Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nem emlékszek az álmokra...

Nem emlékszek az álmokra amiket álmodok. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Elég későn szoktam lefeküdni. azt mondják azért nem emlékszek rá mert nem alszok elég mélyen. valaki valamit ellene?
2010. júl. 29. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Ellene nem hiszem. Viszont én csak akkor szoktam emlékezni az álmaimra, ha az esti alváskor megébredek, és visszafekszem, és a visszafekvés utáni alvás utáni (de szép) álomra mindig emlékszem.

Megoldás? Nem tudom. Állíts be egy ébresztőórát hajnali 3-ra, majd feküdj vissza, szerintem emlékezni fogsz rá.

Mellesleg valóban, ha jól tudom, a REM fázis utáni szakaszban, tehát a legmélyebb alvási ponton álmodik az ember.

Ha ebben a szakaszban ébresztenek fel, akkor emlékszel az álmodra.

2010. júl. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
34%
Én sokszor emlékszem az álmaimra, szokták mondani az emberek h, az intelligens emberek többször emlékeznek rá mint mint a kevesebb iq-val rendelkező társaik hát én nem tom hogy van ez :/
2010. júl. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ez eléggé nagy sületlenség.
2010. júl. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 <b>Chuck Norris</b> ***** válasza:
100%

Mi köze az álomnak az iq-hoz? Semmi.

Én úgy tudom hogyha elalvásod után olyan 7 órával ébredsz fel akkor emlékezni fogsz az álmodra. Ez nálam általában igaz, pl most hogy nyár van van amikor 11 órakor vagy még később kelek, és sosem emlékszem az álmomra.

2010. júl. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

hmmm... én pl mostanában sokszor álmodok, de nem emlékszem rá, v csak 1-1 részletáére... pl hogy mostanában sokszor kell álmomban metróznom:P

Engem az zavar, hogy emlékszem, hogy álmodtam, de nem tudom mit:P

19/f

2010. júl. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem emlékszel az álmodra, ha túl mélyen alszol. Ezek az álmok csak a tudatalattiban maradnak meg. Reggeltájt, amikor már ébredezik az ember és nem alszik olyan mélyen, jobban megjegyzi az álmok tartalmát.
2010. júl. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont, hogy a kevésbé intelligens emberek nem emlékeznek rá.
2010. júl. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

*-nem

Öncáfolat. =D

2010. júl. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg az IQ és az álmodásra való emlékezés egyáltalán nem függ össze.
2010. júl. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az IQ és az álom összekavarása baromság, ezerféleképpen meg lehet cáfolni.

Az egyes embereknél különben is változó az álomra való emlékezés - én pl. elég intenzíven és rengeteget szoktam álmodni, de 2 hete meg egyáltalán nem emlékszek egy álmomra sem. A párom, aki nagyon fejlett agyilag és hogy úgy mondjam, gondolkodó ember, hétköznap sosem álmodik, mert hajnaltól estig dolgozik és eleve rosszul alszik. Egyedül hétvégén szokott emlékezni, amikor 7 fele felébred és viszonylag jobban alszik.

2010. júl. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!