Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyma pirítás kihagyása?

Hagyma pirítás kihagyása?

Figyelt kérdés
Utálom a hagymát, de sok recept azzal kezdődik, hogy "megpirítjuk a hagymát, majd ezt-azt hozzáadunk". Az lenne a kérdésem, hogy hagyma nélkül el lehet máshogy készíteni ezeket az ételeket?

2019. jún. 4. 18:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a hagymát, főleg amikor úszkálnak a darabkák az ételben, de az ízére szükség van. Ezért:


A levesekbe egészben teszem a hagymát, a gyökér felől keresztben bemetszem, így nem fő szét, enyhébb lesz az íze, és amikor elkészült egyszerűen kidobom belőle.


A főzelékekbe én egyáltalán nem teszek hagymát, még senki sem hiányolta belőle.


A pörköltből, vagy raguból viszont nem lehet kihagyni, de ha főzés közben többször zsírjáig lepirítom, akkor

teljesen szétfő, csak sűrű szaft lesz és nem úszkálnak benne a hagymadarabok.

2019. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyersen vagy főzve sem szereted? Csak azért kérdem,mert ismerek.olyat,aki nyersen.meg nem tudná enni,viszont fozve,mivel olyankor egészen más íze van,úgy meg imádja.

Itt tényleg az a.kérdés,hogy milyen ételeket szertné hagyma nélkúl készíteni.levesekbe nekem nem hianyozna,de a gulyásba alap szerintem.

2019. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatod, hogy lereszeled, és nem apróra darabolva kezded el a főzést. Akkor már szinte semmi sem fog maradni belőle, mire készen lesz a kajád, de az íze ott lesz!
2019. jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az ízét nem szeretem, se főzve, se nyersen, se sehogy, ezért szeretném kihagyni.

Megint csak köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 5. 20:43
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk se szereti a gyerek... ezért botmixerrel pürésítem, miután megpirult. Azóta nincs gondja a hagymával. Nem látja, így nem zavarja.
2019. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!