Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Csak engem zavar az, hogy...

Csak engem zavar az, hogy mindenhol lassan elvárásként fogják fel a borravalót?

Figyelt kérdés

Én értem hogy ha elégedett vagyok akkor szokás adni és ha kapok valami meglehetősen kirívó kiszolgálást pozitív értelemben, akkor persze ad az ember ha van miből.


Viszont aki nem vendéglátásban dolgozi se kap plusz összegeket a munkájáért, mert azt elvégezte.


Az ahol meg már eleve az árban van építve egy következő szint.



júl. 3. 08:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Megertelek. Pizzat rendelek, doboz +150 ft, hazhozszallitas + 300 ft. Es ezen felul meg adjak borravalot.
júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Kólauborkával ***** válasza:
84%
Szerintem is pofátlanság, de ez van.
júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Engem is. Ma már a legtöbb étteremben automatikusan felszámolják a szervizdíjat. Persze nem szólnak róla, csak az étlap alján írják apró betűvel. Pedig pont az a borravaló lényege, hogy akkor adok, ha elégedett vagyok a szolgáltatással. Így lehet, hogy rosszabbul is járnak hosszú távon, mert a pincérek motivációját elveszik arra, hogy jól dolgozzanak.
júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szervízdíjas helyen soha nem adok borravalót.

Langyos/kihűlt pizzára soha nem adok borravalót.

júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Orvoshoz kell menni. Ők az egyedüliek akiknek nem szabad elfogadni. (nem orvos vagyok)
júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
67 éves vagyok, de nem emlékszem olyan időkre, amikor nem kellett volna mindenkinek borravalót adni a fodrásztól az ácsmesteren át a taxisig stb.
júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
6 - csak akkor nem volt szervízdíj (sem)!
júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Pofátlanság. Ráadásul olyan kiszálllítási díjon vagy szervizdíjon felül várják el.... már nem is járok kajáldába / rendelek inkább.
júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy "lassan"? Régen volt elterjedtebb a borravaló, ma már inkább beépítik a költségekbe.


Aki meg fodrásznál, kozmetikusnál stb. borravalót ad, az meg is érdemli.

júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#9

Beleépítik ÉS meg azon felül is elvárják.

júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!