Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit ehet egy vegetáriánus,...

Mit ehet egy vegetáriánus, aki inzulinos cukorbeteg lett és nem akar, de nem is szabad éheznie?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne írjátok, hogy zöldséget, mert ez nem ilyen egyszerű!:(

A zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek is olyan mértékben tartalmaznak cukrokat (még a vöröshagyma és a fokhagyma is!)

hogy brutálisan emelik a cukrot. A krumpliról, rizsről nem is beszélve.

Sajnos csak a húst lehet/ne korlátlanul fogyasztani, de attól 20 éve konkrétan undorodom, de már előtte sem volt a kedvencem.

Nem tini "divatvegetáriánus" vagyok, csak nem szeretem.

Arról nem beszélve, hogy le sem tudom nyelni, annak tudatában, hogy az egy élőlény volt, ... de ez most más téma.

Ha az elé a jövő elé nézek, hogy húst kell ennem hússal, akkor éhen halok, vagy ezt megelőzendő, még időben felakasztom magam!

Van itt valaki, aki hasonló cipőben jár?

Ő hogy oldotta meg?


2018. ápr. 13. 09:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
84%
A cukorbetegség nem azt jelenti, hogy szénhidrátmentesen kell étkezni, sőt! Nagyon is megszabott mennyiségű és minőségű szénhidrát bevitele szükséges. Nem kaptál dietetikustól felvilágosítást? Addig is, amíg eljutsz dietetikushoz, én a helyedben a következőt tenném: keresnék a netről egy 150 vagy 160 g-os szénhidrát diéta mintaétrendet, a húsokat helyettesíteném mondjuk sajtokkal vagy tofuval, vagy zöldségfasírttal, tojással, és azt tartanám, persze úgy, hogy az első 1-2 hétben minden étkezés után ellenőrizném a vércukromat (gondolom ha inzulinos vagy, akkor ezt amúgy is meg kell tenned), és szükség esetén módosítanám a ch mennyiséget.
2018. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, köszönöm szépen!:)

Magam is hasonlót terveztem, de még nagy a káosz bennem.

Találkoztam dietetikussal, mert 2 hétig voltam kórházban, csak nem igazán jutottunk konszenzusra.

Kaptam tőle mintaétrendet, de abban is a húsra helyeződött a hangsúly.

Szerinte egy betegség, (jelen esetben a cukorbetegség) felülírja a vegetarianizmust és kompromisszumot kellene kötnöm.

Nem tudom, hogy ebben hogy lehet kompromisszumot kötni, mert csak két eset lehetséges, vagy eszem húst, vagy nem eszem.

Szerinte a hús helyett egyek halat, de nekem a hal is hús.

2018. ápr. 13. 09:43
 3/22 anonim ***** válasza:
44%
Az én Férjem nem inzulinos, de cukros. Két hónapja mérjük a fehérjét, ch-t, és a zsirt. 5 kg-ot fogyott is, aminek örülünk. Egy számitógépen lévő programot követünk. 170 gramm szénhidrátot fogyaszt, és vezhetem a naplóját. Most a 13-15-ös cukor stabilan 7-essel kezdődik. Ez a szénhidrát nem kevés. Eszik kenyeret reggel-este, délben köretet stb. Nagy segitség a napló irás. Husnélküli ételeket nem ajánlanék, mert mi vércsék vagyunk, igy könnyebb. A módszer miatt irtam. :)
2018. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

What the health, nézd meg a vegán diétára mondják, hogy vissza lehet fordítani vele a cukorbetegséget, habár ez nem ilyen egyszerű, szisztematikusan és tudatosan kell csinálni


(nincs cukorbetegségem, jelenleg az évek óta tartó refluxomat gyógyítom sikerrel és azon a véleményen vagyok, hogy a krónikus betegségek egy közös pontra vezethető vissza, ezért írok ide is)

2018. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

150 pontos lehet a napi CH fogyasztásom, napi 5-szöri étkezés mellett.

Rákerestem az étrendemben, aminek a főétkezése az ebéd, 50 pontos. Ebben a köret lehet a krumpli 15dkg vagy a rizs 4dkg.

4 dkg rizs az 1 kanál, 15 dkg krumpli egy fél krumpli.

Ez semmire nem elég, legfeljebb csak meghozza az ember étvágyát.

2018. ápr. 13. 10:19
 6/22 anonim válasza:
64%
1-es vagyok. Én terhesség alatt tartottam a 160g-os diétát, de volt, hogy nem is bírtam szinte annyit enni, hogy meglegyen a mennyiség. Úgy, hogy az ember szinte egész nap eszik (ez alatt az 5szöri étkezést értem), nem is lesz igazán éhes, így a kevesebb is elég. Szerintem pár hét, és átáll a szervezeted. A kiegyensúlyozott étkezéssel megszűnnek a falási rohamok is, ha esetleg volt ilyened, az egyenletes vércukorszint miatt. Nem fogsz éhezni :) Amit még tanácsoloky lépj be a facebookon egy vegán csoportba, a legnagyobba (tudom, h nem vegán vagy, hanem vega), mert ott vannak kifejezetten vegán dietetikusok, akik ezer%, hogy tudnak neked segíteni. Ha egy vegán cukorbeteg tud megfelelően étkezni, akkor egy vega is fog tudni :) Sok sikert és kitartást!
2018. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
25%
4-es, a cukorbetegség, ha már inzulin kell, nem visszafordítható. A szerveztben egy adott mennyiségű inzulin termelődik egy élet alatt. Ha azt idő előtt elhasználjuk a helytelen életmód miatt, az nem fog tudni újratermelődni. Ha még van valamennyi inzulintermelés, akkor nyilvánvalóan életmódváltással lehet konszolidálni a helyzetet, de teljes gyógyulás nem várható, azért kell kívülről pótolni az inzulint. 1-es voltam
2018. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Vannak teljes kiőrlésű tészták, durumlisztből készültek szintén mehetnek. Tojás, sajt. Levesek. A hüvelyesek meg a krumpli nem jó zöldségek közül, de a többinek nincs magas szénhidráttartalma. Grillezve, párolva, sütve. Eddig miket ettél? Cukkini, paradicsom, paprika, zeller, répa, karfiol, brokkoli, pl az edesburgonya is lassan felszívódó szénhidrát. Csírák, saláták. Pl barnarizsből egy bögrényi adja ki kb az 50 g szénhidrátot. Zabpehely is jó. Azt kéne megnézni, hogy eddig miket ettél és azt mire lehet cserélni vagy hogy lehet megváltoztatni, hogy beleférjen a diétádba.
2018. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#8

Gyakorlatilag mindent ettem a sztrapacskától kezdve a paprikás krumpliig, csak húst nem.

Nem vagyok elhízva, 168 cm és 60 kg-s 45 éves nő vagyok.

Soha nem voltam "édesszájú", egy tányér lecsót nem adtam volna egy habos tortáért, vagy egy marék mogyorót, mandulát egy tábla csokiért.

Tésztákat is ritkábban ettem mint főzeléket, vagy levest, de azért 2 hétben egyszer szerepelt az étrendemben.

Nagyon sok rántott és rakott dolgot főztem, ezekhez kellett a rizs, a krumpli. Szeretem a káposztás ételeket bármilyen formában.

Gyakorlatilag egy hatalmas idegeskedéssorozat és lelki megrázkódtatás után teljesen váratlanul kerültem kórházba szívritmuszavarral, ahol is kiderült, hogy 27-es a cukrom.

Mindennel próbálkoztak, csak az inzulin segített, de ahhoz is kellett 2 hét, hogy levigye és beálljon.

2018. ápr. 13. 12:07
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem a problémát, mivel szinte akármilyen szénhidrátszegényen étkezhetsz vegaként, akármilyen kalóriabevitel mellett.


Én szinte soha nem eszem húst (nem is fér a fehérjekeretembe), viszont sokszor megyek napi 30g ch alá (tartós 100 grammnál már komolyan kezdek rosszul lenni, úgyhogy én mindig szénhidrátszegényen eszem). Nagyon könnyű (miután az ember leszokik a zöldségekről s csak max. fél-1 kilót eszik naponta), ha bírod a zsírt és a szénhidrátbombák kicsiny mennyiségét.

De egy cukorbeteg elég sok szénhidrátot ehet, az laza. Akinek kicsi a kalóriakerete, annak nem is jelent megszorítást a szénhidrátkeret, persze az elosztására, fajtájára ügyelnie kell. Akinek nagyobb, na ott már érdekesebb a helyzet, mert egyre nagyobb arányú lesz a zsír. 4000 kcal 150g ch-val az már egészen érdekes gasztronómiai élmény nyújthat, de a nem vészesen kevés szénhidrát miatt azért még egészen emberi étrendet ad. Csak akkor van baj, ha valaki nem bírja a zsírt, ugye.


A hús miért lenne megoldás, kérdező? Az fehérje. Gondolom, fehérjét most is eleget eszel, a kieső szénhidrátkalóriákat viszont zsírral kell pótolni, mert nincs más (az alkoholt nem tekintem opciónak). Persze ha még fér fehérje, akkor megdobhatod egy kicsit még azt is, de hogy ahhoz miért kéne hús, nem értem. Egyél vega fehérjéket, nyilván.


Vagy a tápanyagbevitelen aggódsz? Nem kell, lehet, hogy több odafigyelést igényel, de nem hinném, hogy sokkal, 150g ch-ba bőven férnek a tápanyagdús szénhidrátforrásaid, bármik is azok s a szénhidrátszegény ételekből is sok tápanyagot szerezhetsz.


Miért halnál éhen? Nemcsak a húsban és a szénhidrátban van kalória... Tényleg nem értelek, miért gondolod ezt.

2018. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!