Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi az ami téged motivált arra...

Enfanni03 kérdése:

Mi az ami téged motivált arra hogy vegetáriánus, esetleg vegán legyél?

Figyelt kérdés

2018. jan. 30. 18:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

Tekintve, hogy ha húst eszek iszonyúan begörcsöl a gyomrom nem kell "jobb" motiváció.


Évek óta ez van, sajnos, voltam vele pár dokinál, mindent rendben találtak és mégis.

2018. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Sok cuki cicás-kutyás videót néztem, ezért a Youtube elkezdte felajánlani a mindenféle állatos videókat. Láttam tehenet, aki kinyitotta a kapun a zárat, pulykát, aki megismerte és imádta a háziak kislányát, malacot, aki 3 kutyával nőtt fel, ő is velük labdázott.. Egy idő után elkezdett iszonyatosan taszítani a gondolat, hogy ezeknek az okos és kedves állatoknak a húsát fogyasztom. Plusz még pár cikk szembejött vágóhidakon tapasztalt felesleges kegyetlenkedésekről, naposcsibék “szétválogatásáról”... nem megyek bele, de csúnya dolgok ezek. Hát ezért.
2018. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
Sosem voltam nagy húsrajongó, gyerekként rám erőltették, de magamtól alig ettem volna néhány félét, így nem lemondásként élem meg, hogy nem fogyasztok tetemeket. Ezen felül persze imádom az állatokat, és rosszul vagyok attól, ami a vágóállat-telepeken folyik. Ha már azért emelt ki minket az evolúció a többi faj közül, mert állítólag intelligensek és empatikusak vagyunk, az lenne a minimum, hogy nem okozunk a feltétlenül szükségesnél több szenvedést az elfogyasztani kívánt állatoknak. Nem lenne szükség ezekre a halálgyárakra, ha mindenki beérné heti két-három húsos ebéddel, olyan húsból, amit humánusabban működő, kisebb gazdaságoktól vesz.
2018. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

- Környezetvédelem

- Állatvédelem

- Egyik életcélom (önellátó életmód)

- Egészségügyi érveket is figyelembe vettem

2018. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
47%

- állatvédelem

- egészség

- az, hogy mennyire természetellenes dolog egy párosujjú patás tejét ill. egy szárnyas menstruációját fogyasztani motivált a vegánságra.

2018. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
21%

# 5


Mégis miért lenne a tejivás természetellenes?


Illetve ha az, akkor is mi baj van vele? Nem használsz számítógépet csak azért, mert természetellenes?

2018. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
32%

"Ha már azért emelt ki minket az evolúció a többi faj közül, mert állítólag intelligensek és empatikusak vagyunk"


Ki állította ezt?

2018. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

" Mégis miért lenne a tejivás természetellenes? "


Egy másik fajnak az anyatejét inni (amit azért termel, hogy az utódait táplálja vele, nem azért, hogy az ember elvegye tőle) miért lenne természetes?

Egyetlen faj sincsen az emberen kívül, aki felnőttként (!!) napi szinten fogyasztaná egy másik állat tejét.


A tejipar pedig a 4-5 évre redukálja le a tehenek élettartamát, míg ha nem kínoznák őket minden nap, akkor 20 évig is élhetnének.

Ehelyett másfél évente mesterségesen megtermékenyítik őket vas csövekkel, fagyasztott bika spermát használva, fejőgépek minden nap fejik őket (attól a tőgyük is begyullad), antibiotikumokkal, hormonokkal, termelékenység növelőkkel tömik őket, mindezt egy olyan termékért amire még csak szükségünk sincsen.

Ne jöjjön senki a kalciummal, mert annak sokkal jobb forrásai is vannak (mák több mint tízszer annyi kalciumot tartalmaz).

2018. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%
6.: ha szerinted természetes dolog egy összetett gyomrú, kérődző, párosujjú patás anyatejét meginni, akkor hajrá. Szerintem undorító. A disznó meg a kutya tejét se iszod meg, miért? Az is pont annyira természetes, mint a tehéné.
2018. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
30%

Én ugyan nem iszom tejet, de:

"Egyetlen faj sincsen az emberen kívül, aki felnőttként (!!) napi szinten fogyasztaná egy másik állat tejét." Persze, mert nem jutnak hozzá, mi ügyesebbek vagyunk. De most komolyan, te még sosem láttál minden nap tejet ivó felnőtt macskát? És azt tudtad, miért "tartanak" a hangyák levéltetveket?

#9: Az ember egészen sok bizarr dolgot megeszik. Nekünk európaiaknak az ízeltlábúak (rovarok, pókok) is undorítónak tűnnek, mint étel, pedig jó fehérjeforrásnak számítanak, és vannak népek, akik ilyeneket is szívesen esznek. Sőt még ilyenebbeket is :) És nem hiszem, hogy érdekli őket, hogy neked mi undorító, ha nekik ez jó...

A disznó meg a kutya valószínűleg nem ad annyi és olyan összetételű tejet, hogy érdemes lett volna erre tenyészteni. Főleg, hogy erre a célra sokkal jobban megfelel a tehén, a kecske, a birka, a jak, a teve, a ló stb.

Az meg nagyon vicces, hogy "a szárnyas menstruációja", amikor a tojás egy jókora petesejt XD

De nem baj, győzködjétek nyugodtan egymást, hogy a tej és a tojás mennyire rossz...

2018. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!