Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti a lencsefőzelékhez milyen...

Ti a lencsefőzelékhez milyen levest csinálnátok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy annyira nem illik hozzá semmi, viszont nagyon leveses vagyok és kívánom. Esetleg ha levesen kívül tudtok mást is ajánlani hozzá (desszertet, vagy más feltétet a sült virslin kívül),akkor szívesen várom a tanácsokat. Előre is köszi a válaszokat :)

#főzés #leves #lencse főzelék
2019. márc. 28. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ehhez a főzelékhez, ha kívánod, csinálnék egy zacskós gríz-, vagy májgaluska levest pl., mert tényleg nem kell hozzá. Önálló ételként megállja a helyét, mert a lencse elég laktató. Személy szerint se krémlevest, se krumpli, vagy paradicsomlevest nem csinálnék hozzá. Jó ilyenkor a Knorr-os, Maggi-s jó öreg zacskós.
2019. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
valami könnyű zöldséglevest csinálnék
2019. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaszi borsólevest csinálnék hozzá.
2019. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Feltétnek tarját szoktam sütőben sütni, amolyan natúrnak. Semmi extra, enyhén kiklopfolva, befűszerezve/pácolva (én általában fokhagymásan, borsosan szoktam, de igazából amilyen kedvem van meg amilyen fűszert találok a szekrényben épp :D), majd tepsiben vizet öntesz alá, lefeded fóliaval és sütöd egy órát kb. A végén a fóliát levéve szépen megpirul.

Sokkal jobban szeretem főzelékhez mint a virslit.

2019. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pirított tésztalevest, vagy zöldséges galuska levest, esetleg valami könnyű csontlevest tésztával, hús nélkül.


Köret: fasírt, resztelt máj, bármilyen sült hús, mint az oldalas, vagy rántott szelet, sült csirke, bármi jó mellé, ami az egyéb főzelékekhez is jó.

2019. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Nálam a feltét sült chipolata kolbász, a lencse maga pedig mindig sok pirított szalonna kockával és füstölt kolbásszal készül. Diétás 😁
2019. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok levesen gondolkozni,mert nekem a lencse elé nem jön be a leves, talán az egyetlen amit el tudok képzelni, az a tojásleves, esetleg köménymagos leves pirított zsemlekockával, vagy levesgyönggyel.

Minden jót leírtak előttem, ezért én pironkodva bevallom, hogy a lencsét legjobban sertéspörkölttel szeretem.

Desszertnek valami egyszerű bögrés süti (nálam a mákos a favorit) vagy "Lusta asszony rétese"

[link]

2019. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nos, én egy banános eperkrémlevest tudnék elképzelni hozzá, cukor helyett sztíviával édesítve (rizstejszínnel vagy kókusztejszínnel). Bár azt hozzáteszem, hogy én legalább egy óra szünetet szoktam tartani a leves és a második elfogyasztása között. Feltétnek legutóbb füstölt csicserit ettem, de van, hogy csak megszórom egy kis pirított hagymával. Ezen kívül falafelt is el tudok képzelni hozzá (húst már hosszú évek óta nem eszem, így az nálam kilőve).
2019. márc. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én egy gyümölcslevest főznék hozzá.
2019. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én lencselevest főznék sok répával.
2019. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!