Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi az ami téged motivált arra...

Enfanni03 kérdése:

Mi az ami téged motivált arra hogy vegetáriánus, esetleg vegán legyél?

Figyelt kérdés

2018. jan. 30. 18:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%
Hihetetlen hogy te komolyan azt gondolod hogy az embernek van oka egy kérődző anyatejét elinni a kicsinyei elől! Ennyire buta nem lehetsz :)
2018. febr. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
46%

Nem lenne muszáj elinni a borjú elől, de sajnos a tejipar (meg minden ipar) maximális hozamra és haszonra törekszik. Régen borjú is volt meg fejés is. Az emlősök (az ember is) képesek jóval több tejet is termelni, mint amennyit a kicsinyeik elfogyasztanak.

Bár én nem iszom tejet, nem ítélem el azokat, akik megisszák, hiszen az is egyfajta étel, és még finom is. Vannak olyan emberek, akik természetesebb körülmények között tartják a tejtermelő állataikat, és nem zsigerelik ki őket, velük sincs semmi bajom. A tejiparral már inkább, és a bolti tejet, tejtermékeket senkinek sem ajánlom, de ez más téma.

2018. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
53%

"Háziállat azt eszi amit az ember ad neki.."


Azt. Ha tetszik neki. És jó részének tetszik. Sőt, lakik egy sündisznó család a terasz alatt, na ők is szeretik a tejet. Ezzel megdől az a elmélet, hogy egyetlen faj felnőtt egyedei sem isszák meg más állat tejét. Dehogynem. Ha valaki kifeji nekik.


És mi a baj a tojással? Az csak nem természetellenes? A ragadozók, akik képesek fára mászni, esetleg repülni, előszeretettel fosztogatják a fészkeket.

2018. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
24%

21:


Hihetetlen, hogy egyetlenegy ellenérvet sem sikerült felhozni az én érveimre :)


Az is hihetetlen, hogy úgy gondolod, hogy az embernek nem volt semmi oka elkezdeni tejet inni.

2018. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszi azokat a kommenteket amikben kifejtettétek a véleményeteket . Egy probléma volt, hogy egy idő után neki estetek egymás torkának. Ezzel itt most álljunk le!Mert nem az volt a kérdés, hogy te miért esnél egy vegetáriánus/vegán torkának és azt prezentáld is egy komment formájában. Illetve ugyan ez fordítva.

U.I.:Akinek nem inge ne vegye magára!

2018. febr. 3. 08:06
 26/29 anonim válasza:
57%
Undorodom a tejtől és a húsoktól. Ezért nem fogyasztom ezeket. A tojástól is undorodom. Oka lehet az is, hogy gyerekkoromban erőltették a hús és tojásevést. Pár hónapja csináltattam allergiatesztet és glutén, tej és tojásallergiám van. Melyik hozta melyiket? Azért vagyok allergiás rájuk mert undorodom tőlük és nem fogyasztom? Vagy azért undorodom mert allergiás vagyok? Nem tudom és nem is fontos.
2018. febr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Jelenleg ez jellemző a tömegekre:

Üss vagy fuss. Enni, inni, szórakozni, szaporodni.


Ez az állati szint, minden állat képes erre.

De akkor mi a különbség az állat és az ember között?

Amikor a fenti szintet képes meghaladni az ember, akkor kezd EMBER-ré válni.

Ha érted, akkor érted.

2018. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
57%

Kipróbáltam 3 hónapra egy barát unszolására, energikusabb lettem, tetszett, abbahagytam... 1 év múlva depressziós voltam, gyógyszerek helyett inkább kipróbáltam jó e erre is, 4 hónapig csináltam, jobban lettem abbahagytam... 1 év múlva meghoztam a döntést mert magas vérnyomssom lett, azóta szigorú vegan koszton élek, jól vagyok minden tekintetben.

Ez volt 8éve.

2018. febr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
45%
Gary Yourofsky
2018. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!