Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha vegetáriánus szeretnék...

Ha vegetáriánus szeretnék lenni, akkor hogy álljak neki? Azon kívül, hogy mától nem eszem húst :D

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkoztat a dolog, de eddig otthon éltem a szüleimmel. Most, hogy már azt eszem, amit magamnak főzök, kivitelezhetőbbnek tartom. Örülnék, ha néhány vegán tudna válaszolni a kérdéseimre, felvilágosítana :)

Nézegettem vegás recepteket, ééééééés, háááát, 1 kezemen megszámolom, hogy mennyi tetszik :S akkora badarságokat, elérhetetlen dolgokat kérnek, amit még a nagyvárosi üzletekben is órákig kereshetnék, nemhogy a faluban levő boltban :S

Tudnátok "könnyebb" recepteket ajánlani? Akár szakácskönyv, akár weboldal formájában (a mindmegette és a nosalty kilőve).

Ha ezentúl vegán ételeket készítenék, akkor minden nap főznöm kéne? Egyelőre minden másnap főzök, de szerintem a párolt zöldség 2 nap után már ehetetlen volna.

Ami még zavar, hogy így többet kéne üzletbe járnom. Költségesebb ez az életmód, mint a húsos?


2018. ápr. 25. 08:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

2 fő részére.


1 pohár rizst kifőzöl, kb 2dl.


Kb. fél liter Hordós/savanyú káposztát olajon megpárolsz, só, bors, őrölt fűszerkömény, pirospaprika ízlés szerint.


Főzöl 1 pohár zöldborsót, 1 pohár sárgarépát apróra vágva és 1-2 kisebb krumplit apróra vágva.


Veszel egy kis tepsit, ugye ez egy eléggé kis adak, mi csak ketten vagyunk ezért mini adagokban főzök:)

A káposzta felét beleteszed a tepsi aljába, szét teríted, aztán a rizst, a zöldségeket, majd a káposzta másik felével beborítod a rakottast. Ehhez az adaghoz kb 15 dkg sajtot reszelsz a tetejére. Berakod a sütőbe kb 20-30 percig sütöd össze, akkor jó, ha a sajt a tetején jól megpirul.

Ezt tuti hogy imádni fogják! :D

Ha mondjuk 4-en vagytok duplát veszel mindenből.


Tipp. A hordós/savanyú káposztát öblítsd át vízben és jól nyomd ki, ha nem akarjátok nagyon savanyúra.

Akkor a legfinomabb ha jó ropogósra sütöd az egészet, ha barna (nem kell kokszra) a sajt!



[link]

2018. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kolozsvári sajtos rakott káposzta. Kiolajozott tepsibe teríts szét fél zacskó párolt savanyú káposztát, egy-bögrényi főtt rizst, pár karikára vágott tojást, önts rá pörkölt alapot (olajon piríts hagymát, szórd meg pirospaprikával, majd öntsd fel kevés vízzel), és csinálj még egy ilyen káposzta-főtt rizs-pörkölt alap sort, kend meg tejföllel a tetejét, és szórd meg reszelt sajttal, majd süsd 15 percig. Kicsit zanzásítva írtam remélem azért így is érthető. Persze csak akkor eheted, ha nem vegán vagy.(Ja a rizst én még nyersen mértem, főzés előtt)


Paradicsomos spagetti


Pirits 1 hagymát 1 g. fokhagymát szór meg 1 kanál lisztel öntsd fel 1 db darabolt paradicsom kozervel fűszerezd és még melegen keverj a szószba 1 adag főtt spagetti tésztát.


zöldséges rizottó:

hagymát olajon megdinszteljük,rádobjuk a mirelit vegyes zöldséget(brokkoli,répa,karfiol,kukorica,z.borsó,stb)sózzuk,borso zzuk,fokhagymázzuk,

lefedve (víz nem kell alá)megpároljuk, összekeverjük az előre megpárolt,vagy előző napról maradt rizzsel,ha van idő rá, picit lepirítjuk, reszelt sajttal megszórva tálaljuk.


Spenót lesz tükörtojással

2018. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok receptet! :)
2018. ápr. 25. 14:09
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha budapesti vagy, akkor ajánlom a Herbaházat (a Stadionokhoz van közel). Ott egy csomó vegetáriánus alapanyagot találsz.


Amit eddig úgy látom senki nem írt, az a szejtán. Szerintem ezzel lehet a legkényelmesebben helyettesíteni a húst, így sokkal könnyebb a receptek között válogatni. Nem nehéz elkészíteni, keress rá a receptjére. Tartok előre elkészített szejtánport egy dobozban, és abból mindig csak a szükséges mennyiségű szejtánhoz valót veszem ki. Így kényelmesebb, mint minden alkalommal méregetni a hozzávalókat.

2018. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sok jó recept van belinkelve, én azzal egészíteném ki, h. a hindi konyha vegetáriánus, és szuper ízei vannak szerintem.

Ha nagyobb városban jársz, érdemes kipróbálni, milyen klassz éltelek vannak, hátha vmelyik. bejön, és otthon is megpróbálhatod elkészíteni.

A másik, h. ha nagyon húsos/ magyaros konyhát vitt anyukád otthon, és szokva vagy hozzá, akkor azért is, meg mert a szervezetednek szüksége van rá, gondoskodnod kell a fehérjebevitelről, amit pl. lencsével, babbal, borsóval, csicseriborsóval, túróval, sajtokkal, tofuval tudsz.

Szuperek még az olajos magvak, a magas ásványi anyag és nyomelem-tartalmuk miatt.

2018. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Azóta sikerült az átállás?
2018. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolso: 2-3 hete kezdtem el ugy "rendesen". Probalgatom az uj izeket, recepteket es eddig tetszik. Remelem, sikerul eleg feherjet bevinnem igy is.
2020. febr. 14. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!