Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nem emlékszek az álmokra...

Nem emlékszek az álmokra amiket álmodok. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Elég későn szoktam lefeküdni. azt mondják azért nem emlékszek rá mert nem alszok elég mélyen. valaki valamit ellene?
2010. júl. 29. 00:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én szinte minden nap emlészek az álmaimra
2010. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Azt hallottam, hogy ha felébredés közben az ablakra nézel, elfejeted az álmodat. Nem tudom igaz-e, velem még nem történt:)
2012. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Hát ennek tényleg abszolút semmi köze az IQ-hoz. Csak annyi, hogy alvás közben 2 fázis van, a REM és a nonREM. Ezek váltakoznak és ennek is van egy meghatározott ciklusa. A REM fázisban álmodunk általában és annyi az egész, hogy mikor abból ébredünk fel, akkor jobban emlékszünk a felébredéhez képesti leghamarabb álmainkra( mert ugye nem egyet álmodunk egy alvás alatt), mert nyilván abból ébredtünk fel. Ennyi. Gondolom mivel írtad, hogy későn fekszel le, korán is kelhetsz suli, vagy munka miatt, ezért valószínűleg pont mindig nonREM-ből, vagy is mély alvásból ébredsz.
2015. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!