Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen szülinapi menü illene...

Milyen szülinapi menü illene ehhez? Csak a desszert fix, az házi mogyorókrémes torta lesz (nutellaszerű). Nem tudom milyen leves és főétel passzolna. Kizárólag vegetáriánus ötleteket várok!

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
nálunk most szülinapon vöröslencse lasagne volt. Levest nem tudok mondani, azért nem rajongunk.
2018. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Zöldséglevesek, gombaleves, esetleg krémlevesek, ha szeretitek, gyünölcsleves, sajtleves, hagymaleves


Föételként zöldséges lasagne, zöldséges tészta, kínai pirított tészta (húsmentesen is lehet készíteni), rakott zöldségek, töltött padlizsán vagy/és cukkini, zöldségcurry, zöldságnyárs, töltött gombafejek

2018. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na jó de olyan kellene, ami ízben illik hozzá. És ami ünnepi. Egy sima zöldséges lasagne vagy gyümölcsleves nem éppen az.


Olyasmire gondolok, ami kicsit különlegesebb, és ahol a mogyorós-földes-magvas íz minden ételben megjelenik és kellemesen összeköti a menüt a desszerttel.


Őszintén szólva mindig fordítva szoktam nekiállni (leves vagy főétel mellé desszert, ami sokkal könnyebb), de most a desszert fix a szülinapos kívánságára.

2018. febr. 10. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

"Na jó de olyan kellene, ami ízben illik hozzá. És ami ünnepi. Egy sima zöldséges lasagne vagy gyümölcsleves nem éppen az."


Mi neked vagy neki az ünnepi? Mert egy gyümölcsleves igenis lehet ünnepi és külöleges, ha megfelelöen tálalod. A zöldséges lasagne szintén, de írtam egy csomó mást is ötletnek. De ha valami támpontot adsz, hogy mi az, ami ünnepibb, szivesen keresgetek még mást is.


"Olyasmire gondolok, ami kicsit különlegesebb, és ahol a mogyorós-földes-magvas íz minden ételben megjelenik és kellemesen összeköti a menüt a desszerttel."


Öszintén egy menüben az a jó, ha az egyes fogások ízben, színben és állagban is különböznek egymástól, ha mindre ugyanaz jellemzö, akkor unalmas lesz.


"Őszintén szólva mindig fordítva szoktam nekiállni (leves vagy főétel mellé desszert, ami sokkal könnyebb), de most a desszert fix a szülinapos kívánságára."


Ugyan legtöbbször tényleg elöször az "ennivalók" vannak meg, és ahhoz kell keresni a desszertet, de így érthetö a fordított módszer is.


Itt találtam egy csomó mogyorós levest, nézd végig, hátha van közte olyan, ami érdekes, de egy síma gyümölcslevest is feldob - és a feltételeidnek is jobban megfelel -, ha közvetlen tálalás elött megszórod durvára vágott mogyoróval:


[link]


Egy csomó ünnepi húsmentes ételt is kerestem, nézd végig, melyik tetszik kinézetre is:


[link]


Remélem, találsz köztük valamit, ami megragadja a fantáziádat!

2018. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, az afrikai földimogyoró-leves nagyon jól hangzik. A másodikat még mindig nem tudom. Talán valamilyen gyökérzöldség kellene bele.


Egyébként egy összehangolt menüben alapvető, hogy a hasonló ízvilágú alapanyagok ismétlődnek, nem pedig 3-4 teljesen egymástól eltérő ételt tálalunk fel.


Az olyan ételek pedig, amiket az átlagember a hétköznapokon fogyaszt nem ünnepiek. Hiába lehet ünnepien, ízlésesen, szépen tálalni egy gyümölcslevest vagy egy rántott karfiolt is, attól még nem lesz ünnepi étel. Ünnepi az, ami egy kicsit különleges, netán több időt igényel - mert ilyenkor van időnk rá - amit a vendégek nem minden nap esznek.

2018. febr. 10. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A föételhez: esetleg valamilyen zöldségfasirt pl. kuglófformában (esetleg muffinformákban) sütve - ez igen dekoratív kinézetre is.


Hozzá valamiféle vegyes tepsis zöldséget tudnék elképzelni, vagy ilyen zöldségpitét - szintem igen szépen néz ki:


[link]


Ami szintén érdekes lehet, az a Faberge-tojás: [link]


Egyelöre ennyi ötlet jutott eszembe

2018. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!