Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mitől lehet, hogy egy ideje...

Mitől lehet, hogy egy ideje nem álmodom, esetleg nem emlékszek rá? Hogy lehetne visszahozni az álmomat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 09:36
1 2
 11/18 anonim válasza:

NEm mindenki álomdik???


Huh, bedobom a diplomám a sarokba. Persze, ha egy percet nem alszol, tuti nem álmodsz.


Vannak erre vonatkozó kísérletek: 2 csoport-mindkettőt hagyják aludni, de az egyiknek nem hagyják, hogy REM szakaszuk legyen, mihelyst látják, hogy megkezdődne a REM felkeltik őket. 3 nap után elkezdik feladni, súlyos érzelmi labilitás, állandó fáradtság és HALLUCINÁCIÓK! miatt.


Hogy hogyan keletkeznek az álmok azt még mai napig nem tudjuk, de a szerepük azért sejthető...

2011. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Ildi1986 válasza:

Én örülnék ha a helyeedben lennék. Én 3 hónapja minden éjjel álmodom, apokalipszissel, vérrel, mindennel.

Teljesen ki vagyok merülve ettől.

2011. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A b6 vitaminnal szokták fokozni az álomra emlékezést.

Lehet külön is kapni meg MagneB6 formában. Az immunrendszernek is jót tesz. Ha B vitamin komplexet szedsz az éhségérzetet is fokozza.

2011. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Hát igen, lehet programozni elalvás előtt, hogy "Emlékezni fogok az álmomra"...


Nekem egyébként simán van olyan, hol alszom akár több megszakítással is, ébren is vagyok akár 1-2 órát és aztán visszaalszom 5-10 percre és álmodom...

Ha fontos - márpedig, ha fontos érzelmi problémája van az embernek (vagyis nekem), akkor borítom a szabályokat... :)és nem kell hozzá a különböző fázisok sorrendisége.

2011. jan. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

... és vagy azért nem emlékszel az álmaidra (vagy nem is álmodsz), mert nincs jelentősége, vagy azért, mert nem vagy "jó viszonyban" a tudatalattiddal, hogy könnyen át tudd hozni az információkat.

Ha eddig gyakorlott álmodó voltál és csak mostanában nem emlékszel az álmaidra, akkor továbbra is azt gondolom, hogy most nem csúszik át éjszakára semmilyen feldolgozandó élményed... szerintem ez egy optimális állapot, én örülni szoktam neki.

Viszont, ha soha nem emlékszel az álmaidra, vagy eddig is nehezen, akkor viszont arra gondolnék, hogy még nem fejlesztetted ki magadban eléggé a képességet...

2011. jan. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

hogyha nem álmodsz az azt jelenti hogy jól alszol!!

akkor szoktak álmodni ha nem alszanak normálisan

2011. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

A sorrend akkor is megvan, csak az időtartam változik. Alfából deltába gyakran másodpercek alatt is lemehetünk. A delta utáni REM pedig attól függ, mennyire vagyunk fáradtak. Ha nagyon, akkor a delta hosszabb, ezért az éjszaka elején kevesebb a REM, hajnalban és reggel pedig több, akár tényleg 5 perc alatt is álmodhatsz.

Ennyi az egész.


Viszont! Az álom tartalma már függ a pszichés állapottól. Ha apokalipszissel álmodsz hosszabb ideje, keress fel egy pszichológust, kérj segítséget a problémáid megoldásához.


Más! Miért ne álmodnál ha jól vagy? Én mindig emlékszem az álmaimra. Akkor mindig sz*rul lennék?

2011. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Más! Miért ne álmodnál ha jól vagy? Én mindig emlékszem az álmaimra. Akkor mindig sz*rul lennék?


Hát ezt nem tudom... de van olyan is, hogy valaki a hétköznap sivársága elől menekül az álmaiba, hogy ott valami jót megéljen - vagy csak ne unatkozzon.


Hát én jól elvagyok, ha nem álmodom és csak a pihenéssel kell törődnöm. :)

2011. jan. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!