Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Csak engem zavar az, hogy...

Csak engem zavar az, hogy mindenhol lassan elvárásként fogják fel a borravalót?

Figyelt kérdés

Én értem hogy ha elégedett vagyok akkor szokás adni és ha kapok valami meglehetősen kirívó kiszolgálást pozitív értelemben, akkor persze ad az ember ha van miből.


Viszont aki nem vendéglátásban dolgozi se kap plusz összegeket a munkájáért, mert azt elvégezte.


Az ahol meg már eleve az árban van építve egy következő szint.



júl. 3. 08:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%
#10: ki várja el?
júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

11

Hogyhogy ki? Vendéglátóhelyek, erről volt szó a kérdésben..

júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
"ki várja el?"- Mindenki.
júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Legrosszabb a szevízdíjas és még várják a borravalót.

Ha még vagyok elégedve nyilván adok.

júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15%

#12-#13: én ezt nem látom.


Annak idején a szervízdíjat azzal vezették be, hogy ez kiszámíthatóbb, és felváltja a borravalót.


A kérdésben meg pont arról van szó, hogy a szervízdíjjal is gondja van a Kérdezőnek. Tehát ez egy egészen más szituáció, mint amire én visszakérdeztem.

júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%

#15

Szerencsés vagy, ha nem ezt látod.

Igen, azzal vezették be hogy felváltja a borravalót. Aztán alap lett, amin felül még borravalót akarnak.

júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15%

A szervizdíj azért jelenik meg az étlapon, mert kedvezőbb az adózása. Arányosan minden dolgozó részesül belőle. Megoldás lehetne az egyes tételek árát emelni, és akkor nem lenne szervizdíj.

A borravaló működése teljesen más, és adható szervizdíj mellett is, ha elégedettek vagyunk az étellel, helyjel, felszolgálással.

A szervizdíj kötelezően fizetendő, a borravalót kikövetelni nagyon kontraproduktív. Én nem is találkoztam ilyennel.

júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
itt azt csinálta régebben egyik hely, hogy 30-60-70 végződésűek voltak az áraik, direkt azért hogy a borravalót még azzal a pár tíz forinttal is egészítsd ki, vagy ha nem akarsz adni, akkor minimális akkor is legyen, nagy koponyák :D akkor még kihozta a pizzát este 11kor is a főnök személyesen, és forintra pontosan ideadta a visszajárót. teltek az évek, meggazdagodott, azóta az 1300 ft-os pizzából 3700 lett, alkalmazottat tartanak, és későn már ki sem hozzák. nem volt velük bajom, de olvasom a kritikákat, elkényelmesedtek. azért fogadják el elvárásként -sajnos- mert egyre több vásárló erre hajlott, pedig ez mindig is egy eldöntendő dolog volt és igenis voltak sokan akik nem adtak, vagy adnak máig sem sehol, csak régebben ezt tudták normálisan is kezelni a másik oldalról is
júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kiköveteléssel én sem találkoztam még nyíltan, inkább csak az zavar, hogy olyan adók vannak a vendéglátáson itthon hogy egy vicc.

Ennek tetejében még fizess szervizdíjat, ha elcsomagoltatnád fizess azért is, meg még az emberi jofejséged se hagyd otthon, hogy borravalót is adj.


Persze kevesen járnak itthon étterembe, mert az átlagemberrel fizettetnek meg mindent.


Ahányszor külföldön vagyok, sokkal jobb kedvvel megyek el kajálni, mert ahány helyen jártam se szervizdíjat, se borravalóra játszást, se nevetséges magas árakat nem látok.

Persze ezt ország válogatja és az hogy van egy patkány kormányunk az nem a vendéglátóhelyek hibája itthon sem, de nem az átlagembert kéne még jobban szívatni, hogy hagyj ott egy kisebb vagyont 2 hamburgerért és kóláért mindenféle kis költségekkel tűzdelve.

júl. 3. 22:03
 20/21 anonim ***** válasza:
54%
tényleg csak ország kultúrája válogatja, lehetett olvasni olyat is hogy pizzafutár megkéselt valakit mert kevés borravalót adott, máshol meg egyenesen sértésnek veszik ha szándékszol adni valamennyit.de itthon tényleg nem tesz jót ennek az egésznek a csomagolási díj, kiszállítási díj, beépített dolgok, nem tudom hogy csodálkozik bárki is ha már az elvárt "igazi" borravalót van aki nem adja
júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!