Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normális, hogy vegetáriánus...

Normális, hogy vegetáriánus vagyok, de néha megkívánom a húst? 17L

Figyelt kérdés

Szóval ha látok valami finom húsos kaját úgy vagyok vele NÉHA, hogy bárcsak ehetnék belőle. Egyszer majdnem meg is tettem, de amikor hozzákezdtem volna hányingerem lett, teljesen elundorodtam és utána pár hónapig nem is jutott eszembe ez.

Erre ma megint előjött, hogy mennyire megennék egy hamburgert, de belegondoltam és megint csak elundorodtam tőle.

Ez normális?


2018. márc. 2. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem normális. Nálam a vegetáriánus próbálkozás tartott kb. 2 napig. Nem bírtam ki hús nélkül. De igazából a vegánokkal nincs semmi bajom, sőt, értékelem az önfeláldozó gondolkodásukat. Képesek lemondani valamiről, meg elnyomni a vágyaikat egy cél érdekében. Ezzel nincs is baj.


Azzal van baj, amikor látom a Facebookon, hogy mintha valamiféle keresztes hadjáratot hirdetnének a húsevők ellen és úgy beszélnek, hogy a húsevés el fog tűnni, meg le a húsevőkkel... Na szerintem nekik pont az a bajuk, hogy tudják magukról, hogy ez nem megy nekik és hogy kívánják a húst és átmennek valami neurózisba. Már mindenki ellenség, aki húst eszik, meg egyszer azt írta nekem az egyik, hogy nem csak az állat áldozat amit megeszek, hanem én is azzá válok. Na szóval engem egy kicsit megijeszt ez az egész.


Döntsd el magadban, hogy mit akarsz. Szerintem jó dolog a vegánság, nekem valószínűleg nem menne. De ha már csinálod, ne menj át ilyen vallási fanatikus szintre, ott már valami nem kóser. Az ilyesmit úgy gondolom jobb békésen csinálni. Ha látják mások és rokonszenvet ébresztesz bennük, akkor csatlakozni fognak maguktól is.

2018. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%

Aki azt hiszi, hogy a vegánság hasonlít a vallásra, az van annyira hülye, hogy azt hiszi, hogy az ateizmus is hasonlít. :D

Úgyis max. laborhúst fogtok zabálni a jövőben, olcsóbb lesz előállítani és kész, nem valami qrva meglepő dolog.

2018. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Erről egy régi vicc jut eszembe. Mi a különbség a veganizmus és a vallások között?...



...Az állatok léteznek.

2018. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2018. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
37%
Szívbemarkoló videó. De azért a borjúlevest is szeretem.
2018. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Én undorodtam tőle, azért lettem vega, nehezen nézek a zsíros, cupákos kajákra, de az illatokat mai napig finomnak gondolom. Szerintem természetes, mert régen mi is megettük.

Az is lehet, hogy a szervezeted így jelzi, hogy egy kis fehérjére lenne szülsége.

Ha az ízét is kívánod, akkor olyan jó húshelyettesítők vannak már, hogy nem igaz! :D Esetleg, ha nagyobb városban élsz/jársz menj el vegán étterembe, láttam, hogy milyen igazinak tűnő, hús szerű profi ételek vannak. Nekem kisvárosban esélyem sincs, de Pesten biztosan keresek majd egy jó éttermet. Néha azt is kell. ^_^

2018. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mivel gyerekkorom óta undorodom a hústól, és egyáltalán nem vagyok kompatibilis vele, nem volt ilyen gondolatom.

Én inkább akkor érzek hasonlót, amikor meghívnak valahova sütögetni, de le se sz*rják, hogy én semmit nem tudok enni a 90%-ban húsos kajákból. Ez nekem mindig nagyon rosszul esik, és én érzem magam kellemetlen helyzetben, ha bevállalom, hogy viszek magamnak valamit.

2018. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!