Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az emberek miért hiszik, hogy...

Az emberek miért hiszik, hogy az álmoknak jelentésük van?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 10:04
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
Ketten is írták neked hogy az álmod nem más mint egy emlékkép. Ennek sem spirituálisan, sem pedig Freudilag jelentése, jelentősége nincsen.
2017. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: igen, írtam, hogy értem, és nem jó ez az álom példának.
2017. febr. 23. 13:28
 33/51 anonim ***** válasza:
3%
Az emberek nem hiszik azt, csak a nők.
2017. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
SZERINTEM VAN JELENTŐSÉGÜK. Kiskoromban többször is megálmodtam a jövőt. Egyszer azt álmodtam, amikor még nem tudtam úszni, hogy beleesek egy mély medencébe, de nem fulladok meg, mert tudok úszni. És röviddel ezután meg is tanultam. Ugyanez történt a tűzoltólétrával is. De volt egy sokkal parább is: előre leszögezném, hogy a most következő dolgokat senki nem említette előre, mégis megálmodtam őket előre. Szóval azt álmodtam, hogy elmegyünk a nagynéninkhez, akit már rég nemlátogattunk meg, és a nagynénim vett egy kölyök Basset Hound-ot. Következő nap meg tényleg elmentünk, és tényleg vett egy basset Hound-ot, és ugyanabban a ruhában jött ki elénk, mint amit megálmodtam. Én meg össze-vissza hüledeztem, hogy az egészet megálmodtam előre, anyukámék meg csak nevettek rajtam.
2017. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Ezt még hadd meséljem el, és esküszöm, kilépek, és még véletlenül sem fogok az ezotéria kategóriára kattintani, hisz a kategória válaszadói csak a 100%-ban, mindent hívő emberekkel akarnak ill. képesek normálisan társalogni.


Kislányom kb. 3 éves volt, amikor egyik este egy hihetetlenül stresszes nap után későn értem haza, férjem már megfürdette, lefektette. Már az ágyában feküdt, a szobában sötét volt, de még ébren volt, amikor beléptem. Azt hittem, alszik, és csendben, lábujjhegyen odaosontam az ágya mellé, megsimogatni a fejét és egy jó éjt puszit adni neki. A puszi után derült ki, hogy ébren van, ugyanis az alábbit mondta: Anya, mérges vagy? Mert ma piros körülötted a levegő, pedig zöldes szokott lenni.

Hirtelen lépni nem tudtam a megdöbbenéstől. A gyerek nem tudta, és 3 évesen még nem is érthette, hogy életem egyik legstresszesebb napján vagyok túl, egyszerűen csak látta...

Ezt követően spontán kérdezgettük őt, hogy most milyen színű körülettem, vagy Apa körül a levegő. Mindig azonnal rávágta, sosem gondolkozott - tehát nem csak kitalált valamit.

Utána akartam járni, hogy mi ez, mit lát a kicsi, s felkerestem egy természetgyógyászt. Azt tanácsolta, hogy ne erőltessük a gyereknél ezt az auralátást, vagy nem is tudom, hogyan fejezzem ki magam, mert ennyire pici gyereknél ez még nagy terhet jelenthet. Onnantól sosem kérdeztem rá. Sem én, sem a Férjem.


A másik eset, amit szintén a kislányommal kapcsolatosan tudok elmesélni:

Vidékre kaptunk egy baráti meghívást. Ahogy beléptünk a házukba, rögtön az étkezőasztalra láttunk rá. Kislányom azt mondta, hogy ott ül egy néni az asztalnál. Senki nem ült ott... Kérdeztük tőle, hogy hogy néz ki az a néni? Az ott lakó család legnagyobb megdöbbenésére a kicsi a férj nagyanyját írta le - akitől örökölték a házat.


Ennyit arról, hogy egyáltalán nem hiszek semmiben...

Még egyszer köszönöm a normális válaszokat, az ellenségeskedőknek pedig: sajnálom, hogy bizonyos dolgokban szkeptikus merek lenni. Lehet, hogy csak azért, mert túl keveset tudok. Tudatlanságomért is elnézést.

2017. febr. 23. 13:43
 36/51 anonim ***** válasza:

Kérdező, de mégis mit szeretnél? Nem vagyunk pszichológusok, pszichiáterek, neurológusok, álomkutatók. Nem fogunk tudni neked értelmes, bizonyítékokkal alátámasztott válaszokat adni a kézzelfoghatatlanról.


Ahogy olvasom, a lényeget leírták már többen, ennél újabb, mélyebb választ nem fogsz kapni, mint hogy a tudatalatti kivetülése, illetve vágyak, megélt élmények, emlékek újramozizása.


Vannak olyan álmok, amiknek van jelentősége, és vannak olyanok, amiknek nincs. Egyén függő.

2017. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezzel az utsó kommenteddel rendesen rám ijesztettél. Egyébként anyukám is látja az aurákat, de ő csak a feketét.A fiú unokatesóm pedig ssokáig nem szeretett egy bizonyos szobában aludni, mert állítísa szerint éjszakánként mindig ott ült az egyik fotelban egy,nő. Ekkor volt 15-16 éves, és mint mindenki tudja, a 15 évesek már nem abban a korban vannak, amikor szörnyeket látnak az ágy alatt. Ezeket azért írom le, hogy tudd, ezek létező jelenségek, nem csak egy fantáziadús kisgyerek meséi.

+ Én egyszer az éjszaka közepén ugyanabban a mösodpercben ébredtem a húgommal, és kiderült, hogy teljesen ugyanazt álmodtuk. Minden részletet egyeztettük, és minden megfelelelt. Nagyon fura volt. Sok ismerősünknek elmeséltük, és ők is elcsodálkoztak ezen.

2017. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

37-es válaszoló: hű, ez is érdekes!

Két napot töltöttünk abban a vidéki házban, vendégségben. A gyerek második napon is látta a konyhában a nénit, de másik széken ülve. Ez is csak onnan derült ki, hogy mondtuk neki, hogy üljön le az asztalhoz, ahova megterítettünk neki. Másik székre ült, pedig látta, hogy hol van az ő tányérja. Kérdeztük, hogy miért nem a tányérhoz ülsz? Azt válaszolta, hogy azért, mert ott ül a néni.

Nem rémítette meg, teljesen természetes volt neki. És elhiszem neki, hisz tudom milyen volt 3-4 évesen, amikor füllentett. Akkor még nem tudott csípőből hazudni :-) .

2017. febr. 23. 14:12
 39/51 anonim válasza:

Mi is álmodtuk ugyanazt a testvéremmel, ugyanazon a napon. Sőt, a testvéremmel kapcsolatban sokszor megérzek dolgokat.

A 18. szülinapomat ünnepeltük a barátnőimmel. Egyikük elfáradt, és szólt tesómnak - együtt jártak - , hogy jöjjön el érte, ugyanis soká indult volna haza busz. Ők elindultak haza, mi pedig maradtunk. 15 perc múlva furcsa érzés töltött el, és elkezdtem sírni. Fogalmam nem volt róla, hogy mi bajom, csak annyit tudtam mondani, hogy nagyon megijedtem valamitől.

Másnap eljött tesóm, hívott, hogy menjek ki az utcára. Kimentünk, és mutatta, hogy az autó egyik oldala összetört hazafelé, mert kiment eléjük egy őz. Azt mondta, nagyon megijedt...

2017. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Kérdező, az unokatestvérem próbált túljárni a nő eszén. Egyik nap telepakolta a fotelt cuccokkal, hogy akkor majd nem tud oda ülni, erre a nő egy másik széken jelent meg.:'D

Egyébként én is "látom" a szellemeket állítólag. Egy ideig minden éjszaka hajnali egykor úgy,éreztem - én fél kettő előtt sosem tudok elaludni -, mintha az arcomba lehetnének. Jéghideg levegő volt. Párszor kipróbáltam, hogy visszatartottam a levegőmet, de így is pár másodpercenként újabb hűvös fuvallat érte az arcomat, de csak az arcomat. Egy médium ismerősömnek elmeséltem, ő mondta, hogy én bizony érzem a szellemek jelenlétét.

2017. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!