Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus ételek gyereksere...

Vegetáriánus ételek gyerekseregnek?

Figyelt kérdés

Jövő héten vendégségbe jön a gyerekeimhez két kisfiú (4 és 6 évesek), akik itt is alszanak egy vagy két éjszakát, szóval el kéne látnom őket. Ezzel általában nincs gond, ilyenkor szoktam bevetni a hamburger, hotdog, bolognai, pizza aduászok valamelyikét, ami tuti siker. Csakhogy ezek a gyerekek vegetáriánusok, és bár tudok húsmentes recepteket, kíváncsi lennék a tippjeitekre. Fő szempont, hogy könnyen elkészíthető legyen (szeretnék a srácokkal foglalkozni) nagy adagban is (nekem is van 4 saját porontyom, így 6 gyerek + 2 felnőtt lesz a felállás), és a gyerekízlést is kielégítse: nem válogatósak a gyerekeim, de nem tudom, mennyire díjaznák 2-3 napig a húsmentességet - de azt meg csak nem tehetem meg, hogy nekik finomabbnál finomabb húsos kajákat csinálok, a két kiskölyök elé meg odatolok valami salátát (nyilván nem önszántukból lettek vegák, még ha meg is szokták).


Úgyhogy minden tipp jól jönne, hogyan csináljam, és hogy kezeljem ezt az egész helyzetet. :) Köszi!


(Nem tudtam eldönteni, hogy ide írjam vagy a gyereknevelés kategóriába, remélem azért itt is vannak anyukák.)


2011. júl. 10. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Azt tudni kellene ehhez, hogy milyen vegetáriánusok, kizárólag növényi eredetű táplálékon élnek-e (vegán), vagy lakto-vegetáriánus (tej-tejterméket esznek), avagy lakto-ovo-vegetáriánus (tojást is eszik), de van egy negyedik is, aki baromfihúst és halat eszik.
2011. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Néhol kifelejtettem az "is" szót, tehát ami a zárójelben van, azt is eszik, nemcsak azt. :-)
2011. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Szia!


[link]


Itt rengeteg receptet találsz, szerintem innen bőven tudsz válogatni! :)

2011. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Vega 4 és 6 éves gyerekek?

Bottal verném agyon a szüleiket...

2011. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tojást, tejterméket esznek, csak a húst magát nem (halat, tenger gyümölcseit sem).
2011. júl. 10. 12:54
 6/19 A kérdező kommentje:
Én sem értek ezzel egyet, de nem szólhatok ebbe bele.
2011. júl. 10. 12:54
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha tojást és tejterméket esznek, akkor nyugodtan adhatsz nekik az általad felsoroltakból sajtburgert, paradicsomos vagy zöldséges makarónit reszelt sajttal, pizzát paradicsommal sajttal, vagy kukoricával és ananásszal, sajtos melegszendvicset, töltött tojást, vajas-tojáskrémet,körözöttet, Nagyon finom a kukoricás olasztészta is, amit mártással (dinsztelt hagyma, tejföl, ketchup, oregano, bazsalikom, )nyakon öntesz, majd reszelt sajttal tálalsz, ezt még a nem vegánok is szeretik. Főzelékek rántott sajttal, vagy karfiollal, spenót bundás zsemlével, stb.
2011. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Elég szomorú, hogy ekkor agyerekekre ezt kényszerítik.


Na, mindegy: tojásos nokedli, rántitt sajt, a töltött hús tölteléke pogácsának kisütve (nálunk töltitke a neve), prósza, lángos, rakott krumpli hús nélkül, gomba pöri, vega pizza (zöldséggel), bundás kenyér, tejbegríz, tejbedara, rízs koch, darafelfújt, túrógombóc, kőrözött, hal (?), tészták (lekváros túróstól kezdve a mákosig), gófri, rakott tészta...

Most ennyi ugrott be.

2011. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

palacsinta, tarkedli, főzelékek (bab, borsó, tök, spenót, krumpli) Ezekhez készíthetsz húsos feltétet a tieidnek.

Gyüm. leves, tojás leves, paradicsom leves, zöldség leves, hamis gúlyás, paprikás krumpli nokedlivel (kolbi nélkül).


:)

2011. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kimaradt a rántott tök, patiszon, cukkini és a gomba.
2011. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!