Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szoktatok még borravalót adni?

Szoktatok még borravalót adni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy örök vita, hogy kell-e borravalót adni éttermekben (illik) avagy sem ( a munkát végzik, mint bárhol máshol). Én régebben adtam, de az elmúlt 2-3 évben már nem, lévén, hogy a szervizdij 7-15-%-ig terjed. Nem érzem azt, hogy eszem, kifizetem azt is (úgy, hogy a pult 4 méterre van az asztaltól) és még rá borravalót is adjak. Még ha kedves is a kiszolgálás, már nem szoktam adni.

Ráadásul alapból nonszensznek tartom, hogy minél többet fogyasztasz, azaz minél több pénzt hagysz ott, annál nagyobb a szervízdij összege is.


Ti hogy vagytok ezzel?



júl. 9. 21:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%
Étteremben igen, ha nincs szervizdíj. Ha van, akkor nem. A halálom a hellopay, sorba állok, nagy nehezen kiszolgálnak, majd válasszak, hogy mennyi borravalót akarok adni. Mégis mire? Hogy sorban állhattam?
júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
53%

#13 A borravaló előnye a szervízdíjjal szemben, hogy tőled függ, adsz-e, vagy nem. Egyébként egyetértek.

#20 Ez már orcátlanság.

júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
#22 vagyok. A második mondat #21-nek szól, bocs.
júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ha elégedett vagyok.
júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!