Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus ételek gyereksere...

Vegetáriánus ételek gyerekseregnek?

Figyelt kérdés

Jövő héten vendégségbe jön a gyerekeimhez két kisfiú (4 és 6 évesek), akik itt is alszanak egy vagy két éjszakát, szóval el kéne látnom őket. Ezzel általában nincs gond, ilyenkor szoktam bevetni a hamburger, hotdog, bolognai, pizza aduászok valamelyikét, ami tuti siker. Csakhogy ezek a gyerekek vegetáriánusok, és bár tudok húsmentes recepteket, kíváncsi lennék a tippjeitekre. Fő szempont, hogy könnyen elkészíthető legyen (szeretnék a srácokkal foglalkozni) nagy adagban is (nekem is van 4 saját porontyom, így 6 gyerek + 2 felnőtt lesz a felállás), és a gyerekízlést is kielégítse: nem válogatósak a gyerekeim, de nem tudom, mennyire díjaznák 2-3 napig a húsmentességet - de azt meg csak nem tehetem meg, hogy nekik finomabbnál finomabb húsos kajákat csinálok, a két kiskölyök elé meg odatolok valami salátát (nyilván nem önszántukból lettek vegák, még ha meg is szokták).


Úgyhogy minden tipp jól jönne, hogyan csináljam, és hogy kezeljem ezt az egész helyzetet. :) Köszi!


(Nem tudtam eldönteni, hogy ide írjam vagy a gyereknevelés kategóriába, remélem azért itt is vannak anyukák.)


2011. júl. 10. 12:25
1 2
 11/19 Five Star válasza:

Én nem vagyok se anyuka se vega, de azért remélem nem baj h írok :D Csak szeretek főzni, a húsért viszont nem rajongok :D


Én pl. szoktam olyat csinálni, ami olyan, mint a hot-dog, csak nem virsli van benne, hanem zöldségek. Szal veszel egy hot-dog kiflit, kivágod az oldalát és teletömöd jó bőven mindenféle zöldséggel, ami csak van otthon, apróra vágva: paradicsom, paprika, uborka, borsó, kukorica, hagyma (én ezeket szoktam, de más is mehet bele), a végén rá egy kis tejföl meg reszelt sajt és kész. Nem bonyolult, de finom és tápláló.


Vagy pl. csinálhatsz lecsót, az se bonyolult, és a nem vegák is szeretik.


Vagy ami még eszembe jutott ez Magyarországon nem annyira ismert de baromi jó francia kaja a quiche. Ez is tápláló, finom, és a nem vegák is szeretik.

[link]

Nem kell hozzá semmi extra hozzávaló, gyak. egy töltött tészta, gyorsan megvan, egyszerű, és ez is mindenfélével tölthető, vegyes zöldségekkel is, épp amihez kedved van :P

Itt van pár quiche recept de tényleg azzal töltöd amivel akarod.

[link]


Most hirtelen ennyi jutott eszembe azokon kívül amiket leírtak :P

18/F

2011. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!


Kedves utolsó válaszoló: a quiche nagyon is jó ötlet, eszembe nem jutott volna, pedig nagyon szeretem. :)


Én sem értek egyet azzal, hogy nem esznek húst ezek a gyerekek, de ez ellen nem tudok mit tenni, tiszteletben tartom és nyilván nem fogok nekik csakazértis húst adni. Csak azt nem tudom, hogy ahhoz hogy állnak hozzá, ha valaki mellettük húst eszik - pl. ha rántott húst sütnék, nekik meg rántott sajtot, nem reklamálnának-e. Ezért nem merek olyat csinálni, hogy a gyerekeim elé húst teszek, eléjük meg nem.


Kár, hogy halat sem esznek, tengerparti városban élünk, karnyújtásnyira a tenger gyümölcseitől, de ez sem nyerő. :(

2011. júl. 10. 13:56
 13/19 anonim ***** válasza:
39%

Pedig azt kéne, nekik pár salátalevél, gyerekeidnek meg húshegyek...

Ha kérnek adni nekik, szüleik meg pukkadjanak meg. :)

2011. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én is elvárom, hogy tiszteletben tartsák a nevelési elveimet, szóval én is tisztelem az övéket. Így a szülőpukkasztás kilőve. :)
2011. júl. 10. 14:58
 15/19 anonim ***** válasza:

sajtos-tejfölös tészta, bolognai(húst kihagyod) helyette paradicsom-gomba-cukkini és sok sajt

túróstészta, túrógombóc tejföllel és sok fahéjjal, nudli fahéjasan-kakaósan, tejberizs gyümölcskocsonyával, paradicsomleves, tojásleves, zöldséglevesek, rakott zöldbab/karfiol tojással sok sajttal, paprikáskrumpli hús nélkül, palacsinta, gofri, rizskoch, mákosguba, gyümölcsleves, lecsó tojással, rizs, petrezselymes újkrumpli rántott cukkinivel, tökkel, karfiollal, gombával, cukkini, tök, gomba túróval töltve, pizza-kukorica, brokkoli, sajt, paradicsom, gomba

főzelékek tojásropogóssal, zöldségfasírttal,

2011. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

sajtburger,palacsinta,waffel,rántott zöldségek,gomba,gyümölcs-zöldség-krémlevesek,csőben sült zöldségek,párolt zöldségek,kőrözött,töltött paprika-paradicsom,kaszinótojás

ezek mind nagyon finomak:)

2011. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Túróval töltött zöldségek túrót, sajtkémet sót, borsot eldolgozol zöldségekbe töltöd rá sajt, 20-30 p. lefedve a sütöben

Készíts elő több dolgot színes paprikák, gomba...

a gyerekek is csinálhatják.


Vega pizzák üres tészta, ketchup, mindenféle zöldség ezt is gyerköcökkel együtt lehet késziteni.


Raviolli sajtos, gombás ilyet készen is kapsz csak fözni kell.


Különböző gubák, tészták kakaós, túros, sajtos tejfölös.


Túró gomboc előre is elkészitheted lefagyasztod.

2011. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Csinálj nekik falafelt. Az nagyon egyszűrű, olcsó, gyors és mindenki imádja, még a húsevők is!


Itt a recept: [link]

2011. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De jo kis recepteket irtatok...
2015. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!