből az jön le ,hogy vagy nem érti az evolúciót, rendszertant és biológiát vagy csak ~150 évvel ezelőtről jött amikor még igaz is volt az ,hogy “sötétben tapogatózunk”.
Olyan ,hogy “fenyőből papagáj” valóban nem történt soha. Az állatok s növények már kb a többsejtűség kor hajnalán szétváltak.
S hogy jöttek létre a különböző fajok ? Úgy ahogy családon belül is, csak hosszabb idő alatt. Nyilván nem úgy kell elképzelni ,hogy ül az oroszlán oszt’ szül egy fókát ...
replikáció, variáció, szelekció: ez a három kell s semmi más. Ennek pedig nincs konkrét határa. A változás pedig fokozatos. Mivel nincs két egyforma faj (sőt, két egyforma egyed sincs) ezért mindig minden faj átmenet, még a maiak is.
Amíg teljesül ez a 3 feltétel addig ott van evolúció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!