Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha okossági sorrendbe kéne...

Ha okossági sorrendbe kéne állítani az összes csillagjegyet?

Figyelt kérdés

Hogyan állítanátok sorba?

Melyik a legokosabb,melyik a legbutább?

Általánosságban,hogy látjátok?



2012. máj. 11. 17:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező! Nem tudom, hogy te milyen jegyben születtél, de biztos az a legbutább, ha ilyeneket kérdezel :)
2012. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Butaság lenne azt állítani, h a csillagjegynek köze van az intelligenciához, DE az tény, h egyes csillagjegyűekre jellemző a feltörekvés, tudásszomj, míg mások hajlamosabbak a lustaságra.
2012. máj. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
42%

Akkor pontozzatok itt...


"A legokosabb a Skorpió,mely egyben ravasz is,és kiszámíthatatlan. Aztán jön a Nyilas,mely a legügyesebben éri el céljait,gondtalan életet,melyen ő csak nevet,sokat butáskodik,de megteheti,hiszen okosabb mint a többi. Az Ikrek a 3dik sokat tanul,szinte egyfolytában,a megszerzett tudás okossá teszi,tudja,h mi hasznos,s mi nem jó színész,és eléri mi kell az életben. A Bak az evilági létet a legreálisabban látja,negyedik helyre tellett az okossága. Az 5dik hely birtokosa az Oroszlán,tudja ,mikor kell henyélni, és mikor jön az ár. A 6dik a Mérleg,kicsi ebből is,kicsi abból is butaság-okosság fifty-fifty,ellubickol a középmezőnyben,és élvezi az életet. A 7dik a Vízöntő,mely előbb beszél mielőtt gondolkodik,utólag belátja,hogy kár volt okoskodni. 8dik a Kos,mely nem túl okos,sokkal inkább agresszív,erős,s haragos. 9dik a Szűz mely folyton okoskodik,10dik a Rák, mely ész érvektől irtózik, 11es az egysíkon gondolkodó Bika,mely észre sem veszi magát,olyan buta. Végül utolsó helyen tátog a málészájú lagymatag Halak."


u.i: Milyen kár,hogy ezt nem tudjátok lepontozni...;)

2012. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
78%
Az az egy bika akit ismerek, az tényleg síkhülye...
2012. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
52%
anyukám bika, de nagyon okos.. :D
2012. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
23%

Szerintem ez (bocsánat, de) baromság. Utána kerestem interneten, ott megint egy másik cikket találtam:


"Nos, intelligencia tekintetében a HOLD az erősebb!

Ezért is tartják például az állatöv legokosabb jegyének a Rákokat! (A Rák jegy uralkodó bolygója a Hold.) Ha ismersz Rák jegyében született embereket, akkor pontosan tudod, hogy évek múlva is képesek szóról-szóra felhánytorgatni dolgokat. Egyszerűen olyan a memóriájuk, mint egy számítógép! Egyébként ez az összes vizes jegyre jellemző - mármint a felhánytorgatás - így a Skorpiókra és a Halkra is! Vagyis ha pontosan akarnánk fogalmazni, akkor azt mondanánk, hogy a vizes jegyűek a legokosabbak!"


Nem hiszem, hogy ez vagy bármelyik igaz lenne. Viszont azt tudom, hogy mindenki abban fog hinni, amelyik az ő csillagjegyét tartja a legjobbnak.

2012. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
51%

A legőszintébb biztos én vagyok. :-)


Az Elsőnek és Harmadiknak igaza van, hogy nem csillagjegy kérdése. Hiszen két buta embernek bármikor születhet a gyereke, akkor sem várható, hogy ha bak lesz, akkor lexikonfejű lesz és ha vízöntő, akkor zseni. Nem. Csak bizonyos hajlamok lesznek benne. A saját eszéhez való szinten lesz nyitottabb az információkra/okosságokra és ennyi. Ettől még nem okos vagy buta...


Azok szoktak okosabbak lenni, akik sokmindenre nyitottak, érdeklődőek, és szeretik tudni a dolgok hátterét, mikéntjét, a tudományos magyarázatokat...

Ilyen szempontból érthető, hogy a Második válaszoló a nyilast említi. Nyilas vagyok és nem tudnék mondani olyan témát, ami untatna, tehát sok minden érdekel, sok dolognak utánajárok. Viszont legtöbbször nem marad meg minden infó a fejemben, csak tudom hova kell visszalapozni, ha valami kell, továbbá azért sok dolgot meg is jegyzek, így szinte bármihez hozzá tudok szólni úgy, hogy nem butaságot mondok. Emiatt sokan mondták már hogy okos vagyok. De én tudom, hogy ez nem így van, és mondom is, hogy csak itt-ott olvastam, ezért tudom. És mivel már beszéltem sok bakkal és szűzzel is, tudom, hogy ők bizony sokkal okosabbak bírnak lenni nálam! Míg én felületes vagyok sok dologban, ők amit tudnak, arról kiselőadást tudnának tartani, mert mélyen ismerik és tanulmányozták a témát.


Általam megfigyelt sorrend:

Bak (nagyon olvasott...)

Szűz (sokat tanult, rendszerező)

Vízöntő (van logikája)

Skorpió (céljai eléréséért képes sokat tanulni,nem adja fel, kitartó)

Nyilas (fele olyan kitartás nincs benne(m), mint a skorpiókban ezért vagyunk csak mögöttük szerintem, viszont ugye a széles érdeklődési kör miatt van azért tudás)

Bika (alapos)

Mérleg (ő nem szokott problémázni, könnyedén tanul még ha nem is kiemelkedő)

Rák (amit elé raknak megtanulja, szorgalmas)

Kos (nem egy feladós típus, tanul ha kell)

Oroszlán (nem az eszével szokott célt érni, más módszerei vannak a sikerhez)

Ikrek (ők amennyire széles érdeklődésűek, annyira lusták. szeretnek viszont okosságokat hallgatni és beleszólni)

Halak (nem a tudás a legfontosabb nekik, inkább az ösztönök)


Na szóval okossági sorrendet nem lehet így felállítani, csak hajlamokat, hogy mennyi tudást képes valaki összeszedni. Másodiknak említeném a szűzt, mert sok okos tudományos munkát folytató szűzzel találkoztam már, de ott volt a Kata osztálytársam, aki annyira buta volt, pedig ő is szűz. Ennyi. A szülők agyától is függ, mit örököl a gyerek.

2012. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
19%
Én bak vagyok ezért nem a sajátomat mondom amugy az első a skorpió az utolso a halak vagy a mérleg
2012. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
35%
A kosok a legoKOSabbak :D
2012. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki a halakat sértegeti :'( Nem tudjátok, milyen érzékenyek vagyunk? :P Most nem akarom azt állítani magamról, hogy okos vagyok, mert az enyhén szólva is nagyképűség, de akkor is... Azért nem vagyunk hülyék, na...
2012. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!