Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normális, hogy vegetáriánus...

Normális, hogy vegetáriánus vagyok, de néha megkívánom a húst? 17L

Figyelt kérdés

Szóval ha látok valami finom húsos kaját úgy vagyok vele NÉHA, hogy bárcsak ehetnék belőle. Egyszer majdnem meg is tettem, de amikor hozzákezdtem volna hányingerem lett, teljesen elundorodtam és utána pár hónapig nem is jutott eszembe ez.

Erre ma megint előjött, hogy mennyire megennék egy hamburgert, de belegondoltam és megint csak elundorodtam tőle.

Ez normális?


2018. márc. 2. 19:15
1 2
 1/17 anonim válasza:
44%
Igen.
2018. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Normális. Ugyanis emberből vagy. És az ember olyan, amilyen. Semmi különös nem történt veled. Húst enni nem köztörvényes bűncselekmény, főleg, ha kívánod is. Ha nem kívánod nem eszed, ha megkívánod, akkor meg eszel, és kész!


Ha lelkiismeretfurdalással küszködsz, akkor baj van. Én tíz évig voltam vega, néztek is rám a kollegáim, aztán egy gyári bulin baromifinom oldalast kóstoltam. Akkor búcsút intettem a vegának...


...és nem dőlt össze a világ.

2018. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem eszel hasonló kajákat? Pl rendszeresen eszek hambit, akár csak zöldségesen jó sok sajttal, akár "húspogácsával". A Tesco-s sajátmárkás fagyasztott vega húspogácsa a kedvencem, de a gasztroburger is nagyon finom kisütve, hamburgerbe. Ilyenek mellett eszembe sem jut a hús. Most vadas "marhát" készítettem a kis gabongömböcből, de rendszeresen sütök tofut is ugyanolyan ízesítésekkel mint ahogy a sülthúsokat csinálnám.
2018. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Miért kinzod magad? láthatóan kivánod.
2018. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
A szervezetednek szüksége van valamire, ezért kívánod a húst. Ne csinálj ebből magadnak lelki problémát.
2018. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2018. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem azért hagytad el a húsevést, mert nem szereted az ízét, akkor természetes, hogy hiányzik, mint élelmiszer néha. Lehet nem is a húst hiányolod, hanem a hamburgert, ahogy az előttem szóló írta először próbálj ki valami vega burgert.


Én sose éreztem azt, hogy a vegaság bármi lemondással járna, mert növényekkel bármit meg lehet csinálni változatosabban. Illetve a fűszereknek van íze, a húsnak nincs. Ezért nem is hiányzott soha.


Ha a szervezet tudja, hogy mire van szüksége, akkor én miért kívánok néha meg tejfölös cuccokat, amikor a laktózintoleranciám miatt, 40 perc múlva tele fosom tőle a wc-t?

Ne keverjük a lelki hiányt, az orvosival!

2018. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán a fűszerezés hiányzik :)

Próbálj ki egy-egy vegán hamburgert vagy mondjuk gyrost szejtánnal :)

2018. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Én is vegetáriánus vagyok mint ahogy a csokit is meg kívánom úgy a húsos ételt is még ha soha nem is ettem. Nem azért kíván meg dolgokat az ember mert bármilyen vitamin hiánya lenne. Ez egy természetes dolog , ha valaki chipset eszik mellettem azt is ugyan úgy meg kívánom. :D Egyél valami hasonlót vegában úgy is mindennek van már olyan változata.

18/L

2018. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
62%
Szia! Én is vega vagyok, és pont ma történt velem, hogy Mekibe mentünk kajálni és ettem egy hamburgert. Ezer éve nem ettem húst, és nagyon fura volt. De amikor ott voltunk valahogy megkívántam. Nagyon fura volt, nem bírtam rendesen rágni sem. Habár ez inkább lelki dolog szerintem. A hasam azóta is kavarog. Őszintén nem tudom miért ettem, nem is esett jól. De büszke vagyok magamra, hogy legalább megettem. A hasam, az agyam, mindenem már teljesen elszokott a hústól. Én is utána elundorodtam magamtól, de úgy érzem egy próbát megér. Ha valamit megkívánsz, egyél belőle és ha nem jó érzés, úgy se eszel többet.
2018. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!