Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyma pirítás kihagyása?

Hagyma pirítás kihagyása?

Figyelt kérdés
Utálom a hagymát, de sok recept azzal kezdődik, hogy "megpirítjuk a hagymát, majd ezt-azt hozzáadunk". Az lenne a kérdésem, hogy hagyma nélkül el lehet máshogy készíteni ezeket az ételeket?

2019. jún. 4. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Oszt milyen ételeket mégis?
2019. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Az a helyzet, hogy amibe hagymát kell pirítani, vagy dinsztelni, az nem véletlen, mert az adja meg az étel alapját. Nélküle elég érdekes alkotások születhetnek.

Inkább válassz olyan kaját, amibe nem kell hagyma. Én nem ismerek semmi hozzávalót, ami a hagymát tudja helyettesíteni. Az már nem az igazi.

2019. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező! Még is milyen ételből szeretnéd kihagyni? Mert pl. egy pörkölt hagyma anélkül nem pörkölt. Mindent el lehet készíteni hagyma nélkül, csak akkor nem úgy hívják ahogy... Válassz olyan ételeket amibe nem kell hagyma.

Szóval a válasz, igen ellehet készíteni máshogy, egészen máshogy is.

2019. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es: Leves receptekben láttam azt hiszem, de nem biztos, mert sokáig hagytam is az összes ilyen receptet.

2-es: És ha mégis megpróbálnám hagyma nélkül, akkor szerinted hogyan csináljam? Mármint egyből tegyem a többi összetevőt az olajra, vagy hogy?

2019. jún. 4. 19:38
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Esélytelen. Nyilván meg tudod úgy is főzni a fogásokat, hogy nincs bennük hagyma, csak épp közük nem lesz ahhoz, amilyennek lenniük kellene. A hagyma édességét, egyedi ízét nem lehet pótolni.
2019. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Annyi leves recept van mint égen a csillag, ráadásul azt írd "azt hiszem". Hát így nem tudjuk megmondani, hogy amit te főzni szeretnél az jó lesz-e hagyma nélkül.

Igen, egyszerűen csak hagyd ki, minden mást csinálj ugyanúgy, aztán ha nem ízlik, rájössz hogy valami hiányzik belőle. De az is lehet fog ízleni.... azt hiszem...

2019. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(Azért írtam, hogy "azt hiszem", mert nem vagyok benne biztos, mivel ezeket a recepteket nem mentettem le, kb. csak az maradt meg belőlük, hogy "milyen kár, hogy kell bele hagyma".)

2019. jún. 4. 19:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Mivel kérdeztél, írom: próbáld meg, de a helyedben én kihagynám a "hagymaalapos" leveseket, és minden mást, aminek hagyma az alapja. Főzz mást. Annyiféle kaja van hagyma nélkül is. Ha nem szereted, akkor más választásod nem nagyon van. A receptek tárháza végtelen. Válassz olyat, amibe nem kell hagyma.
2019. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

10 éves koromban leszűrtem a hagymát a pörköltléből.

Mérgelődtem, hogy miért kell az bele.

Egyszer anyám készített pörköltet nekem hagyma nélkül.

Hamar rájöttem, hogy az miért is kell bele.

2019. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Az ízét nem szereted, vagy a kis kockák nem tetszenek az ételben ?


Ez utóbbit orvosolhatod, ha tubusos hagymakrémet teszel bele.

2019. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!