Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az emberek miért hiszik, hogy...

Az emberek miért hiszik, hogy az álmoknak jelentésük van?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 10:04
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

39-es: Örülök, hogy nem esett baja a testvérednek. Tök jó lehet, hogy ennyire egy hullámhosszon vagytok!


40-es: És félsz tőlük? Vagy teljesen természetesnek véled őket?

2017. febr. 23. 15:09
 42/51 anonim ***** válasza:
Van egy kislányod aki észlel ezt azt és kiírsz egy ilyen piti kérdést, hogy az álomfejtés, létezik e, van e alapja, tudomány e ? xd Én sem bántásból, meg kötekedésből, de a leányod látomásait minek tudod be, mi ez, mitől van, netán egy mentális betegség, szinesztézia ?
2017. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Miért kellene mindent tudnom, elhinnem mindennel kapcsolatban? Nem érdeklődhetek egy számomra új téma iránt?
2017. febr. 23. 15:18
 44/51 A kérdező kommentje:

Egyébként azért is mentem el természetgyógyászhoz, mert kíváncsi voltam, hogy a gyerekkel van-e valami gond...

Azt mondta a nő, hogy a legtöbb gyerek látja az aurát, szellemeket, de nincsenek tudatában azzal, hogy ez egy képesség. Általában szóvá sem teszik, hisz nekik ez a normális, és mivel ez egy képesség, amire ha nem összpontosítanak, nem fejlesztik, szép lassan eltűnik, eltűnhet.

Most 7 éves, sem a szellemeket, sem az aurát nem látja.

2017. febr. 23. 15:21
 45/51 anonim ***** válasza:
Ugyan már, az csak egy természetgyógyász volt, nem javas asszony, halottlátó vagy neurológus.
2017. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed. Minden jelent valamit. Az élet jelekkel beszél. Jó,rossz, közömbös, fontos,jelentéktelen - ez változó, de mindennek jelnek van jelentése. Az is egyfajta jelentés, ha értelmetlen a jel - mint mondjuk egy halandzsa szövegnek.


A világ "nem mond ki semmit, nem rejt el semmit, hanem jelez." - ahogy már a görög bölcsek is megállapították.

Olvasni kell megtanulni a jeleket. Ahogy az abc-t megtanultad- az is jel - úgy meg lehet tanulni a jeleket olvasni.

2017. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
Mert tudatlanok. Egyszerűen az agyunk így dolgozza fel az információkat, azokat amik nap mint nap történnek velünk.
2017. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Petőfi Sándor

JÖVENDÖLÉS


"Mondád, anyám, hogy álmainkat

Éjente festi égi kéz;

Az álom ablak, melyen által

Lelkünk szeme jövőbe néz.


Anyám, álmodtam én is egyet,

Nem fejtenéd meg, mit jelent?

Szárnyim növének, s átröpűltem

A levegőt, a végtelent."


'Fiacskám, lelkem drága napja,

Napomnak fénye! örvendezz;

Hosszúra nyujtja élted isten,

Álmodnak boldog titka ez.' -


És nőtt a gyermek, lángra lobbant

Meleg keblén az ifjukor,

S a dal malasztos enyh a szívnek,

Midőn hullámzó vére forr.


Lantot ragadt az ifju karja,

Lantjának adta érzetét,

S dalszárnyon a lángérzemények

Madárként szálltak szerteszét.


Égig röpűlt a bűvös ének,

Lehozta a hír csillagát,

És a költőnek, súgarából

Font homlokára koronát.


De méreg a dal édes méze;

S mit a költő a lantnak ad,

Szivének mindenik virága,

Éltéből egy-egy drága nap.


Pokollá lett az érzelemláng,

És ő a lángban martalék;

A földön őt az életfának

Csak egy kis ága tartja még.


Ott fekszik ő halálos ágyon,

Sok szenvedésnek gyermeke,

S hallá, mit a szülő bus ajka

Kínjának hangján rebege:


'Halál, ne vidd el őt karomból,

Ne vidd korán el a fiut;

Soká igérte őt éltetni

Az ég... vagy álmunk is hazud?...'


"Anyám, az álmok nem hazudnak;

Takarjon bár a szemfödél:

Dicső neve költő-fiadnak.

Anyám, soká, örökkön él."


Kecskemét, 1843. március

2017. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
58%

Azért látják ezeket a dolgokat a gyerekek, mert ők nagyon tiszta lények a megszületéskor, és az első egynéhány évben. A Forrásból, Univerzumból, Istentől, Egységből (hívjuk, ahogy akarjuk) érkeznek, és minél jobban telik az idő, annál jobban eltávolodik ettől az Egységtől. Annál jobban kopnak ezek a képességek, ami igazából mindenkiben ott van, csak szépen a materiális világ és a neveltetés elnyomja bennük. Vannak, akikben idővel újraélednek ezek a dolgok, valakinél spontán, valakinél meg pl. tanfolyamok, vagy elvonulások, miegymások után. Minél jobban nyit valaki az Univerzum felé, annál jobban fogja érzékelni a láthatatlant. És most nem szellemre meg ilyesmikre gondolok, hanem a körülötte lévő dolgokról. Tudatosabb lesz, JELEN lesz az életében (nem múltban meg jövőben fog lebegni a fejében), stb.


Csak ugye az ember le van ragadva a evés ivás alvás munka szex költekezés bűvkörében, és ezek nem engedik felkapcsolódni őt a Forráshoz. Ez nem egyenlő azzal, hogy ezeket el kell dobni, mert elszállni a fellegekben sem sokkal jobb, hanem a legjobb, ha az ember megtalálja az arany középutat a földi és a szellemi élet között.

2017. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Szinte nincs olyan halott ismerősöm, rokonom, aki álmomban ne kínált volna valamilyen étellel.Általában ezek különösen szép, finom ételek.Azonban valamiért sosem jutok oda, hogy ezekből egyek is, csak csodálom.

Másik érdekesség, hogy ezek az elhunyt rokonok, ismerősök gyakran egész más házban laknak, mint ahol laktak életükben.

Kicsit meglep engem ez az egyezés, hiszen ettől eltekintve nem kap különösebb szerepet az étel, az étkezés az álmaimban, sőt, elég ritka.De a holtak gyakran megkínálnak, vendégül látnak.Nos, nem tudom még pontosan, mi lehet ennek az üzenete, de úgy gondolom, kell, biztosan van értelmes jelentése ennek a dolognak.annál is inkább, mivel több embertől is hallottam már hasonló álomról.

2017. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!