Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az emberek miért hiszik, hogy...

Az emberek miért hiszik, hogy az álmoknak jelentésük van?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 10:04
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
38%

Es kedves 17 es mivel tudod alatamasztani az ervelesed? Vegzettseged, forras, vmi, barmi.


"Nem csak igen es nem letezik". Te azt allitod bizonyos almoknak van jelentese kiveve azoknak amiknek nincs. Tehat megis csak ez a 2 opcio letezik?


Belemagyarazasbol viszont otost adok neked.

2017. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
Várom a választ a #16-os kérdésemre, csak hogy megtudjuk van-e értelme a beszélgetésnek, vagy sem.
2017. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 homo ludensz ***** válasza:
Általában az álmok arról szólnak amivel nappal sokat foglalkozunk.Vágyak,tervek,negatív vagy pozitív behatások a környezetünktől. Az ember nem gép hogy megnyomok egy gombot és már alszom is. A mindennapi tudat fecsegésének a visszhangja még ott zeng a fejünkben,azonban tény hogy csak olyan álomképekből virtuálisan egybeszőtt filmet láthatunk amely képei egyszer a szemünk által az agyunk "memóriájába" beágyazódtak. Aki képes tudatosan álmodni az nem hiszem hogy jelentést keres az álmai mögött.
2017. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
52%

# 22


Szerintem már nincs értelme folytatni ezt a beszélgetést. Nem is értem, hogy a kérdező miért nem írta ki csak csupán az álmát, megkérdezvén, hogy mit jelent. Én valahol azt sejtem, hogy szkeptikus lévén hinni szeretné a kérdező, hogy a hozzátartozó, esetében a nagymama üzen az álmán keresztül.

2017. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os: Vannak dolgok, amikben hiszek, és vannak, amikkel kapcsolatban szkeptikus vagyok. Nem utasítom el őket, nem is vallom őket. Érveire, ellenérveire kíváncsi vagyok.


Másik válaszoló:

Miért ne írnám ki külön kérdésként a nagyis álmomat? Ezt csak egy példának szántam. Örülök, hogy belelátsz az agyamba... biztos okosabb vagy mindenkinél. :)

2017. febr. 23. 12:58
 26/51 anonim ***** válasza:
Mégis nagyon foglalkoztat ez a téma és többször kérdezed, hogy mit jelent az álmod. Most nem értem, hogy mégis akkor mit akarsz ? Egy hitetlen embert nem lehet meggyőzni a dolgok ellenkezőjéről. Hiszek valamibe vagy nem. Istenbe hiszel, az egyházba hiszel ?
2017. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy többször is kérdezni merek (ha jól tudom, ez az oldal arra van).

Mint írtam, ezt csak példának írtam, írhatok másik álmomról is, ha szeretnéd. Gondoltam, egy példán keresztül könnyebb megválaszolni, hogy milyen jelentéseket lehet betudni 1-1 álomnak. De az egyetlen értelmesen válaszoló válaszadó leírta, hogy ez az álom alkalmatlan erre.


Istenben? Nem, egyáltalán nem hiszek benne. Mi köze Istennek az ember alvás közbeni agyi tevékenységéhez?

2017. febr. 23. 13:15
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a #15-ös válaszadó megválaszolta a kérdésed, az emberek nem hiszik ezt, hanem ez egy tény. Freudot megkérdőjelezni félig szkeptikusan pedig nem kéne. :D Pszichológiai megközelítésből is van jelentése az álmoknak, és spirituális megközelítésből is.


Aki azt mondja, hogy belemagyarázás, annak igazából minden belemagyarázás, minden megkérdőjelezhető, mindent be kell bizonyítani, mert csak akkor hiszi, ha látja a két szemével. Viszont az ilyennek nem az ezotéria oldalon vagy oldalakon kell a szkeptikus dumákat nyomni, hanem Vágó Istvánnal és a Szkeptikus Társasággal kell ezeket megvitatni. Így nem rontja senki sem a másik levegőjét. Ez most nem neked szólt, kérdező, hanem általánosságban.

2017. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
54%

#28-as, látod erről beszélünk, mivel csak egy részében hiszel, így nem látod az összefüggést, az értelmet, a logikát benne. Csak akkor nem értem miért az ezotéria oldalon vitatod meg, illetve mit szeretnél bebizonyítani? Hogy nem létezik Isten? Hogy az álmoknak nincs jelentőségük?


Mert azt ne itt nekünk anonim embereknek nyomasd, hanem állj ki egy TED előadásra, vagy itthon menj el Krisna-völgybe, vagy Everness Fesztiválon tarts erről előadást az ezoterikusan, spirituálisan gondolkodóknak, hogy miért is nincs Isten, illetve miért nincs jelentősége az álmoknak.


Mert igazából jelenleg csak egymás idejét raboljuk. Te nem hiszel benne, mi hiszünk benne, de ez a kettő nem találkozik. Tudod, hitetlen, szkeptikus embernek nem lehet elmagyarázni olyan dolgot, amiben nem hisz, kételkedik. És nem is adja meg az esélyét, mert ugyanazt mormolja minden válaszban. Sajnálom, de nem fogunk közös nevezőre jutni.

2017. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

30-as: elnézést, hogy létezem, hogy kérdést merek feltenni. Elnézést, hogy feltételeztem, hogy értelmesen lehet itt kommunikálni. Elnézést, hogy érdeklődnék, értelmes válaszokat várnék. Sajnálom, hogy nem bírod elviselni, hogy más véleménye nem egyezik a tieddel. Sajnálom, hogy nem vagy azon a szinten, hogy elfogadd a keresztkérdéseket.

Istent nem én hoztam szóba, hanem te. Mégis te kérdezed tőlem, hogy mit akarok itt: bebizonyítani, hogy nincs Isten? Ha ezt szeretném (nem szeretném), akkor a Vallás kategóriában irkálnék.


Az értelmes válaszokat köszönöm, a kis megmondóknak pedig remélem, jól esik a piszkálódás - legalább ez okozzon némi örömöt nektek! :)

2017. febr. 23. 13:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!