Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van a halál után?

Mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Esetleg van itt olyan, akit már élesztettek újra?Mit látott? Úgy érzem, kérdésem egyáltalán nem butaság.Osztálytársamat anno. elütötte egy autó, és amikor visszajött az iskolába,megkérdezte a tanárt 5 perces gondolkozás után, hogy léteznek-e tündérek?

Csak komoly válaszokat, ha lehet.Köszi.


2010. júl. 13. 20:28
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
Esetleg teljesen semmi: létünknek nincs értelme, meghalunk és azután nincs semmi... :(
2010. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

"4. Meghalsz és nem történik semmi. Ez képtelenség, 100% hogy nem ez lesz. Olyan hogy nem történik semmi, nem létezik. Miután meghalsz, az agyad is meghal, tehát valami történik veled."


Vagy tényleg ez az igazság: nem történik semmi. Csak ezt nagyon nehéz elfogadni, mert egy nagyon sötét világképet fest. Mellesleg ez ember képtelen elképzelni azt, milyen amikor megszűnik létezni.


Az agyad is meghal, tehát valami történik veled? Jah, eltűnsz. Képzeld azt, hogy az agyad egy számítógép, te pedig a rajta futó program vagy. Mi történik a programmal, ha a számítógép megsemmisül (pl bedobjuk egy vulkánba)? Eltűnik.


Azért jöttek létre vallások, meg az ember a végső elmúlást nem tudja se felfogni, se elfogadni. Sokkal kevésbé fél a haláltól, és kevésbé lesz megkeseredett, ha hiszi, hogy utána még van valami.

2010. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nekem egy hasonló felfogásom van.A testünk csak egy ruha, ha "elérnek" a testrészeink. pl:megáll a szívünk, meghal a testünk.A lelkünk elszáll, és egy másik testbe újrakezdhetjük.
2010. aug. 27. 10:41
 14/32 anonim ***** válasza:

de milyen másik testben?

Nem gondolkozom ilyeneken, de:

Meghalok. Akkor ugyanabban a pillanatban megfogan egy gyermek? De egy akkor foganó magzatnak van-e már lelke? Ha nem így van, akkor mikor kerülök bele az új testbe? És addig mit csinálok?

2010. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Élet.


Ajánlom ezt a könyvet:


Dannion Brinkley: A békét adó Fény

2010. aug. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy az első megfoganó gyermek leszel... először a mennyben leszel, szerintem...vagy legalábbis átmész az alagúton, amit egy előbbi válaszoló írt.
2010. aug. 27. 12:02
 17/32 anonim ***** válasza:

a mennyben én nem hiszek.

Az bizti, hogy nem tűnhet csak el a tudatunk, a lelkünk.

Anno azt találtam ki, hogy van valahol egy hatalmas nagy LÉLEK, aminek nincsen teste. Ezért ez a LÉLEK apró darabokra képes szakadni azért, hogy tapasztaljon, fizikai érzéseket is megismerjen. Ha meghalunk egy ideig a lelkünk visszakapcsolódik a nagy LÉLEK-hez, utána pedig egy idő után visszajön (nem biztos, hogy a Földre) és új tapasztalatokat gyűjt.

2010. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Végülis ez sem kizárt.
2010. aug. 27. 12:28
 19/32 anonim ***** válasza:
én azzal hozzászólóval értek egyet, aki azt írta, hogy semmi nem történik, csak ezt eléggé nehéz elfogadni... de hát ki tudja... annyira szörnyű nem lehet a halál után, senki sem jött vissza reklamálni :P
2010. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
olyan mint mikor elalszol. nem tudod hogy vagy, mert akkor nincs tudatod. amikor meghalsz nem tudod felfogni mert meghaltál. az örök semmibe tűnsz el.
2010. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!