Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi az erőszakmentes,konyha...

Mi az erőszakmentes,konyha hívei vagyunk,. Ti milyen konyhát,vezettek ?

Figyelt kérdés
Érdeklődő .

2021. jún. 17. 19:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Vegán vagyok, de még én is látom, hogy ez a kérdés elég provokatív lett. Az már más kérdés és más lapra tartozik, hogy van olyan, amikor a provokáció indokolt is lehet. Attól függ kinek a szemszögéből vizsgáljuk a kérdést. A vágó állatok nyilván indokoltnak tartanák.


Ebből adódóan a provokáció nem mindig valami rossz dolog. Remélem nem jelentik a kérdést, hisz ha úgy vesszük teljesen jogos. Lehet hogy kellemetlen egyeseknek, de jogos.

2021. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Az mi, hogy erőszakmentes konyha? Megvárod, amíg leesik a barack a fáról, mert nem akarod letépni?

Vagy azt jelenti, hogy a konyhában nem verekszetek?

2021. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Rákerestem milyen lehet ez az erőszakmentes konyha, de csak valami demagóg erőszakmentesnek hazudott parasztvakítást találtam.


Szóval elvileg ez valami olyan lenne, hogy magában az élelmiszerben nincs állati eredetű dolog ugye?

Tehát nincs benne direkt erre a célra tenyésztett vágóállat, amiből annyit tenyésztenek amennyi kell, így a faj létét semmi nem veszélyezteti.


Csak növényi eredetű élelmiszerekből áll, aminek a megtermesztése jóval nagyobb mértékben hozzájárul ahhoz az évi kb. 50.000 állatfaj teljes kipusztításához, mint az állattenyésztés.

Tehát nem az erre a célra szánt állatokat vágják le, lehetőségekhez mérten humánusan, hanem a legaljasabb módon veszik el vadon élő állatok életterét, éhhalálra , vagy közvetlen lemészárlásra ítélve őket, olyan módon, hogy az egész faj örökre eltűnik a bolygóról.

Visszavonhatatlanul! Évi 50.000 faj!

De jó kis erőszakmentes konyhát vezetsz, gratulálok neked a borneói orangutánok nevében is!


Bevallom, én egy igazi szaralak vagyok, mert igyekszem a megmaradt természetet tiszteletben tartani, ami a mezőgazdaság minden termékének a felhasználásával a leghatékonyabb.


De igyekszem tanulni!

Jól értem tehát, hogy akkor jól jönne még 1-2 letarolt sziget a pálmazsír kedvéért, mert nem az a lényeg, hogy kiirtanak miatta 30.000.000 állatot, és végleg kipusztítanak még pár ezer fajt, hanem hogy nehogy mondjuk sertészsírt egyek ?!

Úgy irigyellek, olyan jó lenne felérni a szintedhez!

2021. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Mentes
2021. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Reméljük egyszer majd az oroszlánok, meg a krokodilok is eljutnak odáig, hogy belássák, hogy az erőszakmentes konyha sokkal jobb!
2021. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
A sok vesszőt az erőszakmentes konyhádban termeled?
2021. jún. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
3-as ebben van igazsag, de meg mindig az haszonallat tartas okozza a vilagon a legnagyobb okologiai labnyomot. Nezd meg mennyi viz, noveny, tapszer kell 1kg hus kifejlodesehez, ezt szorozd be annyival ahany kilos a joszag, utanna annyival ahany db peldany van belole a foldon, es ezt minden fajnal kulon vegezd el. Meg ugye hely is kell nekik, mivel ma mar 'nem humanus' kis helyre osszezarni oket, ezert tagasabb karan kell nekik, amiket a "veletlen" kialakult es "elolthatatlan" erdotuzek utan megmaradt hektar ezrek szepen biztositanak is majd. A cinikus valaszoddal a veganoknak akartal kicsit odaszurni, de nezz szembe a valosaggal, az allattartas sokkal jobban kizsigereli a fold keszleteit. Annyit meg, hogy amit irtal, hogy "aminek a megtermesztése jóval nagyobb mértékben hozzájárul ahhoz az évi kb. 50.000 állatfaj teljes kipusztításához, mint az állattenyésztés." nos azt meg te se tagadhatod le, hogy a legtobb novenyt amit megtermelnek, annak a legjava allati takarmanykent fog szolgalni, emberi reszre elenyeszo mennyiseg emehhez kepest. Meg leirom ha netan belemallnatok, nem vagyok vegan.
2021. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Érdekelne kedves kérdező, hogy te hogyan értelmezed az erőszakmentes konyhát. Ameddig ezt nem teszed meg, addig ugyanis nehéz konkrét és értékelhető választ adni.

Erőszakmentes konyhát vezetek, hiszen nem verekszünk a konyhában és az élelmiszerért sem lövök le senkit a piacon.

Erőszakos konyhát vezetek, mivel fogyasztunk húst, amit persze nyilván erőszakkal öltek meg.

2021. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Primitív vagy kérdező

Ez az igazság

2021. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Mindjárt megy a nővér aztán kiosztja a gyógyszereid,addig pihenj le kérdező :D
2021. jún. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!