Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az olyan állat eredetű ételekk...

Az olyan állat eredetű ételekkel mi a baj vegán szempontból, ami nem jár az állat halálával?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mézre, tojásra, tejre.
2018. szept. 7. 04:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok vegán. Az állat halálánál szerintem rosszabb ha csak szenvedéssel teli az élete, úgyhogy érdemes lenne jobb helyről vásárolni ha lenne rá lehetőség.

Közvetetten a tojás is jár állat halálával, mert csak tyúkokra vab szükség, a kiskakasokat simán élve ledarálják (vagy jobb esetben humánusan ölik meg). Tejnél gondolom a tartással van bajuk, a mézzel fogalman sincs mi lehet a probléma.

2018. szept. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem csak erkölcsi okoból lehet valaki vegán :)
2018. szept. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

A vegán életmód szerint az állatokat kihasználni nem elfogadható.

Szerintük az állattartás ebbe a kategóriába tartozik, pl a méz esetében a méhektöl elveszik azt, amit magoknak a túléléshez gyüjtöttek, és ezt rossz, ipari cukros oldattal helyettesítik - és ez szerintük nem tisztességes dolog.

A tej esetében meg egyrészt az a gondjuk, hogy a borjú nem kapja meg a neki szükséges tejet, hanem tápszerekkel etetik öket, másrészt a teheneket egyre több tej termelésére kényszerítik, illetve egyre hosszabb ideig kell tejelniük, ami a szervezetüekt igencsak megterheli.

Ugyanez érvényes a tojótyúkokra is, ezek a legtöbbször pár év alatt tönkremennek a folyamatos tojásrakás miatt.

2018. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%

"A vegánok a világ legkétszínűbb emberei."


Érdekelne, SZERINTED mi a kétszínüség részükröl???? Szerintem ugyanis fogalmad sincs ennek a szónak a jelentéséröl!

2018. szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
3: Ezek csak a nagyüzemi tartásra igazak. Úgyhogy én nyugodtan megeszem az otthoni tojást :) Nem használunk ki senkit. A tojó tyúkok életük végéig élnek, vidáman kapirgálnak az udvaron, és van, amelyik még azt is szereti, ha megsimogatjuk és jönnek oda hozzánk, mint a kutyák :)
2018. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó: a 3-as vagyok és egyet értek veled, a válaszom a vegán magyarázat volt csak, ami nem jelenti azt, hogy szerintem is így van.
2018. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
#5. Én se vagyok vegán, és jó, hogy tudsz helyit venni, azzal nincs is gond, de azért az eléggé elképzelhetetlen, hogy milliónyi ember tyúkot és tehenet tartson otthon. Jól is nézne ki pl. a Margit körút tele tehénnel meg tyúkkal. :) Szóval a nagyüzem attól még létezik.
2018. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

LOL látom törölték a válaszom mert nevén neveztem a gyereket.

4-esnek tömören elmagyarázom.

Nem esznek mézet, mert méhek kivannak használva a mézükért, de a mandulát ugyebár nem bojkottálják amikor azt méhekkel poroztatják egyszóval kihasználják őket.

Közben a többi "kártékony" rovar elleni "védekezésben" azért a méhek sorait is megritkítják.

De menjünk mélyebbre. Nem látom, hogy bojkottálnának minden nem "100% bio" zöldség/gyümölcs/gabona terméket mert ezek emberi fogyasztási célú előállítására rengeteg rovar pusztul el értelmetlenül. Ennek következtében a rovarokat fogyasztó madárpopuláció is jelentősen csökken táplálék hiány miatt.

Az ilyenformán kialakult állattenyésztési rendszert köszönhetjük a világ "fejlett" országainak mellesleg azoknak ahonnan kiindult többek között ez a beteg irányzat is.

Ennyit a méhekről és egyéb semminek tekintett rovarokról.


Első értelmetlenséged:

Jártam tejgazdaságban láttam néhány dolgot de a nagy része nem olyan mint azt a szűk látókörű vegán látja.

Borjú megszületik a "mama" szépen feláll otthagyja megy enni. Borjú mit fogyaszt első héten a fröcstejet kapja utána rendes tejet. Tehén addig termel tejet ameddig nevelné a kicsinyét ha érdekelné. És mielőtt elképzeled nem nyúl hogy az egyik kibújt a másik már félig kivan fejlődve.


Második értelmetlenséged:

Szerinted a tojótyúk fejéhez nyomnak egy pisztolyt és kényszerítik, hogy toljon? Akkor tojik amikor akar nincs kakas a környéken akkor csak egy terméketlen valami.

2018. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

A tojás- és a tejipar természetesen sok hím állat halálával jár, akár házi, akár nem. Mégis kinek kéne kismillió bika vagy kakas? Nem működik a húsipar nélkül (házilag azokat az állatokat nézve igen, de a teljes kép más). A méhekbe nem minden vegán köt bele, legalábbis ha biztos benne, hogy rendesebb a tartás, nem ölik meg rutinszerűen a méheket, mert olyan módszer is van.


Amit írtak, hogy vannak azért ellentmondások, ja, ez hihető számomra. Tisztában vagyok vele, hogy a vegánok életmódja is rengeteg állat halálát okozza, ez természetesen elkerülhetetlen. De eme hatás csökkentésére lehet törekedni. Nem minden vegánnak érdekesek a rovarok és nem minden vegánt érdekli annyira a gerincesek halála és szenvedése sem, más okból is lehet vegán az ember, ez nem is ritka.

2018. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%

Tisztán vegán szempontból az, hogy ezeket a termékeket az állatok szenvedésével állítják elő.


Méhek: megakadályozzuk a szaporodásukat azzal, hogy elvesszük tőlük az összegyűjtött tápanyagot, amit aztán olcsó cukros löttyel helyettesítünk. A méhészek csak annyit hagynak meg, hogy ne haljon ki az állomány, hanem túlélje a telet, a szaporodásra és az új kaptár létesítésére nem elég. Magunk öljük meg ezzel a bolygón az egyik legfontosabb rovarfajt.


Tej: a tejelő tehenek átlagélettartama 3-4 év a természetes akár 20 év helyett. Amint csökken a tejhozam, levágják őket. A Borjaikat az első napon elveszik tőlük és olcsó táppal etetik őket. A borjakat általában 4-6 hónaposan vágják le. A legtöbb tehén egész életében egy helyben áll és sosem lát napfényt.

A falusiaknak annyiból jobb, hogy általában mozoghatnak, de a borjakat ott is ugyanúgy elválasztják és leölik, a tehenet is ha már nem nagyon tejel.


A tojásiparban a tyúkoknak a természetes 15 év helyett 2-3 év az átlagéletkora, aztán meghalnak fertőzésekben vagy tojócsőgyulladásban, ugyanis a túltenyésztett házi tyúk hozama annyira természetellenes, hogy a tyúk teste nem bírja feldolgozni a gyakori tojást. A normál tyúk évi 15-20 tojást tojna, azt is elsősorban a párosodási szezonban. A hím csibéket az iparban élve bedarálják, mert ők haszontalanok.

A falusi tartásnál megint csak annyi, hogy a tyúk úgy is megy 1-2 évesen a levesbe vagy a pörköltbe, a kakas szintén. Szóval ott is csak kihasználják, leölik.


A 64%-os válaszadónak tudnám javasolni, hogy nézzen kicsit magába.

Azzal, hogy teszünk valamit az állatokért máris sokkal többet teszünk a bolygóért (melyen a legtöbb vizet, termőföldet az állattartás,és az amiatt termesztett takarmánynövények használják fel), és inkább követni kellene a példánkat és belegondolni az egészbe mint eszetlenül kritizálni és magadat égetni.

Mivel a hús-és állatipar felelős a termőföldek 80%-áért, az esőerdők kiírtásáért, a vízhasználat legnagyobb részéért, az üvegházhatású gázok 40%-áért szerintem vitathatatlan, hogy a Föld legkárosabb iparága ez, és ezzel semmivel nem ártunk többet a bolygónknak, mint azzal, ha húst, tejtermékeket vagy tojást eszünk.

A legtöbb rovar, rágcsáló és madár is ebbe pusztul bele, lévén hogy a termőföldek nem egész 20%-án termesztenek EMBERI élelmiszert.

2018. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!