Mitől lehet, hogy egy ideje nem álmodom, esetleg nem emlékszek rá? Hogy lehetne visszahozni az álmomat?
Az ember midig álmodik. Aztán vagy emlékszik rá, vagy nem.
Azon múlik, hogy mennyire mélyen alszol, ha nagyon mélyen, nem maradnak meg a képek. Egyébként az emlékszik is ikes ige, tehát: "emlékszem", és nem "emlékszek".
Üdv.
Szia!
Ha hiszel az ilyesmikben, akkor íme :D Azt olvastam valahol, hogy ha felébredve rögtön megpillantod az ablakod, akkor elfelejted az álmokat, mintegy "kiröppennek" az emlékek az ablakon.
Ha kissé racionálisabb vagy, egy ötlet (: Mikor felébredsz, ne nyisd ki rögtön a szemed (ha máér tudod, hogy ébren vagy), hanem képzeld tovább az álmod. Utána jó eséllyel emlékszel rájuk a közeljövőben.
Személyes tapasztalat, hogy ha felébresztenek, hirtelen ébredek valamire, akkor elfelejtem, de ha mondjuk hétvégén lassan, fokozatosan ébredek fel, akkor továbbképzelem az álmot, és emlékszem rá, elég erősen és sokáig. :):) remélem segített :)
Én úgy tudom akkor nem emlékszel az álmaidra, ha nyugodtan alszol.
Visszahozni nem tudom, hogy lehet-e, de léteznek különböző növények arra a célra, hogy az életbeni problémáidra(amikről esetleg eddig nem is tudtál) megoldást találj az álmaidon keresztül.
Ez valóban hatásos, már próbáltam.
Éhesen kell lefeküdni!
Próbáld ki!
Az utolsó előttinek lehet igaza ;)
Ha nyugodtan telik el egy nap, akkor is csináltál valamit. Jobb esetben mindenki gondolkodik nap közben. Ha épp nem a nagyi halt meg, akkor is kell mondjuk az iskolában matekpéldákat megoldani stb.
Minden nap csinálsz valami olyat, amit addig soha. (Ha más nem, akkor megnézed a legújabb barátokközt részt, amit még nem láttál. És az megint új gondolatokat gerjeszt. Bár én a barátokközt nézőkről nem ilyen véleményen vagyok ^^)
Ha nyugodtan aludsz, elméletileg akkor álmodsz, és akkor van lehetőséged emlékezni a dolgokra. Nézz utána az alvás szakaszainak.
Ha forgolódsz, nyugtalan vagy, akkor nem jutsz el az álmodás szintjéig. Ezért van az, hogy mindenki tud álmodni, de nem mindenki álmodik.
A továbbképzelés sem rossz ötlet.
Alvási fázisok: Béta (ébrenlét) Alfa (elalvás előtti nyugalmi/meditációs) Delta (mélyalvás) Téta (könnyú alvás) REM (gyors szemmozgások-álom)
Ezek a fázisok váltják egymást egész éjjel.
A REM szakaszban álmodunk (mindenki), éjjelente kb 5-ször.
A Rem szakaszok után vannak mikroébredések, amikre nem emlékszünk (ilyenkor fordulunk meg pl.)
Akkor a legkönnyebb visszaemlékezni az álmainkra, ha REMből ébredünk, azaz nem az óra ébreszt, mert ekkor az agyunk nagyon közel van az ébrenléti állapothoz.
Segíthet az is, ha nem hulla fáradtan zuhanunk ágyba, mert akkor több és hosszabb lesz a mélyalvás, ahol nincsenek álmok, és ugyan ez a helyzet az altatókkal, "kiölik" a REM szakaszokat.
Az álomra való visszaemlékezés tanulható. Mikroébredésekben tudatosan figyelni kell, hogy ne aludjunk vissza és le kell írni az álmot. Emlékeztetőt kell tenni az ágyba/ágyhoz. Pl füzet az ágy mellett, hogy azonnal ráláss. Egy hét, és emlékezni fogsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!